"Real" ir "Barcelona" pergalės Ispanijoje © Eurofootball.lt
Šeštadienį sužaistos trejos Ispanijos čempionato V turo rungtynės.

Barselonos miesto derbyje dramatišką pergalę iškovojo "Barcelona" klubas, išvykoje 2-1 įveikęs "Espanyol".

19 minutę šeimininkai įsiveržė į priekį, kuomet vartininkui Victorui Valdesui išleidus kamuolį iš rankų pasižymėjo Ferranas Coro. Tiesa, šį epizodą galima laikyti abejotinu, kadangi vartų sargas suklydo, kai šį, teisėjo nuomone, tik ties pražangos riba atakavo Luisas Garcia.

Tiesa, 45 minutę "Espanyol" liko dešimtyje - už smūgį varžovui alkūne iš aikštės buvo išvytas Nene.

Visi įdomumai prasidėjo po didžiosios pertraukos - 69 minutę teisėjas Luisas Medina turėjo nutraukti dvikovą, kadangi pirmaujančio "Espanyol" klubo gerbėjai į aikštę pradėjo mėtyti degančius fakelus.

Futbolininkai 7 minutes priverstinai ilsėjosi rūbinėse, o ši pertrauka į naudą išėjo "Barcelona" ekipai - vos pratęsus rungtynes pusiausvyrą atstatė daug kritikos strėlių pastaruoju metu susilaukiantis puolėjas Thierry Henry.

Tašką emocingame mače padėjo argentinietis Leo Messi, prieš pat finalinį teisėjo švilpuką realizavęs Samuelio Eto'o uždirbtą 11 metrų baudinį.

Tris taškus iškovojo ir šalies čempiono titulą ginantis Madrido "Real", taip pat 2-1 nugalėjęs Sevilijos "Real Betis".

Tituluotieji svečiai 19 minutę įsiveržė į priekį, kuomet įvartį pelnė gynėjas Gabrielis Heinze. Nepaisant to, antrojo kėlinio pradžioje "Betis" išlygino skirtumą - iš aikštės už grubią pražangą buvo pašalintas gynėjas Marcelo, o teisėjo skirto 11 metrų baudinio nerealizavęs Sergio Garcia pirmasis suskubo prie Ikero Casillaso atmušto kamuolio ir atstatė pusiausvyrą.

Nors "Betis" komanda, dvikovą baigusi be raudoną kortelę gavusio to paties Garcios, turėjo progų dar ir įsiveržti į priekį, jau per teisėjo pridėtą laiką pergalę Madrido ekipai išplėšė puolėjas Ruudas van Nistelrooy'us.

Sevilijos "Real Betis" 1 - 2 Madrido "Real"
19' [0 - 1] Gabriel Heinze
54' [1 - 1] Sergio Garcia
90' [1 - 2] Ruud van Nistelrooy

52' iš aikštės pašalintas Vieira da Silva Junior Marcelo ("Real")
54' Sergio Garcia ("Betis") nerealizavo 11 metrų baudinio
81' iš aikštės pašalintas Sergio Garcia ("Betis)

"Gijon" 0 - 1 "Villarreal"
64' [0 - 1] Giuseppe Rossi

Barselonos "Espanyol" 1 - 2 "Barcelona"
20' [1 - 0] Ferran Telechea Coro
76' [1 - 1] Thierry Henry
90' [1 - 2] Lionel Messi (iš 11 metrų baudinio)

45' iš aikštės pašalintas Anderson Luis de Carvalho Nene ("Espanyol")