R. Pukinskas: seniai bemačiau tokią gerą "Barcos" sudėtį

Vakar dvejomis rungtynėmis startavo „La Liga“ pirmenybės, o jau šiandien 19:15 val. kovas lygoje pradės ir praėjusių metų čempionė – „Barcelona“ ekipa. Prieš katalonų startą pirmenybėse lankomiausias šalies futbolo naujienų portalas – „Eurofootball.lt“, pakalbino ilgametį „Barcos“ gerbėją ir „fcbarcelona.lt“ įkūrėją Roką Pukinską, kuris sutiko pasidalinti savo mintimis apie katalonų ekipą bei šio sezono „La Liga“ pirmenybes.


- Nuo kada ir kodėl pradėjote palaikyti „Barcelona“ ekipą?

- Futbolas apskritai mano gyvenime atsirado labai anksti, nuo 1988 metų Europos čempionato. Ten pamačiau olandus ir Ronaldą Koemaną, kuris po metų atsidūrė „Barcoje“. Jei galima tai pavadinti sirgimu, tai matyt nuo tada ir pradėjau domėtis. Iš pradžių nedaug ir vaikiškai, nes labai trūko informacijos, nebuvo tokių technologijų, kokios yra dabar. Po to jau daugiau ir rimčiau. Dabar nuo „Barcos“ naujienų nebesitraukiu jau seniai. Tiesa, nemažiau atidžiai seku ir kai kuriuos katalonų varžovus. Na, priešininkus gi reikia pažinoti.

- Praėjusį sezoną kova dėl „La Liga“ aukso vyko iki pat paskutinio pirmenybių turo. Jūsų nuomone, kas buvo pagrindinis faktorius lėmęs „Barcos“ pergalę lygoje?

- Šaltas protas ir sugebėjimas susikaupti tada, kai viskas krenta iš rankų. Dar pavasario pradžioje, kai „Barcelona“ pranašumas prieš artimiausius persekiotojus buvo 10 taškų ir daugiau, daugelis ėmė tvirtinti, kad „La Ligos“ čempionas aiškus ir intrigos neliko. Siūliau palaukti ir neskubėti iš anksto kabinti medalių „Barcai“. Taip ir atsitiko. Pranašumas turnyrinėje lentelėje ištirpo, intriga grįžo.

Tačiau matyt neveltui kartais sakoma „kuo „Barcai“ blogiau, tuo geriau“. Kai nebeliko kur trauktis, komanda susikaupė ir Ispanijos čempionatą laimėjo.

- Šią vasarą „Barcelona“ įsigijo Andre Gomesą, Samuelį Umtiti, Lucasą Digne ir Denisą Suarezą. Kaip vertinate komandos naujokus ir iš kurio iš jų tikėsities daugiausiai jau ateinančio sezono metu?

- Nenoriu išskirti nė vieno žaidėjo, tačiau labiausiai mane džiugina tas faktas, kad „Barcelona“ pagaliau nustojo transferų rinkoje žaisti žaidimą iš serijos „ai, imam universalą, jis pažais ten ir ten, o jei reikia, tai dar ir kitur“.

Anglai, kalbėdami apie komandų sudėtis, turi tokią frazę „squad depth“, pažodžiui – „komandos gylis“. Lietuviškai taip neišsireikši, tačiau čia turimas omenyje žaidėjų pasirinkimas, galimybės treneriui varijuoti sudėtimi. Tai štai, galiu tik pasakyti, kad seniai bemačiau tokią „Barcą“. Komandos sporto direktorius padirbėjo iš peties. Dabar beliko išspręsti vartininkų dilemą ir sulaukti dar vieno puolėjo, tačiau ir be jo komandos sudėtis yra labai gera. Įsigyti jauni, perspektyvūs, tačiau jau nemenką patirtį sukaupę žaidėjai. Svarbiausia, kad į komandą atėjo tie, kurie aikštėje žaidžia galva – čia omenyje turiu ne sugebėjimą smūgiuoti, o galvoti, dirbti smegenimis. Mano manymu, Andre Gomesas ir Denis Suarezas tokie ir yra. Jie aikštės intelektualai, matosi, kad jie mąsto, o smegenyse jau turi po kelis ėjimus į priekį. „Barcos“ saugams tai labai svarbi sąvybė.

