Europos jaunimo čempionate baltarusių staigmena © Eurofootball.lt
Vokietijoje prasidėjo Europos jaunimo (U-21) čempionato finalinis turnyras. Į jį pateko aštuonios komandos, kurios buvo suskirstytos į dvi grupes: A grupėje žaidžia Italija, Serbija ir Juodkalnija, Kroatija, Baltarusija, o B grupėje šeimininkė Vokietija, Portugalija, Švedija ir Šveicarija.

Vakar buvo žaidžiamos dvejos A grupės rungtynės. Pirmose rungtynėse susitiko Balkanų komandos - Serbija ir Juodkalnija su Kroatija, tuo tarpu antrose Italija su Baltarusija.

Serbija ir Juodkalnija - Kroatija 3 - 2
37' Danko Lazovic (1 - 0)
47' Goran Lovre (2 - 0)
49' Eduardo Da Silva (2 - 1)
68' Niko Krancjar (2 - 2)
86' Bratislav Ivanovic (3 - 2)

Po pirmo kėlinio serbai pirmavo 1-0, nes galva pasižymėjo ekipos kapitonas Danko Lazovičius. Nepaisant neblogo kroatų žaidimo Serbija antrojo kėlinio pradžioje padvigubino rezultatą: Maričius buvo pargriautas baudos aikštelėje, Delibašiciaus 11m baudinį atmušė vartininkas, bet Lovre buvo greičiausias ir pasinaudojo atšokusiu kamuoliu. Po dviejų minučių į aikštę nuo suolelio išėjęs Da Silva sušvelnino skirtumą. 68 minutę kroatas Krancjaras pakartojamu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus ir išlygino rezultatą. Vis dėlto tai buvo serbų diena ir likus keturioms minutėms iki pabaigos, Ivanovičius įmušė pergalingą įvartį.

Italija - Baltarusija 1 - 2
6' Roman Kirenkin (0 - 1)
44' %p00282 (0 - 2)
58' %p00394 (1 - 2)
58' iš aikštės pašalintas %p00379

Vienos iš turnyro favoritų Italijos jaunimo komandos startas buvo šokiruojantis. Šeštą minutę pakėlus kampinį Gilardino nepavyko ore sutrukdyti Kirenkinui, kuris galva pasiuntė kamuolį į vartus. Po įvarčio baltarusiai atidavė iniciatyvą italams, tačiau šiems apsiprasti reikėjo šiek tiek laiko. Pirmąją progą turėjo prieš vartininką iššokęs Sculli, bet jo smūgis buvo netikslus. Vėliau Gilardino smūgis galva praskriejo šiek tiek virš vartų. Neišnaudotos progos brangiai kainavo, nes likus vienai kėlinio minutei Baltarusijos lyderis Aleksandras Hlebas įmušė įvartį puikiu smūgiu iš 22 metrų.
Po pertraukos italų treneris Gentile į aikštę išleido tris saugus. 58 minutę vienas iš jų atidavė ypač gerą perdavimą Gilardino, kurio smūgis galva buvo tikslus. Italija užspaudė varžovus, bet gynybinis Baltarusijos žaidimas neleido jiems sukurti ko nors pavojingo. Italams padėtis dar labiau susikomplikavo, kai per pridėtą laiką raudoną kortelę gavo Bonera, nors ir atrodė, kad jo pražanga buvo netyčinė.

Šiandien B grupės rungtynėse 19:15 susitiks Vokietija ir Šveicarija, o 21:45 Švedija žais prieš Portugaliją.