Prie 2024 m. „Copa America“ turnyro gali prisijungti Šiaurės Amerikos komandos © Reuters nuotr.

Vienas iš didžiausių tarptautinio rinktiniu futbolo turnyrų „Copa America“ gali 2024 metais pakeisti savo formatą.

„Fox Sports“ skelbia, kad prie 2024 metų „Copa America“ gali prisijungti šešios Šiaurės Amerikos rinktinės, įskaitant Meksiką, Kanadą ir Jungtines Amerikos Valstijas.

Negana to, patį turnyrą gali rengti JAV, kaip pasiruošimą 2026 m. pasaulio futbolo čempionatui, kuris vyks trijose paminėtose valstybėse.

Iš pradžių buvo planuojama, kad „Copa America“ gali rengti Ekvadoras, tačiau šios šalies federacija galiausiai atsisakė šios galimybės. Kito kandidato kol kas taip pat nėra.

2016 metais „Copa America“ buvo jubiliejinis šimtmečio turnyras, kuris taip pat vyko Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tuomet turnyre po 11 m baudinių serijos triumfavo Čilė.

Praeitais metais turnyras vyko Brazilijoje, kur triumfavo Argentinos rinktinė, finale 1:0 palaužusi vietinius favoritus. 

2021 m. „Copa America“ turnyras turėjo vos 10 komandų, po 5 komandas vienoje grupėje. Čempionate turėjo dalyvauti ir Australija su Kataru, tačiau galiausiai to įgyvendinti nepavyko. 2024 m. čempionatas gali turėti 16 komandų ir 4 grupes po 4 komandas.