- Pagrindiniai katalonų varžovai – „Real“ ir „Atletico“ šią vasarą transferų rinkoje pasirinko skirtingą taktiką. „Real“ įsigijo tik Alvaro Moratą, o „Atletico“ savo sudėtį pastiprino keletu naujokų. Kuri iš šių ekipų jums prieš sezoną kovoje dėl titulo atrodo pavojingesnė?

- „Atletico“ kaip „Atletico“, jie transferų rinkoje jau įrodė savo sugebėjimus. Mane labiausiai stebina Madrido „Real“. Abiem Ispanijos sostinės klubams gresia tokios pačios sankcijos dėl naujokų registravimo, kokias jau pergyveno „Barca“. Tad ta tyla kažkiek netikėta. O gal „Real“ slapčia tikisi ištempti keletą sezonų tik su kosmetiniais pastiprinimais. Jei taip, tuomet jiems gali nutikti tas pats, kas nutiko 2007 metų Franko Rijkaardo „Barcai“. Pajėgioms ir nuolat dėl trofėjų kovojančioms komandoms reikia „kraujo perpylimo“, nes kitaip jos tampa lengvai nuspėjamomis.

- „Barcelona“ jau pradėjo savo sezoną triumfuodama Ispanijos Super taurės varžybose. Kokį įspūdį jums paliko dvikovos su „Sevilla“?

- Žinoma, smagu, kad mano palaikoma komanda laimėjo taip įtikinamai, tačiau tikrąjį ekipų pajėgumą aš pradedu vertinti po pirmųjų 10 „La Liga“ turų. Tada ima aiškėti, kas yra kas. Apskritai, man „Sevilla“ sukelia dvejopus jausmus. Kaip į klubą aš reaguoju neutraliai, tačiau man labai patinka tos komandos sporto direktorius Monchi. Tikras transferų guru. Genijus. Ikona. Sugebėt daryti pasiutiškai pelningą biznį ir išlaikyt kovinę sudėti, moka retas vadybininkas. Užtenka pasižiūrėti, ką ir už kiek Monchi nupirko per 10 metų, už kiek pardavė ir ką nusipirko kaip pamainą. Sumos – daugiau nei įspūdingos.

- Praėjusį sezoną lyderių trejetas nuo likusių komandų „La Liga“ pirmenybėse atsiplėšė daugiau nei 20-ties taškų persvara. Jūsų nuomone, ar šį sezoną galima tikėtis kažko panašaus, ar atsiras komanda, kuri galės mesti išsūkį favoritams ir varžytis su jais viso sezono metu?

- Kažkodėl neabejoju, kad dėl trofėjaus ir toliau kovos tie patys trys klubai, o likusios komandos tik bandys prikaišioti pagalių favoritams į ratus. „Barcelona“, Madrido „Real“ ir „Atletico“ turi puikias sudėtis, tad jie ir aiškinsis santykius viršūnėje.

- Jeigu galutinę „La Liga“ sezono baigtį turėtumėte spėti jau dabar: kaip išdėstytumėte pirmąjį ketvertuką?

Pabūsiu šališku: „Barcelona“, Madrido „Real“, „Atletico“ ir „Sevilla“. Bet šiaip, nemėgstu tokių spėlionių. Laimėti tikrai gali bet kuri komanda iš pirmojo trejeto. „Sevilla“ tiesiog neatlaikys tempo pavasarį. Nebent nutiktų stebuklas, tačiau Ispanijoje juo, atrodo, nekvepia.

Tautvydas Sakalauskas