Pasaulio futbolo čempionato finalas: Argentina – Prancūzija (tiesiogiai) (3:3 po 120 min.) © Reuters nuotr.

17 valandą prasidės rungtynės, kurių visas pasaulis laukė 4 metus.

2022 m. pasaulio futbolo čempionato finale susitiks Argentinos ir Prancūzijos rinktinės.

Argentinos rinktinė čempionatą pradėjo netikėta nesėkme. C grupės mače Lionelio Scaloni auklėtiniai 1:2 krito prieš Saudo Arabijos rinktinę.

Po šio mačo futbolo pasaulis galėjo išvysti visiškai kitokią Argentinos rinktine. Kitus du grupės mačus argentiniečiai laimėjo užtikrintai – 2:0 prieš Meksiką ir 2:0 prieš Lenkiją bei pateko į atkrintamąsias iš pirmos vietos C grupėje.

Aštuntfinalyje Pietų Amerikos čempionai 2:1 palaužė Australiją, ketvirtfinalyje po 11 m baudinių serijos jiems pavyko palaužti Nyderlandus, pusfinalyje 3:0 buvo įveikti Kroatijos futbolininkai.

Pasaulio čempionų titulą ginančių prancūzų kelias iki finalo buvo be pratęsimų.

Pirmąją vietą D grupėje Didier Deschampso auklėtiniai praktiškai užsitikrino po pirmųjų dviejų susitikimų, kuomet 4:1 įveikė australus ir 2:1 palaužė danus. Trečiajame mače teko pripažinti Tuniso pranašumą 0:1, tačiau šis pralaimėjimas didelės įtakos neturėjo.

Aštuntfinalyje Prancūzija užtikrintai 3:1 įveikė Lenkiją, ketvirtfinalyje po sunkios kovos pavyko įveikti anglus (2:1), o pusfinalio susitikime pasaulio čempionai pranoko Maroką, rezultatu 2:0.

Tiesioginė mačo transliacija

Pasaulio čempionato finalą galima bus tiesiogiai stebėti per LRT televiziją arba internetu lrt.lt. svetainėje. '

Rungtynių eiga:

Finalas prasidėjo žvalgyba. Tiesa, aktyviau žaidė Argentinos rinktinė.

23 min. Argentina į priekį išvedė Lionelis Messi, kuris tiksliai realizavo 11 metrų baudinį. Baudinį rungtynių teisėjas Szymonas Marciniakas paskyrė po to, kai baudos aikštelėje Ousmane'as Dembele prasižengė prieš Angelį Di Maria.

Po pirmojo praleisto įvarčio prancūzai neatsigavo. 36-ąją minutę rezultatą po nuostabios atakos padvigubino argentiniečiai. Atakos smaigalyje atsidūręs Angelis Di Maria nuginklavo Hugo Llorisą.

Savos komandos pasyvumo neištvėręs Didier Deschampsas pirmus keitimus atliko jau 41-ąją minutę. Aikštę paliko Olivieris Giroud bei Ousmane'as Dembele, vietoj jų į aikštę žengė Randalas Kolo Muani ir Marcusas Thuramas.

Antrojo kėlinio pirmoje pusėje Prancūzijos rinktinė taip pat neatrodė įtikinamai. Visgi per pora minučių iššovęs Kylianas Mbappe išplėšė pratęsimą.

80-ąją minutę PSG puolėjas buvo tikslus nuo 11 m žymos, o už minutes puikiu smūgiu iš oro išlygino rezultatą.

Prancūzijos komanda dar turėjo keletą progų išplėšti pergalę dar pagrindinio laiko metu, tačiau to padaryti nepavyko ir komandos keliavo į pratęsimą.

Per pirmąją pratęsimo dalį du puikius šansus pasižymėti turėjo Lautaro Martinezas, tačiau pasiaukojantys Prancūzijos gynėjų veiksmai užtvėrė kelią „Inter“ puolėjui.

108-ąją minutę jau atrodė, kad Lionelis Messi išplėšė pergalę Argentinos rinktinei. L. Martinezo smūgį atlaikė Hugo Llorisas, tačiau pribėgęs Argentinos lyderis pasiuntė kamuolį už vartų linijos.

Tačiau 118-ąją minutę dar vieną 11 m baudinį realizavo ir baudinių seriją išplėšė Kylianas Mbappe. Baudinys buvo skirtas už Gonzalo Montielio žaidimą rankomis.

Per paskutines minutes rinktinės turėjo bent po vieną gerą progą pelnyti lemiamą įvartį, tačiau to padaryti nesugebėjo.

Startinės sudėtys:

Po traumos atsigavęs Angelis Di Maria pradės finalą startinėje sudėtyje. Priminsime, kad būtent jo įvartis nulėmė argentiniečių pergalę „Copa America“ finale, kuriame L. Scaloni auklėtiniai 1:0 įveikė Braziliją.

Visgi paskutinę minutę Pietų Amerikos čempionų sudėtyje įvyko pasikeitimas. Kairiojo krašto gynėjo pozicijoje geras pusfinalio rungtynes sužaidęs Nicolasas Tagliafico pakeitė Marcosą Acuna.

Prancūzų sudėtyje – netekčių nėra. Po ligos į vienuolikę grįžta Adrienas Rabiot bei Dayotas Upamecano.