"Premier" lygoje - lyderių pergalės © Eurofootball.lt
Antrąją Kalėdų dieną Anglijos "Premier" lygoje sužaista dešimt XIX turo mačų.

Lyderio poziciją išsaugojo "Liverpool" vienuolikė, savo aikštėje be didesnio vargo 3-0 sutriuškinusi "Bolton".

'Raudonieji' dominavo nuo pat mačo pradžios, varžovams retai leisdami pereiti aikštės vidurį, todėl įvartis 26 minutę nebuvo staigmena - po kampinio Albertas Riera kyštelėjo koją ir pasiuntė kamuolį į vartų kampą.

Šeimininkų pranašumas ir toliau nekėlė abejonių, bet antrąjį tikslų smūgį žiūrovai išvydo tik po didžiosios pertraukos - po Steveno Gerrardo perdavimo galingu šūviu kaire koja puolėjas Robbie Keane'as.

Dar po kelių akimirkų švieslentėje degė jau 3-0 - po ypatingai greitos atakos Xabi Alonso perdavė kamuolį Yossi Benayounui į kraštą, šis skersavo į baudos aikštelės vidurį įkertančiam Keane'ui, o airis nesuklydo ir iš arti sušaudė Jussi Jaaskelaineną.

"Liverpool" be vargo išsaugojo pergalingą rezultatą bei išliko pirmoje turnyrinės lentelės vietoje.

Dramatiškai klostėsi mačas Birmingeme, kur vietos "Aston Villa" bei Londono "Arsenal" išsiskyrė taikiai 2-2.

Rungtynių pradžioje iniciatyva priklausė šeimininkams, o svečius lydėjo sėkmė - iš pradžių kamuolį galva į skersinio ir virpsto sandūrą pasiuntė Steve'as Sidwellas, o vėliau Manuelio Almunios ginamų vartų konstrukciją sudrebino Curtisas Daviesas bei Jamesas Milneris, tačiau įvarčio "Aston Villa" pirmajame kėlinyje taip ir nepasiekė.

Kur kas produktyviau rungtyniavo "Arsenal" - besibaigiant pirmajam kėliniui į baudos aikštelę įsiveržė ir Bradą Friedelį nuginklavo saugas Denilsonas.

Antrojo kėlinio pradžia "Aston Villa" komandai taip pat nieko gero nežadėjo - jau 49 minutę po puikios kombinacijos vienas prieš Friedelį iššoko ir antrą kartą kamuolį į šeimininkų vartų tinklą pasiuntė Abou Diaby.

Netrukus Londono klubo puolėjas Robinas van Persie pataikė į virpstą ir atrodė, jog "Arsenal" pasieks svarbią pergalę.

Bet "Aston Villa" nepasidavė ir 65 minutę sugrąžino intrigą - Williamas Gallas baudos aikštelėje pargriovė Gabrielį Agbonlahorą, o teisėjo skirtą 11 metrų baudinį užtikrintai realizavo Garethas Barry - 1-2.

Birmingemo ekipa desperatiškai ieškojo kelių varžovų vartų link ir nors "Arsenal" sėkmingai gynėsi, 91 minutę Almunia buvo bejėgis prieš Zato Knighto smūgį iš 13 metrų.

Sunkią pergalę iškovojo šalies čempiono titulą ginantis "Man Utd" klubas, išvykoje minimaliu rezultatu 1-0 palaužęs "Stoke".

Vienintelį įvartį 83 mačo minutę pelnė argentinietis Carlosas Tevezas, pasižymėjęs iš kelių metrų po tikslaus į baudos aikštelę įsiveržusio Dimitaro Berbatovo perdavimo.

Tiesa, šeimininkai rungtynes baigė dešimtyje - 72 minutę iš aikštės buvo pašalintas gynėjas Andy Wilkinsonas, po pražangos prieš Cristiano Ronaldo užsidirbęs antrą geltoną kortelę.

Kur kas lengviau savo varžovus palaužė Londono "Chelsea" ekipa, 2-0 įveikusi "West Bromwich".

'Mėlynieji' pirmavo jau 3 minutę, kai po Joe Cole'o skersuoto kamuolio smūgiu galva pasižymėjo puolėjas Didier Drogba.

"Chelsea" ir toliau atakavo, o antrasis įvartis buvo pelnytas prieš pat didžiąją pertrauką - po Ashley Cole'o perdavimo Frankas Lampardas baudos aikštelėje suklaidino gynėją bei puikiu smūgiu nepaliko vilčių vartininkui Scottui Carsonui.

Triuškinančią nesėkmę patyrė sėkmingai sezoną pradėjęs "Hull" klubas, net 1-5 išvykoje nusileidęs "Man City".

Svečiai sėkmingai pradėjo rungtynes ir turėjo progą įsiveržti į priekį, bet po greitos atakos gynėją suklaidinęs Marlonas Kingas iš 12 metrų nesugebėjo nuginkluoti varžovų vartininko.

Visgi jau 15 minutę priekyje buvo "Man City" - po puikaus Stepheno Irelando perdavimo iš dešiniojo baudos aikštelės krašto iš arti įvartį pelnė Felipe Caicedo. Dar po dešimties minučių šeimininkai padvigubino pranašumą - kone identiškai pasižymėjo tas pats Caicedo, kuriam perdavimą iš tos pačios vietos vėl atliko Irelandas.

Ir tai tebuvo pradžia - dar po kelių akimirkų Robinho suklaidino gynėją ir nestipriu, bet tiksliu smūgiu trečią kartą nuginklavo "Hull" vartininką, o ketvirtasis įvartis krito 36 minutę - šįsyk po Shauno Wrighto Phillipso perdavimo pasižymėjo Robinho.

Didžioji pertrauka vyko neįprastai - "Hull" strategas Philas Brownas liepė savo auklėtiniams keliauti ne į rūbinę, o prie svečių sirgalių tribūnos, kur susisodinęs futbolininkus ant vejos žiūrovų akivaizdoje keletą minučių dėstė savo kritišką kalbą.

Bet ir ji nepadėjo - nors Craigas Faganas 80 minutę sušvelnino santykį, 82 minutę Stephenas Irelandas pelnė penktąjį įvartį ir įtvirtino triuškinančią "Man City" pergalę.

Birmingemo "Aston Villa" 2 - 2 Londono "Arsenal"
40' [0 - 1] Denilson
49' [0 - 2] Abou Diaby
65' [1 - 2] Gareth Barry (iš 11 metrų baudinio)
90' [2 - 2] Zat Knight

"Liverpool" 3 - 0 "Bolton"
26' [1 - 0] Albert Riera
53' [2 - 0] Robbie Keane
58' [3 - 0] Robbie Keane

"Man City" 5 - 1 "Hull"
15' [1 - 0] Felipe Caicedo
27' [2 - 0] Felipe Caicedo
28' [3 - 0] Robinho
36' [4 - 0] Robinho
80' [4 - 1] Craig Fagan
82' [5 - 1] Stephen Ireland

"Middlesbrough" 0 - 1 Liverpulio "Everton"
51' [0 - 1] Tim Cahill

"Sunderland" 0 - 0 "Blackburn"

"Wigan" 2 - 1 "Newcastle"
29' [1 - 0] Ryan Taylor
73' [2 - 0] Amr Zaki (iš 11 metrų baudinio)
88' [2 - 1] Danny Guthrie (iš 11 metrų baudinio)

"Stoke" 0 - 1 "Man Utd"
83' [0 - 1] Carlos Tevez

72' iš aikštės pašalintas Andy Wilkinson ("Stoke")

Londono "Chelsea" 2 - 0 "West Bromwich Albion"
3' [1 - 0] Didier Drogba
45' [2 - 0] Frank Lampard

"Portsmouth" 1 - 4 Londono "West Ham"
8' [1 - 0] Nadir Belhadj
20' [1 - 1] Jack Collison
67' [1 - 2] Carlton Cole
70' [1 - 3] Craig Bellamy
83' [1 - 4] Craig Bellamy

45' Jermaine Defoe ("Portsmouth") nerealizavo 11 metrų baudinio

Londono "Tottenham" 0 - 0 Londono "Fulham"