"Premier" lygos belaukiant: komandų apžvalga - "Southampton"

Naujasis „Premier“ lygos sezonas startuos jau rugpjūčio 13 dieną, o tai reiškia, kad iki Anglijos čempionato pradžios liko vos 5 dienos. Nenumaldomai artėjant šioms pirmenybėms, Eurofootball.lt jums pateiks visų dvidešimties „Premier“ lygos ekipų apžvalgą.

Šį kartą bus apžvelgta praėjusį sezoną „Premier“ lygoje šeštoje vietoje likusi „Southampton“ ekipa, kuri šį tarpsezonį neteko savo trenerio bei puolimo lyderių.


„Southampton“

Istorija:

Komanda įkurta 1885 metais, „Premier“ lygoje rungtyniaus 18-ąjį sezoną. Geriausias finišas šioje lygoje – 6 vieta.

„Premier“ lygoje rungtyniaus penktąjį sezoną iš eilės.

Praėjusių metų sezonas:

2015-2016 metų „Premier“ lygos sezonas buvo geriausias „Southampton“ klubo istorijoje šioje lygoje. Tokį rezultatą jiems pavyko pasiekti nepaisant to, jog po 20-ties turų jie užėmė tik tryliktą poziciją lygoje. Per paskutinius 18 turų jie iškovojo 39 iš 63 sezone pelnytų taškų bei pakilo septyniomis pozicijomis aukštyn į šeštąją vietą.

Pokyčiai po praėjusio sezono:

Po dviejų sėkmingų metų „Southampton“ gretose su komanda nusprendė atsisveikinti treneris Ronaldas Koemanas, kuris prisijungė prie „Everton“ ekipos. Jį šiame poste pakeitė Claude Puelis, kuris iki atvykimo į Angliją dirbo „Ligue 1“ pirmenybėse Prancūzijoje.

Po praėjusio sezono komanda didžiausius nuostolius patyrė puolimo grandyje. Krašto puolėjas Sadio Mane už 41,2 milijono eurų sumą persikėlė į „Liverpool“, o centro puolėjai Graziano Pelle ir Juanmi išvyko, atitinkamai, į Kiniją ir Ispaniją. Pelle už 15,25 milijono eurų išpirką keliasi į „SD Luneng“, o nedaug progų praėjusį sezoną gavęs Juanmi išvyko į „Real Sociedad“.

Tačiau klubas vasarą pardavė ne tik puolėjus – buvo atsisveikinta ir su atraminiu saugu Victoru Wanyama, kuris už 14,4 milijono eurų sumą keliasi į „Tottenham Hotspur“.

Du svarbiausi komandos naujokai yra jauni, tačiau jau paragavę aukšto lygio futbolo. Už 13,5 milijono eurų iš „Norwich“ įsigytas krašto puolėjas Nathanas Redmonas praėjusį sezoną jau žaidė „Premier“ lygoje, o 21-erių saugas Pierre-Emile Hojbjergas pastaruosius sezonus patirties sėmėsi „Bundesliga“ pirmenybėse. Už daną „Bayern“ ekipai „Southampton“ sumokėjo 15 milijonų eurų.

Žaidėjai į kuriuos verta atkreipti dėmesį:

Cedricas Soaresas. Su Portugalijos rinktine Europos čempionu tapęs Soaresas praėjusį sezoną „Southampton“ klube buvo tarp trijų geriausių tiek pagal atimtus kamuolius, tiek pagal perimtus perdavimus. Nors sezono pabaigoje jis buvo praradęs savo vietą startinėje komandos sudėtyje, sėkmingas žaidimas Europos čempionate turėtų sugrąžinti jį į startinį vienuoliktuką, o įgyta patirtis turėtų padėti šį sezoną atsiskleisti dar labiau.

Pierre-Emile Hojbjergas. Dar 16-metis atvykęs į „Bayern“ jaunimo akademiją, Hojbjergas vos po metų jau debiutavo pagrindinėje bavarų ekipoje. Nors įsitvirtinti šioje ekipoje jam taip ir nepavyko, o paskutinius du sezonus jis buvo nuomojamas į „Augsburg“ ir „Schalke“ komandas, jis per tuos metus spėjo sužaisti 55 mačus „Bundesliga“ pirmenybėse. Vokietijoje labiau išsiskyręs savo sugebėjimais gynyboje, Hojbjergas turės rimtą iššūkį bandydamas pakeisti išvykusį Wanyamą, tačiau žaidėjo turimas potencialas lėmė tai, kad „Southampton“ už šį futbolininkai nepagailėjo 15 milijonų eurų ir tikėsis iš jo tolimesnio tobulėjimo bei sėkmingo žaidimo „Premier“ lygoje.

Nathanas Redmondas. Nors „Norwich“ pernai nepasirodė taip kaip norėtų ir iškrito iš lygos, Redmondas buvo vienas iš labiausiai išsiskyrusių žaidėjų šiame klube. Prie 9 įvarčių tiesiogiai prisidėjęs anglas pernai ne kartą išsiskyrė ir savo individualiai reidais, tad nenuostabu, jog šis žaidėjas atkreipė ne vieno „Premier“ lygos klubo dėmesį. Šansą futbolininkui pasiryžusi suteikti „Southampton“ ekipa, kuri ne kartą įrodė savo mokėjimą dirbti su jaunais ir talentingais žaidėjais, tad Redmondas kitą sezoną turi visas galimybes atsiskleisti dar labiau.

Komandos stipriosios pusės:

Komandiškas žaidimas. Nepaisant to, jog šioje komandoje buvo ne vienas individualiai pajėgus žaidėjas, ekipos sėkmė buvo grindžiama komandišku žaidimu. 2015-2016 metų sezone „Southampton“ atstovai buvo rečiausiai vienas prieš vieną varžovus įveikę futbolininkai, o pagal bandymus driblinguoti jie buvo priešpaskutinėje vietoje lygoje. Nors jie nebuvo itin prasti žaisdami vienas prieš vieną ir sėkmingai pasibaigdavo 59,8% jų bandymų apžaisti varžovą, šios komandos žaidėjai daug dažniau rinkdavosi perdavimą vietoj bandymo žaisti vienas prieš vieną, o tai klubui atnešė gerus rezultatus.

Kova dėl aukštų kamuolių. Praėjusį sezoną „Premier“ lygoje pagal žaidimą ore „Southampton“ ekipai negalėjo prilygti niekas. Jie ne tik per vieną mačą vidutiniškai laimėdavo daugiausiai oro dvikovų iš visų lygos komandų, tačiau ir su „West Ham United“ dalijosi pirmąją vietą pagal pelnytus įvarčius galva, tokiu būdu pasižymėję 15 kartų. Nors po sezono komandą paliko du iš penkių geriausiai oro dvikovose kovojusių žaidėjų, jie ir toliau turėtų būti tarp geriausių lygoje pagal šį žaidimo komponentą.

Sugebėjimas tinkamai pakeisti išvykusius lyderius. Ši vasara jau trečioji iš eilės, kai vasarą komanda parduoda keletą iš savo komandos lyderių. Visgi, atrodo, jog tai nė kiek neatsiliepia šio klubo žaidimui – kiekvieną iš pastarųjų sezonų jie gerino savo rezultatus, o praėjusį sezoną užėmė aukšiausią vietą savo istorijoje „Premier“ lygoje. Šiemet jiems ir vėl teks ieškoti žaidėjų, kurie galėtų pakeisti išvykusius futbolininkus, tačiau pastarųjų metų patirtis rodo, jog jie neturi jokių problemų surasti naujų žaidėjų, kurie taip pat sėkmingai užimtų išvykusių vietą.

Įdomūs faktai apie „Southampton“:

Dar 2010-2011 metų sezone „Southampton“ varžėsi trečiąjame Anglijos divizione, tačiau du metus iš eilės jie užėmė antrąją vietą tiek „League One“, tiek „Championship“ pirmenybėse ir iškovojo galimybę kovoti „Premier“ lygoje;

Svariausias klubo iškovotas trofėjus – 1976 metais laimėta FA taurė;

Nuo komandos sugrįžimo į lygą 2012-2013 metų sezone, kai jie liko 14-ti, savo rezultatą jie gerino kiekvienais metais. Po metų jie užėmė 8-ąją, vėliau 7-ąją, o pernai 6-ąją poziciją „Premier“ lygoje;

Nepaisant to, jog ši ekipa kiekvienais metais už dideles sumas parduoda savo lyderius, jie nėra transferų rinkoje uždirbanti ekipa. Nuo komandos patekimo į „Premier“ lygą, per penkis metus jų transferų balansas yra neigiamas – įsigydami žaidėjus jie išleido 4,6 milijono eurų didesnę sumą, nei gavo parduodami savo futbolininkus;

Per pastaruosius 4 metus „Southampton“ kiekvieną vasarą įsigyja bent po du žaidėjus, kurie jiems kainuoja daugiau nei 10 milijonų eurų;

Du pastaraisiais metais„Southampton“ ekipoje dirbę treneriai darbą šioje ekipoje iškeitė į galimybę siekti pergalių kituose „Premier“ lygos klubuose. Mauricio Pochettino prieš porą metų persikėlė į „Tottenham Hotspur“, o Ronaldas Koemanas nuo šios vasaros dirbs „Everton“ klube;

Daugiausiai rungtynių „Southampton“ ekipoje yra sužaidęs Terry Paine`as – 815. Daugiausiai įvarčių pelnė Mickas Channonas, pasižymėjęs 228 kartus.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos