Prieš "Tottenham" neatsilaikė ir "Man City" © Eurofootball.lt
Anglijos "Premier" lygoje sužaistos dar ketverios XII turo rungtynės.

Pirmąją vietą turnyrinėje lentelėje susigrąžino šalies vicečempionas Londono "Chelsea" klubas, išvykoje 2-0 įveikęs "Blackburn".

Pirmajame kėlinyje aikštėje akivaizdžiai dominavo 'mėlynieji', tačiau šeimininkus kurį laiką gelbėjo puikiai žaidęs vartininkas Paulas Robinsonas - anglas atrėmė Johno Obi Mikelio ir Nicolaso Anelkos smūgius galva bei pavojingą pastarojo bandymą iš 10 metrų.

Tačiau net ir puikiai žaidęs Robinsonas buvo bejėgis 39 minutę, kai po tolimo Jose Bosingwos šūvio kamuolys atsimušė Anelkai į kelį ir, pakeitęs skriejimo kryptį, atsidūrė tinkle.

Po didžiosios pertraukos "Blackburn" atsigavo ir buvo arti išlyginamojo įvarčio, tačiau Jasono Robertso smūgį iš 8 metrų atrėmė Petras Cechas, pramušti čeko nepavyko ir Carlosui Villanuevai.

Visgi 68 minutę Anelka užtikrino, kad vyriausiojo trenerio Luizo Felipe Scolari 60-asis gimtadienis nebus sugadintas - prancūzas antrąjį įvartį pelnė iššokęs vienas prieš Robinsoną bei techniškai perkėlęs kamuolį per jokių vilčių neturėjusį vartininką.

Trečią pergalę per pastaruosius keturis mačus iškovojo ir iš paskutinės vietos turnyrinėje lentelėje pagaliau išsikapstė ambicingasis Londono "Tottenham" klubas. Puikiai su naujomis pareigomis besitvarkančio Harry Redknappo auklėtiniai, baigę rungtynes dešimtyje, palaužė be dviejų raudonas korteles užsidirbusių futbolininkų likusią "Man City" komandą.

Šeimininkams dvikovos pradžia nieko blogo nežadėjo - jau 15 minutę Heurelho Gomesas atmušė Dariuso Vassello smūgiuotą kamuolį, tačiau pirmasis prie jo suskubęs brazilas Robinho nesuklydo - 1-0.

Tačiau jau po kelių akimirkų "Man City" neteko antrą geltoną kortelę ginčytiname epizode užsidirbusio saugo Gelsono Fernandeso ir tai pakeitė rungtynių eigą.

Jau 29 minutę "Tottenham" kiekybinį pranašumą pavertė įvarčiu - po grubios gynėjo Richardo Dunne'o klaidos vienas prieš vartininką iššokęs puolėjas Darrenas Bentas įsirašė 10 tikslų smūgį šį sezoną.

Po didžiosios pertraukos svečiai iš Londono turėjo aiškią teritorinę persvarą ir 63 minutę kritęs antrasis įvartis nustebino nedaugelį - įkertančiam Bentui tiksliai kamuolį perdavė Jermaine'as Jenasas ir anglas nesuklydo - 1-2.

75 minutę "Man City" viltis kovoti bandė atgaivinti Robinho, bet jo bandymą iš toli atrėmė Gomesas.

Tačiau 83 minutę mačo baigtis buvo aiški, kai toli gražu ne pačias sėkmingiausias rungtynes sužaidęs Dunne'as pargriovė Bentą, kuris būtų iššokęs vienas prieš vartininką, ir už paskutinės vilties pražangą buvo išvytas iš aikštės.

Tiesa, "Tottenham" ekipa dvikovą taip pat baigė dešimtyje - prieš pat finalinį teisėjo švilpuką raudoną kortelę prieš save išvydo grubiai Pablo Zabaletą pargriovęs Essou-Ekotto.

"Blackburn" 0 - 2 Londono "Chelsea"
39' [0 - 1] Nicolas Anelka
68' [0 - 2] Nicolas Anelka

Birmingemo "Aston Villa" 1 - 2 "Middlesbrough"
34' [0 - 1] Tuncay Sanli
37' [1 - 1] Steve Sidwell
88' [1 - 2] Tuncay Sanli

"Man City" 1 - 2 Londono "Tottenham"
16' [1 - 0] Robinho
29' [1 - 1] Darren Bent
64' [1 - 2] Darren Bent

26' iš aikštės pašalintas Gelson Fernandes ("Man City")
83' iš aikštės pašalintas Richard Dunne ("Man City")
89' iš aikštės pašalintas Benoît Assou-Ekotto ("Tottenham")

Londono "Fulham" 2 - 1 "Newcastle"
23' [1 - 0] Andrew Johnson
57' [1 - 1] Shola Ameobi
66' [2 - 1] Danny Murphy (iš 11 metrų baudinio)