Prieš Futsal A lygos pusfinalių rungtynes kitų komandų atstovai įvardino savo favoritus

Lietuvos Futsal A lygoje sekmadienį bus sužaisti atsakomieji pusfinalių mačai ir po jų paaiškės kurios dvi komandos liks kovoti dėl stipriausios Lietuvos futsalo ekipos vardo.

Kol kas šansų tai padaryti turi visos keturios pusfinalio komandos, kadangi pirmieji pusfinaliai rimtų favoritų neišskyrė. Abi akistatos pasibaigė vos vieno įvarčio persvara, tačiau ta persvara buvo pasiekta išvykoje. Gargždų „Pramogos - SC“ Jonavoje 7:6 nugalėjo „Vikingus“, o Kauno „Vytis“ Vilniuje atsitiesė ir 2:1 palaužė FC „TurboTransfers“.

Tiesa, pagal šių metų formatą persvara išvykoje nieko nereiškia. Jei antrąsias pusfinalio rungtynes laimės tos komandos (įvarčių skirtumas nėra svarbus), kurios pirmąsias pralaimėjo, bus užfiksuotos lygiosios ir komandoms teks žaisti papildomą 5 minučių pratęsimą.

Toks pusfinalių formatas dėl vietos finale tikrai leidžia kovoti visoms komandoms, tačiau už pirmojo ketvertuko likusių komandų atstovai turi savo favoritus.

Prieš atsakomąsias pusfinalio rungtynes pakalbinome likusių penkių Futsal A lygos komandos žaidėjus – FC „Bekento“ kapitoną Arsenij Buinickij, Panevėžio „Sportidus“ žaidėją Simoną Gailiūną, VDA kapitoną Artūrą Žarnovskij, Mažeikių VIP puolėją Tadą Markevičių ir FK „Akmenės“ žaidžiantįjį trenerį Mandinho. Jie visi beveik vienbalsiai pareiškė, kad pusfinalio favoritais mato pirmąsias rungtynes laimėjusias komandas – tai Kauno „Vytį“ ir Gargždų „Pramogos - SC“, tačiau taip pat galvoja, kad antrosios pusfinalio rungtynės bus nemažiau įdomios.

– Ko pritrūko „Vikingams“ ir „TurboTransfers“ iki pergalės pirmosiose pusfinalio rungtynėse?
A.Buinickij („Bekentas“): „Vikingams, manau, koją pakišo gynybiniai veiksmai. Praleisti septynis įvarčius tokioje lygos stadijoje, dar ir žaidžiant namuose, yra kaip minimum neatsakinga.

„Turboransferiams pritrūko kokybiškos kamuolio kontrolės ir daugiau atakuojančių veiksmų. Didžiąją laiko dalį ginantis yra sunku tikėtis pergalės“.

S. Gailiūnas („Sportidus“): „Vikingų“ nesėkmę lėmė blogai sužaista pirma rungtynių pusė, kai jiems teko vytis gargždiškius, pralaimint 0:4. Nors ir pavyko rezultatą išlyginti, ir net persverti savo naudai, bet tada jiems pritrūko jėgų“.

„Turbotransfers“, manau, sužaidė labai puikias rungtynes ir valdė jų eigą, bet neišnaudotos progos davė savo“.

A. Žarnovskis (VDA): „Labai sunku pasakyti, ko pritrūko „Vikingams“. Rungtynių scenarijus buvo ant tiek kosminis, kad ten kažką logiškai analizuoti turbūt neišeina. Rungtynės buvo paremtos emocijomis, gal jos ir pakišo koją, nes sušlubavo disciplina.

Na, o „Turbotransfers“ sužaidė puikiais rungtynes, komanda buvo gerai pasirengusi ir jeigu keliuose epizoduose būtų nusišypsojusi sėkmė, vilniečiai galėjo ir laimėti. Pagal žaidimą ir tos dienos vaizdą tai nebūtų kažkas netikėto“.

T. Markevičius (VIP): „Manau, „Turbo“ komandai pritrūko paprasčiausios sėkmės, o „Vikingai“, kai perlaužė žaidimą nuo 0:4 į 6:4, jau patikėjo pergale ir tai pakišo jiems koją“.

Mandinho („Akmenė“): „Abi komandos sužaidė geras rungtynes. Abi komandos turėjo progų jas laimėti. Dabar turbūt lengva kalbėti, ką jos padarė blogai. Geriau būtų pasakyti, ką jos padarė gerai. „Turbotransfers“ ilgą laiką pirmavo rungtynėse ir turėjo gerą progą įmušti antrą įvartį. Tuo metu „Vikingai“ atsitiesė po 0:4 ir turėjo net dviejų įvarčių persvarą. Tačiau futsalas yra labai dinamiškas žaidimas ir čia viskas gali greitai pasikeisti. Man patiko abejos rungtynėse ir likau patenkintas visų komandų parodytu žaidimo lygiu“.

