"Premier" lygoje suklupo ir "Chelsea", ir "Liverpool" © Eurofootball.lt
Šeštadienį Anglijos "Premier" lygoje sužaistos septynerios IX turo rungtynės.

Ankstyvajame mače Birmingemo "Aston Villa" savų žiūrovų akivaizdoje 2-1 įveikė lyderio poziciją praradusią Londono "Chelsea" ekipą.

Tai buvo antroji Carlo Ancelotti auklėtinių nesėkmė per tris pastaruosius mačus, nors praėjusiame ture buvo įveiktas vienas favoritų "Liverpool".

Svečiams dvikova prasidėjo labai sėkmingai - sužaidus 15 minučių Didier Drogba smūgiu iš daugiau nei 25 metrų nuginklavo vartininką Bradą Friedelį, nors amerikietis šiame epizode galėjo sužaisti ir patikimiau. Tai buvo septintasis Dramblio Kaulo Kranto rinktinės lyderio įvartis sezone.

Netrukus persvarą galėjo padvigubinti Ashley Cole'as, bet jo bandymas buvo kiek netikslus, ir "Aston Villa" tuo pasinaudojo - sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį po kampinio galva pusiausvyrą atstatė gynėjas Richardas Dunne'as.

Tuoj po pertraukos Birmingemo vienuolikė jau pirmavo - kone identišką įvartį, taip pat po kampinio, įmušė kitas gynėjas Jamesas Collinsas.

"Chelsea" leidosi į ataką ir siekė išlyginti rezultatą, tačiau Friedelis atrėmė pavojingus Deco ir Nicolaso Anelkos smūgius. Kitoje aikštės pusėje Petras Cechas taip pat nenuobodžiavo - arti tikslo buvo Johnas Carew, bet po puikaus perdavimo puolėjas nepasiekė kamuolio.

Trečią pralaimėjimą iš eilės visuose turnyruose ir ketvirtą "Premier" lygos sezone patyrė "Liverpool" klubas, išvykoje 0-1 nusileidęs į 7 vietą pakilusiai "Sunderland" komandai.

Šeimininkai kuriozišką pergalingą įvartį įmušė sužaidus vos 5 minutės - gynėjų pamirštas Darrenas Bentas smūgiavo į vartus iš maždaug 10 metrų, o kamuolys, pataikęs į žiūrovų į aikštę išmestą balioną, pakeitė skriejimo kryptį ir suklaidinęs vartininką Pepe Reiną atsidūrė tinkle.

Tai buvo septintasis tikslus anglo smūgis per 8 rungtynes.

"Liverpool" į tai atsakė pavojingais Yossi Benayouno ir Fabio Aurelio bandymais, bet "Sunderland" taip pat nesnaudė ir 37 minutę puikios progos neišnaudojo galva kiek netiksliai mušęs Bentas.

Po pertraukos Rafaelio Benitezo auklėtiniai spaudė varžovus, o "Sunderland" stengėsi pavojingai kontratakuoti ir tai jiems sekėsi neblogai - dar vieną Bento bandymą atrėmė Reina, o kiek vėliau puolėjas pataikė į virpstą.

Geriausią šansą išlyginti santykį Liverpulio komanda turėjo jau per teisėjo pridėtą laiką, bet po Dirko Kuyto bandymo pirmajam prie kamuolio prišokusiam Davidui N'Gogui sukliudė vartų sargas Craigas Gordonas.

Birmingemo "Aston Villa" 2 - 1 Londono "Chelsea"
15' [0 - 1] Didier Drogba
32' [1 - 1] Richard Dunne
52' [2 - 1] James Collins

Londono "Arsenal" 3 - 1 "Birmingham"
16' [1 - 0] Robin van Persie
18' [2 - 0] Abou Diaby
38' [2 - 1] Lee Bowyer
84' [3 - 1] Andrei Arshavin

Liverpulio "Everton" 1 - 1 "Wolverhampton"
76' [0 - 1] Kevin Doyle
88' [1 - 1] Diniyar Bilyaletdinov

90' iš aikštės pašalintas Stefan Maierhofer ("Wolverhampton")

"Man Utd" 2 - 1 "Bolton"
5' [1 - 0] Zat Knight (į savus vartus)
33' [2 - 0] Luis Antonio Valencia
75' [2 - 1] Matthew Taylor

"Portsmouth" 1 - 2 Londono "Tottenham"
29' [0 - 1] Ledley King
45' [0 - 2] Jermain Defoe
59' [1 - 2] Kevin Prince Boateng

61' iš aikštės pašalintas Jermain Defoe ("Tottenham")
90' iš aikštės pašalintas Michael Brown ("Portsmouth")

"Stoke" 2 - 1 Londono "West Ham"
11' [1 - 0] James Beattie (iš 11 metrų baudinio)
34' [1 - 1] Matthew Upson
69' [2 - 1] JAmes Beattie

"Sunderland" 1 - 0 "Liverpool"
5' [1 - 0] Darren Bent