"Premier" lyga - kova dėl vietų Europoje aštrėja © Eurofootball.lt
Šeštadienį Anglijos "Premier" lygoje buvo sužaisti aštuoni 30-ojo turo susitikimai. Po jų didesnių permainų lentelėje neįvyko - pergales pasiekė visi favoritai.

Svarbius tris taškus kovoje dėl antrosios vietos iškovojo "Man Utd" ekipa, išvykoje 2-1 įveikusi "West Bromwich Albion". Abu įvarčius nugalėtojams pelnė gerą sportinę formą demonstruojantis puolėjas Louis Saha.

Pirmą kartą prancūzas, šiame sezone iš viso per 15 rungtynių įmušęs 13 įvarčių, pasižymėjo 16 minutę, po perdavimo iš krašto galva pasiuntęs kamuolį į Tomaso Kuščako ginamų vartų tinklą. Nepaisant to, kad Mančesterio klubas ir toliau atakvo, kelias pavojingas progas pavyko sukurti ir šeimininkams, tačiau puikiai žaidė vartininkas Edwinas Van der Saras.

Antrajame kėlinyje svečiams pavyko rezultatą padvigubinti - 64 minutę po kelių tikslių Rajano Giggso ir Cristiano Ronaldo perdavimų patogioje situacijoje atsidūręs tas pats L.Saha ramiai antrą kartą pasiuntė kamuolį į tinklą. Nors šeimininkai po 15 minučių rezultatą sušvelnino, vėliau realių progų pasižymėti nesukūrė ir pergalę šventė "Man Utd".

Po šios pergalės "Man Utd" padidino atotrūkį nuo trečioje vietoje esančio "Liverpool" klubo ir dar yra sužaidęs rungtynėmis mažiau. Tuo tarpu "W.B.A." toliau balansuoja ant bedungės krašto - užimdami 17 vietą jie vos trimis taškais lenkia 18-ą lygos komandą "Birmingham". Priminsime, kad į žemesnę lygą iškris būtent trys paskutinės "Premier" lygos komandos.

Ir toliau puikiai rungtyniauja silpnai sezoną pradėjęs Londono "Arsenal". Šį kartą "kanonieriai" gražaus atakuojančio futbolo dėka 3-0 sutriuškino "Charlton" vienuolikę. Nuo pat rungtynių pradžios šeimininkų pranašumas buvo akivaizdus, o pirmasis įvartis, neišnaudojus kelių progų anksčiau, krito jau 13 minutę - į baudos aišktelę prasiveržęs Thierry Henry atidavė kamuolį Robertui Piresui ir šis iš kelių metrų pasiuntė jį į tinklą.

Antrą kartą "Charlton" vartininkas kamuolį iš vartų traukė 32 minutę, kai, suklydus gynėjams, iš kelių Emmanuelis Adebayoras. Paskutinę vinį į varžovų karstą jau antrajame kėlinyje įkalė puikiai žaidęs baltarusis Aleksandras Hlebas, pasižymėjęs po sumaišties baudos aikštelėje.

Ši pergalė tik dar labiau paaštrino kovą dėl ketvirtosios vietos, suteikiančios teisę rungtyniauti kitų metų UEFA Čempionų lygoje. Dabar "Arsenal" lenkia šeštoje vietoje esantį "Blackburn" vienu, o sepintą "Bolton" - dviem taškais, tačiau pastarasis klubas yra sužaidęs dviem rungtynėmis mažiau. Nuo ketvirtąją vietą užimančios "Tottenham" komandos Arseno Wengero auklėtiniai atsilieka dviem taškais.

Šeštadienį pergales vienodais rezultatais 2-0 iškovojo ir du kiti prentendentai - "Tottenham" taip įveikė "Birmingham", o "Bolton" - "Sunderland".

Visi šeštadienio rezultatai:

"%c00051" 4 - 1 "%c00049"
15` [1 - 0] James McFadden
22` [2 - 0] Tim Cahill
45` [3 - 0] Leon Osman
64` [3 - 1] Gabriel Agbonlahor
90` [4 - 1] Tim Cahill

"%c00041" 3 - 0 "%c00043"
13` [1 - 0] Robert Pires
32` [2 - 0] Emmanuel Adebayor
49` [3 - 0] Aliaksandr Hleb

"%c00056" 3 - 2 "%c00053"
11` [1 - 0] Craig Bellamy
16` [1 - 1] Mark Viduka
28` [2 - 1] Morten Gamst Pedersen
62` [2 - 2] Fabio Rochemback
68` [3 - 2] Craig Bellamy

58` iš aikštės pašalintas Robbie Savage ("Blackburn")

"%c00050" 2 - 0 "%c00260"
47` [1 - 0] Kevin Davies
85` [2 - 0] Kevin Nolan

"%c00054" 0 - 1 "%c00261"
55` [0 - 1] Lee McCulloch

"%c00194" 1 - 2 "%c00040"
16` [0 - 1] Louis Saha
64` [0 - 2] Louis Saha
78` [1 - 2] Nathan Ellington

"%c00248" 2 - 4 "%c00057"
19` [0 - 1] Tresor Lomano Lua-Lua
25` [0 - 2] Sean Davis
42` [0 - 3] Pedro Mendes
69` [1 - 3] Teddy Sheringham
77` [1 - 4] Svetoslav Todorov
90` [2 - 4] Youssi Benayoun

"%c00048" 0 - 2 "%c00052"
65` [0 - 1] Aaron Lennon
77` [0 - 2] Robbie Keane