– Kas padėjo „Vyčiui“ ir „Pramogos - SC“ komandoms laimėti pirmąsias pusfinalio rungtynes?
A.Buinickij („Bekentas“): „Gargždiškiams padėjo agresyvumas ir žaidėjų judėjimo greitis.„Vyčiui“ pasiekti pergalę padėjo tikėjimas savo jėgomis ir nemažai sukurtų progų“.

S. Gailiūnas („Sportidus“): „Vytis“ puikiai puolanti ir daug įvarčių mušanti komanda, todėl jiems įmušus tik viena įvartį, sunku tikėtis pergalės. Tuo metu gargždiškiai susigrąžino jiems reikiamą rezultatą, parodė savo tvirtą charakterį ir pergalės jau nepaleido iki rungtynių galo“.

A. Žarnovskis (VDA): „Vyčiui“ padėjo patirtis. Jie žino kaip žaisti tokias rungtynes ir nepasimeta, net jei ne viskas einasi pagal planą. Stebint „Vytį“, atrodo, kad žaidėjai jau kiek psichologiškai pavargę, visgi jų sezonas trunka nuo rugpjūčio ir tai nėra įprasta mūsų žaidėjams. Bet meistriškumas, valia ir nugalėtojų mentalitetas jiems leidžia toliau laimėti rungtynes.

Gargždų komanda iš šono atrodo kaip darnus gerų draugų kolektyvas, o komandiškumas ir psichologinis vienas kito palaikymas „mirk - gyvenk“ rungtynėse gali tapti lemiamas faktorius.

T. Markevičius (VIP): „Kas kam padėjo laimėti, negaliu atsakyti. Manau, kad „Vyčiui“ - favorito statusas, o „Pramogos - SC“ – tai jie, mano nuomone, šiai dienai paprasčiausiai yra stipresni už Jonavos ekipą“.

Mandinho („Akmenė“): „Manau, kad „Pramogos - SC“ ir „Vytis“ yra labiau pratę prie tokių situacijų. Praėjusiais metais abi komandos įgavo daug patirties tokios svarbos mačuose ir tai jiems tikrai padėjo pirmuosiuose pusfinaliuose. Pats žinau ką tai reiškia ir puikiai suprantu, kaip tokia patirtis pasitarnauja ateityje“.

– Ką laikote favoritais patekti į finalą?
A.Buinickij („Bekentas“): „Abejoju ar „Turbotransfers“ komanda turės ką pastatyti prieš Kauno ekipą. Tarp Jonavos ir Gargždų komandų klausimas lieka atviras. Abi komandos žaidžia atakuojanti ir gan atvirą futsalą, tad šioje poroje, manau, rezultatą pasieks komanda, kuri paskutinėje atakos stadijoje šaltakraujiškiau pasinaudos savo progomis“.

S. Gailiūnas („Sportidus“): „Gargždiškiai savo namų aikštėje susitvarkys su „Vikingais" ir žengs į finalą. Kaip parodė visas sezonas – jų žaidimas visgi yra stabilesnis. „Vikingai" pirmoje sezono pusėje atrodė tikrai labai puikiai. Tai parodė ir jų puiki pergalė prieš „Vytį“ jų aikštėje, bet sezonui persiritus į antrą pusę, jie pradėjo strigti. Todėl favoritais laikau „Pramogos - SC“ ekipą.

Kitame pusfinalyje, manau, bus daugiau intrigos ir „Vyčiui“ teks įdėti labai daug darbo, žaidžiant su puikiai šiuo metu atrodančiais „Turbotransfers“ žaidėjais. „Turbo“ moka pasirinkti puikią taktiką, žaidžiant su „Vyčiu“, kuri jiems leidžia neatiduoti rungtynių kontrolės į „Vyčio“ rankas. Tiesa ta, kad reikia realizuoti savo susikurtas progas, nes kitaip „Vyčio“ neįveiksi. Visgi šio pusfinalio favoritas išlieka „Vytis“, nes laimėjo pirmąsias rungtynes, bet, nemanau, kad jiems bus lengva padaryti tą patį savo aikštėje. Laukia puiki kova“.

A. Žarnovskis (VDA): „Favoritais laikyčiau „Vytį“ ir „Pramogos - SC“, kadangi lemiamas rungtynes abi komandos žais namuose. Nors prognozuoti ypač sunku, nes abi pirmos rungtynės baigiasi minimalia persvara ir žaidimas buvo lygiavertis“.

T. Markevičius (VIP): „Manau, kad finale žais „Vytis“ ir „Pramogos - SC“ ekipos“.

Mandinho („Akmenė“): „Pramogos - SC“ ir „Vikingai“ yra labai lygios komandos. Abi komandos moka išnaudoti savo stipriąsias puses, todėl čia favorito būti negali. Kitame pusfinalyje „Vytis“ yra poros favoritas, tačiau staigmenų pasitaiko. Šiais metais lyga labai konkurencinga ir tai mane džiugina“.

    Komentarų kol kas nėra...
    Komentarų kol kas nėra...
    Komentarų kol kas nėra...