Prancūzija ir Šveicarija keliauja į pasaulio čempionato aštuntfinalį (VIDEO)

Trečiadienį vakare Brazilijoje paaiškėjo ir E grupės galutinė lentelė. Tarpusavyje susigrūmė Ekvadaro – Prancūzijos ir Hondūro – Šveicarijos rinktinės.

Bene įdomiausia dvikova įvyko tarp prancūzų ir ekvadoriečių, tačiau šiame susitikime įvarčių nebuvo pelnyta ir vieni džiaugėsi tuo, o kiti – liūdėjo.

Pirmasis kėlinys prasidėjo apylygiu, tačiau grėsmingu žaidimu. Pirmoji pavojinga proga buvo sukurta 10-ąją minutę, kuomet iš maždaug 20 metrų kamuolį šalia virpsto smūgiavo Antoine Griezmannas.

Po penkių minučių prie Ekvadoro rinktinės vartų ir vėl kilo pavojus, kai puikaus perdavimo sulaukęs Blaise‘as Matuidi vienu lietimu atliko smūgį, tačiau varžovų vartininkas puikiai laikė vartus.

Po kelių prancūzų pavojingų epizodų žaidimas ir vėl nurimo, nors tarp žaidėjų kovos netrūko. 37-ąją minutę po to pačio A.Griezmanno perdavimo galva smūgį atliko Paulis Pogba, bet ir vėl vartus patikimai saugojo Alexanderas Dominguezas.

Per likusį pirmojo kėlinio laiką spausti pradėjo ekvadoriečiai, tačiau pelnyti įvarčio Pietų Amerikos komandai nepavyko.

Antrojo kėlinio pradžioje sėkmingiau pradėjo rungtyniauti prancūzai. Jau pirmąją kėlinio minutę buvo sukurta itin pavojinga proga prieš Ekvadoro vartų. Kraštu prasiveržęs Bacary Sagna atliko tikslų perdavimą į baudos aikštelę, o A.Griezmannas kamuolį pasiuntė į vartų plotą, tačiau kamuolys nuo vartininko atsitrenkė į virpstą.

Ekvadoro rinktinei antrasis kėlinys ir toliau klostėsi nesėkmingai. Antonio Valencia prasižengė prieš Lucasą Digne ir sulaukė raudonos kortelės, todėl Ekvadoras liko be kapitono ir žaidė su vienu žaidėju mažiau.

Tačiau Ekvadoro futbolininkai nepalūžo ir po kelių minučių vos neįsiveržė į priekį. Po kontratakos Enneras Valencia atliko perdavimą Christianui Noboa, tačiau šis vienas nieko netrukdomas smūgiavo šalia vartų.

Prancūzijos rinktinė antrajame kėlinyje turėjo puikių progų pelnyti pergalingą įvartį, bet ekvadoričius ne kartą gelbėjo vartų sargas. Galutinis rezultatas liko 0-0.

Kitose rungtynėse Hondūro futbolininkai nesulaukė pasigailėjimo ir šveicarai rezultatu 0-3 nugalėjo priešininkus. Visus įvarčius pelnė vienas žaidėjas.

Xherdanas Shaqiri – futbolininkas, kuris savo įvarčiais prisidėjo prie pergalės ir tapo pirmuoju 2014 metų pasaulio čempionato žaidėju, kuriam pavyko per vienas rungtynes pelnyti „hat-tricką“.

Į kitą etapą žengė abi Europos rinktinės. Pirmąją vietą grupėje užėmė prancūzai aštuntfinalyje grumsis su Nigerija, o šveicarai mes iššūkį Argentinai.

Ekvadoras 0 – 0 Prancūzija