Prancūzijos čempionate - "Bordeaux" triumfas © Eurofootball.lt
Šeštadienį dešimčia 38-ojo turo rungtynių baigėsi Prancūzijos čempionatas.

Jame pirmą kartą per dešimt metų triumfavo "Bordeaux" klubas, paskutiniame ture išvykoje 1-0 palaužęs "Caen" bei trimis taškais aplenkęs antroje vietoje likusią "Marseille" ekipą.

Vienintelį įvartį šiose rungtynėse antrojo kėlinio pradžioje iš arti galva įmušė Yoanas Gouffranas. To pakako, kad Laurento Blanco auklėtiniai taptų nebepavejami.

Tik trečioje vietoje liko septyniskart iš eilės pirmenybėse triumfavęs "Lyon", turėjęs pasitenkinti lygiosiomis 0-0 su "Toulouse". Lijono klubas dėl vietos Čempionų lygos turnyre turės susigrumti ketvirtajame kvalifikaciniame etape.

Ketvirtą vietą iškovojusi "Toulouse" bei laipteliu žemiau likusi "Lille" komandos žais naujojoje Europos lygoje, mat lygos taurę laimėjęs "Bordeaux" perleido šią teisę.

Tik dėl įvarčių santykio be Europos turnyrų liko PSG, nesugebėjusi įveikti "Monaco" bei likusi šeštoje vietoje.

Arši kova vyko ir dėl išlikimo lygoje. Išsigelbėjo "St. Etienne" klubas, 4-0 nugalėjęs "Valenciennes" bei užėmęs paskutinę saugią 17 vietą.

į "Ligue 2" sugrįžta aštuoniskart Prancūzijos čempionas "Nantes", kuriam nepakako pergalės 2-1 prieš "Auxerre". Pasipiktinę tuo, kad vėl teks grįžti į antrąją pagal pajėgumą lygą praleidus tik metus tarp stipriausiųjų, Nanto ekipos gerbėjai po rungtynių į aikštę demonstratyviai išmetė bilietus.

Kartu su "Nantes" iš pirmenybių pasitraukė "Caen" bei "Le Havre".

"Toulouse" 0 - 0 "Lyon"

37' iš aikštės pašalintas John Mensah ("Lyon")

"St. Etienne" 4 - 0 "Valenciennes"
14' [1 - 0] Araujo Ilan
53' [2 - 0] Batefimbi Gomis
56' [3 - 0] Batefimbi Gomis
66' [4 - 0] Kevin Mirallas

PSG 0 - 0 "Monaco"

"Nice" 0 - 0 "Le Havre"

"Nantes" 2 - 1 "Auxerre"
13' [1 - 0] Ivan Klasnic
48' [1 - 1] Jeremy Berthod
53' [2 - 1] Mamadou Bagayoko

"Marseille" 4 - 0 "Rennes"
53' [1 - 0] Bakari Kone
55' [2 - 0] Mamadou Niang
58' [3 - 0] Nicolas Douchez (į savus vartus)
71' [4 - 0] Mamadou Niang

"Lorient" 1 - 1 "Le Mans"
15' [0 - 1] Thorstein Helstad
33' [1 - 1] Michael Ciani

"Lille" 3 - 2 "Nancy"
12' [1 - 0] Robert Vittek
15' [2 - 0] Adil Rami
42' [2 - 1] Abdeslam Ouaddou
64' [2 - 2] Youssouf Hadji
72' [3 - 2] Nicolas Plestan

"Grenoble" 0 - 1 "Sochaux"
43' [0 - 1] Mevlut Erdinc

"Caen" 0 - 1 "Bordeaux"
48' [0 - 1] Yohan Gouffran