Europos čempionate baigėsi varžybos B grupėje. Į ketvirtfinalį, kaip ir buvo prognozuota, pateko Prancūzija ir Anglija. Ketvirtfinalyje šios komandos žais atitinkamai prieš Graikiją ir Portugaliją.

Anglija - Kroatija 4 - 2

5' %p01601 [0 - 1]
40' %p02498 [1 - 1]
45',68' %p02129 [2 - 1, 3 - 1]
73' %p01442 [3 - 2]
79' %p01988 [4 - 2]

Nors anglams norint patekti į ketvirtfinalį šiose rungtynėse užteko lygiųjų, nuo pat rungtynių pradžios jie puolė atakuoti. Pirmosios jų atakos pavojaus nesukėlė, o štai vienas pirmųjų kroatų išpuolių baigėsi įvarčiu - po baudos smūgio iš krašto skersuotą kamuolį pakartotinu smūgiu į vartus pasiuntė Niko Kovačas.

Po šio įvarčio anglai pradėjo dar labiau spausti varžovus, bet realių progų nesukūrė. 40-ąją minutę po puikaus F.Lampardo perdavimo vienas prieš vartininką iššoko M.Owenas ir nors jo smūgį vartininkas atmušė, W.Rooney galva perdavė kamuolį P.Scholesui ir šis taip pat galva pasiuntė jį į tinklą.

Jau per teisėjo pridėtą laiką jaunasis vunderkindas Wayne'as Rooney stipriu smūgiu iš maždaug 20-ies metrų dar kartą sugebėjo nuginkluoti Tomislavą Butiną.


Antrasis kėlinys vėl prasidėjo aktyvesniu anglų žaidimu. 68-ąją minutę po puikios sienelės su M.Owenu ir grubios gynėjų klaidos W.Rooney iššoko visiškai vienas prieš kroatų vartininką ir trečią kartą pasiuntė kamuolį į tinklą. 73-ąją minutę vėlgi po baudos smūgio kroatas Igoris Tudoras smūgiu galva sušvelnino rezultatą.

Visgi jau po šešių minučių paskutinę vinį į kroatų karstą įkalė F.Lampardas, suklaidinęs gynėją ir įmušęs įvartį nuo baudos aikštelės linijos. Paskutinėmis minutėmis kroatai bandė atakuoti, tačiau jų pastangos nuėjo veltui. Kroatai pasitraukė iš turnyro, o anglai žygiuoja toliau - ketvirtadienį jų ketvirtfinalio varžovas bus turnyro šeimininkė Portugalija.

Šveicarija - Prancūzija 1 - 3

20' %p00200 [0 - 1]
26' %p02750 [1 - 1]
76',84' %p01549 [1 - 2, 1 - 3]

Rungtynes aktyviau pradėjo šveicarai ir 10-ąją minutę galėjo įsiveržti į priekį, tačiau gana patogioje situacijoje atsidūręs Hakanas Yakinas smūgiavo netiksliai. 15-ąją minutę H.Yakinas gavo dar vieną progą pasižymėti, tačiau jo smūgiuotą baudos smūgį atmušė vartininkas F.Barthezas. 20-ąją minutę įvartis krito į šveicarų vartus - R.Piresas pakėlė kampinį ir Z.Zidanas, iššokęs aukščiausiai, galva pasiuntė kamuolį į vartus.

26-ąją minutę prancūzų gynėjai suklydo perdavinėdami kamuolį ir po puikios kelių perdavimų kombinacijos jaunasis Johanas Vonlanthenas iššoko vienas prieš prancūzų vartininką ir tiksliu smūgiu į tolimąjį vartų kampą išlygino rezultatą. Po antrojo įvarčio žaidimas aprimo ir tik kėlinio pabaigoje realią progą turėjo T.Henry, tačiau jo smūgis galva buvo netikslus.


Antrojo kėlinio pradžioje baudos aikštelėje griuvo aktyviai žaidęs T.Henry, bet teisėjas Liubošas Michelis pražangos neįžiūrėjo. 55-ąją minutę po W.Gallaso perdavimo Z.Zidanas galva netikėtai nukreipė kamuolį R.Piresui, tačiau šio smūgį sugavo vartininkas Jorgas Stielas.

Dar vieną progą R.Piresas turėjo 60-ąją minutę, bet jo smūgis praskriejo šalia vartų. 76-ąją minutę prancūzai pasiekė savo, kai po keitimo aikštėje pasirodęs L.Saha galva perdavė kamuolį T.Henry, o šis jį nestipriu smūgiu iš kelių metrų nukreipė į vartus.

Visos šveicarų viltys žlugo dar po 8-ių minučių, kai prasiveržęs kraštu tas pats T.Henry apvedė gynėją ir trečią kartą nuginklavo J.Stielą. Prancūzijos komanda iškovojo įtikinamą pergalę ir dabar ateinantį penktadienį ketvirtfinalyje susitiks su Graikijos rinktine.
Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos