"Premier" lygoje - pirmoji "Arsenal" nesėkmė (papildyta) © Eurofootball.lt
Sekmadienį Anglijos "Premier" lygoje neliko nepralaimėjusių komandų. Dieną prieš tai suklupusio "Liverpool" pavyzdžiu netikėtai pasekė lyderis Londono "Arsenal", išvykoje 2-1 nusileidęs tarp realių pretendentų iškristi į žemesniąją lygą įvardijamą "Middlesbrough" vienuolikę.

"%c00053" 2 - 1 Londono "%c00041"
4' [1 - 0] Stewart Downing (iš 11 metrų baudinio)
72' [2 - 0] Sanli Tuncay
90' [2 - 1] Tomas Rosicky

Šeimininkams rungtynės prasidėjo labai sėkmingai - sužaidus vos kelias minutes Jeremie Aliadiere'as vienas įsiveržė į baudos aikštelę ir, prasimetęs kamuolį į dešinįjį kraštą, griuvo po kontakto su gynėju Kolo Toure ir išbėgusiu vartininku Manueliu Almunia. Teisėjas skyrė 11 metrų baudinį, kurį stipriu smūgiu pažeme realizavo Stewartas Downingas.

"Arsenal" ekipa, kuriai tai buvo neabejotinai blogiausios sezono rungtynės, atrodė pasimetusi. Gražiu, veržliu ir atakuojančiu žaidimu šį sezoną išsiskirianti vienuolikė itin dažnai nesugebėjo atlikti daugiau nei kelių tikslių perdavimų, lygioje vietoje prarasdavo kamuolį ir ilgai nepajėgė rimčiau pagrasinti varžovų vartams.

Kovingiems "Middlesbrough" futbolininkams galbūt trūko tikslumo puolime, bet atsakingu darbu gynyboje jie be jokio pasigailėjimo griovė Arsene'o Wengero auklėtinių atakas dar jų užuomazgoje.

Bene pirmą progą atstatyti pusiausvyrą "Arsenal" turėjo iki pirmojo kėlinio pabaigos likus 10-čiai minučių, kuomet po Emmanuelio Eboue perdavimo jo bendravardis puolėjas E.Adebayoras galva mušė greta vartų virpsto.

Šeimininkai į tai atsakė dviem pavojingais išpuoliais, bet puolėjui Sanli Tuncay abu kartus pritrūko tikslumo ir londoniečiai apsigynė.

Per didžiąją pertrauką A.Wengeras pakeitė blankiai žaidusį Eduardo da Silva jaunu puolėju Niklasu Bendtneriu, bet tai "Kanonierių" žaidimo nei kiek nepagyvino - šeimininkai ir toliau atakavo kur kas pavojingiau.

50-ąją minutę dar vienos puikios progos neišnaudojo S.Tuncay - atsidūręs vienas prieš M.Almunią turkas nestipriai ir šiek tiek netiksliai pasiuntė kamuolį tik greta tolimojo vartų virpsto.

Dar kiek vėliau tikslumo pritrūko George'ui Boatengui, bet 72-ąją minutę "Middlesbrough" galiausiai padvigubino savo pranašumą - po kampinio pirmąjį Gary O'Neilo smūgį atrėmė vartininkas, bet pirmasis prie atšokusio kamuolio suskubęs S.Tuncay galingu smūgiu pasiuntė jį po pat vartų skersiniu, nepalikdamas jokių vilčių nei M.Almuniai, nei blokuoti bandymą mėginusiam gynėjui.

Per likusį laiką "Arsenal" mėgino pakeisti rezultatą sau palankesniu, tačiau juodą dieną deramo varžovų vartų šturmo jiems surengti nepavyko. Tiesa, 5-ąją teisėjo pridėto laiko minutę T.Rosicky pavyko sušvelninti skirtumą, tačiau tai buvo viskas, ką Londono klubas pasiekė ir nusipelnė pasiekti "Riverside" stadione.

Londono „%c00052“ 2 – 1 „%c00054“
45‘ [1 – 0] Pascal Chimbonda
61‘ [1 – 1] Rolando Bianchi
83‘ [2 – 1] Jermain Defoe

52‘ Stephen Ireland („Man City“) pašalintas iš aikštės

Pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje Juande Ramoso treniruojamas „Spurs“ klubas sugebėjo išsiveržti į priekį. Po Jermaine`o Jenaso atlikto perdavimo puolėjas iš Bulgarijos Dimitaras Berbatovas smūgiavo į vartus, ir gynėjas Pascalis Chimbonda vos iš kelių metrų ranka pasiuntė kamuolį į vartus, ir teisėjas įvartį įskaitė.

Po pertraukos sužaidus keik daugiau nei 15 minučių „Man City“ bulgaras Martinas Petrovas pakėlė kampinį ir šią vasarą į Mančesterio ekipą atvykęs puolėjas iš Italijos Rolando Bianchi po labai ilgos pertraukos nutraukė savo įvarčių sausrą.

Bet nenumaldomai artėjant mačui prie pabaigos jaunasis „City“ saugas iš Airijos Stephenas Irelandas už grubią pražangą prieš pietų koriejietį Lee Young Pyo buvo išvarytas iš aikštės. kiekybine persvara tučtuojau pasinaudojo „Tottenham“ futbolininkai. Po saugo Steedo Malbranque`o smūgio kamuolys atsimušė į virpstą, o pakartotinu smūgiu jį į vartus pasiuntė puolėjas Jermainas Defoe.

„%c00050“ 4 – 1 „%c00261“
3‘ [1 – 0] Paul Scharner ( į savus vartus)
14‘ [1 – 1] Danny Landzaat
37‘ [2 – 1] Kevin Nolan
70‘ [3 – 1] Kevin Davies
89‘ [4 – 1] Nicolas Anelka

Prabėgus vos trims minutėms „Wigan“ buvo atsilikinėtojų vaidinyje. Po El-Hadji Dioufo „skerso“ legionierius iš Austrijos nesusitarė su vartininku Chrisu Kirklandu ir pasiuntė kamuolį į savus vartus. Bet neturkus rezultatas tapo lygus 1-1. po gynėjo Emersono Boyce`o perdavimo kamuolys atsidūrė tiesiai po olando Danny Landzaato kojomis, ir šis nuginklavo Jussi Jaaskelaineną.

Vėliau 11 metrų baudinio nerealizavo Prancūzijos rinktinės puolėjas Nicolas Anelka, bet 37-ąją minutę po gynėjo Nicky Hunto perdavimo efektingai kulnu kamuolį į vartus nukreipė kapitonas Kevinas Nolanas.

Iki mačo pabaigos likus žaisti 20 minutę po E.hadji Dioufo atlikto baudos smūgio puolėjas Kevinas Daviesas padvigubino savo ekipos pranašumą, o priešpaskutinę mačo minutę po jo perdavimo N.Anelka vis tik sugebėjo įmušti savo įvartį, ir jam tai buvo jau 8-asis tikslus smūgis Anglijos čempionate.

„%c00056“ 0 – 1 Londono „%c00248“
52‘ [0 – 1] Dean Ashton

Vienintelio įvarčio autoriumi tapo daugiau negu metus nežaidęs ir nuolatinių traumų kamuojamas puolėjas iš Anglijos Deanas Ashtonas, kuris pasiuntė kamuolį į tinklą po gynėjo George`o McCartney perdavimo. Vėliau „Rovers“ vartininkas Bradas Friedelis gelbėjo savo komandą nuo Luiso Boa Mortes smūgio, o kitoje aikštės pusėje Paragvajaus rinktinės puolėjas Roque Santa Cruzas „šovė“ virš vartų.