"Premier" lygos dominavimas: Europos lygos finale susitiks "Arsenal" ir "Chelsea" ekipos

Ketvirtadienį sužaisti UEFA Europos lygos pusfinalio etapo atsakomieji susitikimai.

Užtikrintai į finalą žengė Londono "Arsenal" ekipa, kuri išvykoje 4:2 įveikė "Valencia" futbolininkus, o seriją laimėjo bendru rezultatu 7:3.

"Valencia" rungtynes pradėjo aktyviai ir nuo pirmųjų minučių stengėsi grasinti svečių vartams. Tai davė vaisių ir 11-ąją minutę Kevinas Gameiro išvedė šeimininkus į priekį. Vis tik jau 17-ąją minutę Pierre'as-Emerickas Aubameyangas puikiu smūgiu rezultatą išlygino.

Šeimininkai po praleisto įvarčio daugiau žaidė su kamuoliu, tačiau geriausią progą persverti rezultatą pirmajame kėlinyje turėjo "Arsenal" puolėjas Alexandre'as Lacazette'as, bet prancūzo smūgiuotas kamuolys skriejo visiškai greta vartų virpsto.

Tas pats A. Lacazette'as 50-ąją minutę vis dėl to persvėrė rezultatą savo komandos naudai. Puolėjas puikiai išsisuko iš varžovų priežiūros baudos aikštelėje ir tiksliai smūgiavo į tolimąjį vartų kampą.

K. Gameiro rezultatą išlygino 58-ąją minutę, tačiau "Arsenal" į tai atsakė dar dviem tiksliais smūgiais.

69-ąją minutę P. Aubameyangas pelnė trečiąjį komandos ir antrąjį savo įvartį, o 88-ąją puolėjas iš Gabono užbaigė "hat-tricką".

Kitose rungtynėse intrigos buvo kur kas daugiau. Londono "Chelsea" namuose lygiosiomis 1:1 sužaidė su "Eintracht". Toks pat rezultatas prieš savaitę buvo užfiksuotas Vokietijoje, todėl komandos turėjo žaisti pratęsimą.

Pratęsimo metu komandos daugiau įvarčių pelnyti nesugebėjo, o 11 metrų baudinius tiksliau mušė "Chelsea" futbolininkai, kurie ir žengė į finalą.

Šeimininkams rungtynės prasidėjo sėkmingiau, o 28-ąją minutę į baudos aikštelę įsiveržęs Rubenas Loftusas-Cheekas išvedė savo komandą į priekį.

49-ąją minutę rezultatą išlygino "Eintracht" puolimo lyderis Luka Jovičius. Per pagrindinį laiką komandos daugiau pasižymėti nesugebėjo.

Pirmojo pratęsimo kėlinio metu arčiau įvarčio buvo "Eintracht", tačiau Filipo Kostičiaus smūgiuotą kamuolį nuo vartų linijos išmušė "Chelsea" gynėjas Davide'as Zappacosta.

Antrojo pratęsimo metu įvarčių pelnyta taip pat nebuvo ir komandos santykius aiškinosi mušdamos 11 metrų baudinius.

"Chelsea" kapitonas Cesaras Azpilicueta jau antruoju smūgiu neįmušė 11 metrų baudinio, tačiau "aristokratų" vartų sargas Kepa Arrizabalaga sugebėjo atremti paskutinius du "Eintracht" baudnius ir leido savo komandai žengti į turnyro finalą.

Europos lygos finalas gegužės 29 dieną vyks Baku mieste.

"Valencia" 2:4 "Arsenal" (bendras rezultatas: 3:7)
11' [1:0] K. Gameiro
17' [1:1] P. Aubameyang
50' [1:2] A. Lacazette
58' [2:2] K. Gameiro
69' [2:3] P. Aubameyang
88' [2:4] P. Aubameyang

"Chelsea" 1:1 "Eintracht"
(bendras rezultatas: 2:2, 11 metrų baudinių serija: 4:3)
28' [1:0] R. Loftus-Cheek
49' [1:1] L. Jovic