"Rangers" netikėtai suklupo namuose © Eurofootball.lt
Šeštadienį vyko penkerios Škotijos "Premier" lygos rungtynės, po kurių įvyko nemažai permainų turnyrinėje lentelėje. Nuo persekiotojų vis labiau tolsta varžovus sutriuškinęs lyderis Glazgo "Celtic", pasinaudojęs miesto kaimyno "Rangers" nesėkme namuose. Pergales taip pat iškovojo "Motherwell" ir "Kilmarnock", o vienas mačas baigėsi lygiosiomis.

Anksčiausiame dienos susitikime "Dundee Utd" priemė nugalėtojų titulą ginantį "Celtic" ir jau šeštą minutę išsiveržė į priekį, kai Noelio Hunto iš toli smūgiuoto kamuolio nesugavo vartininkas Arturas Borucas. Kėlinio viduryje šeimininkai dar galėjo padidinti rezultatą, bet Barry Robsonas nepataikė į vartus iš arti, ir prieš pertrauką "Dundee Utd" už tai nubaudė "Celtic" saugas Shunsuke Nakamura, kuris nukreipė kamuolį į tinklą po Jiri Jarošiko smūgio galva.

Antrąjį kėlinį svečiai pradėjo itin sėkmingai ir per dešimt minučių trimis įvarčiais sudaužė namų komandos viltis - 48 minutę S.Nakamura dar vienu smūgiu iš arti išvedė "Celtic" į priekį, po penkių minučių trečią svečių įvartį pelnė vienas prieš vartininką išbėgęs Janas Vennegooras of Hesselinkas, o 58 minutę legionierius iš Japonijos S.Nakamura tiksliu bandymu iš baudos aikštelės prieigų įtvirtino sau "hat-tricką" ir pergalę "Celtic" klubui.

Jau dešimt taškų nuo pirmaujančių "keltų" atsilieka Glazgo "Rangers" ekipa. Namuose žaidęs "Rangers" dominavo susitikime su "Inverness", tačiau nesugebėjo paversti savo pranašumo įvarčiais ir 71 minutę jiems kainavo šeimininkų komandos stratego Paulo Le Gueno sprendimas geriausią mėnesio žaidėją vartininką Allaną McGregorą pakeisti tėvynainiu Lioneliu Letizi.

Vartų sargas iš Prancūzijos nesugavo Craigo Dargo mušto kamuolio ir suteikė galimybę Grahamui Bayne'ui įmušti vienintelį rungtynių įvartį. "Inverness" atsilaikė ir iš Glazgo netikėtai išsivežė tris taškus, tuo tarpu "Rangers" tai buvo jau antroji nesėkmė per pastarąsias ketverias rungtynes.

Iš paskutinės vietos į dešimtąją pakilo "Motherwell" klubas, kuris autsaiderių dvikovoje sugebėjo įveikti "Dunfermline". Sužaidus kiek daugiau nei valandą Scottas McDonaldas išvedė šeimininkus į priekį, ir nors Stevie Crawfordas po aštuonių minučių rezultatą išlygino, pelnytą pergalę "Motherwell" ekipai lėmė aikštėje po keitimo pasirodžiusio Davido Clarksono tikslus smūgis 84 minutę.

Taškais su trečioje pozicijoje esančiu "Rangers" susilygino ir į ketvirtą vietą pakilo turnyrinės lentelės kaimynų dvikovą prieš "Aberdeen" laimėjusi "Kilmarnock" ekipa, kuriai pergalingą įvartį antrojo kėlinio viduryje pelnė Gary Walesas. Tuo tarpu rungtynės tarp "Falkirk" ir "St. Mirren", kur įvarčiai irgi krito tik po pertraukos, baigėsi lygiosiomis 1-1. Paskutiniame turo mače sekmadienį Edinburgo derbyje susikaus "Hibernian" ir "Hearts".

Šeštadienio 10 turo rungtynių rezultatai

"%c00226" 1 - 4 "%c00119"
6' [1 - 0] Noel Hunt
44' [1 - 1] Shunsuke Nakamura
48' [1 - 2] Shunsuke Nakamura
53' [1 - 3] Jan Vennegoor of Hesselink
58' [1 - 4] Shunsuke Nakamura

"%c00259" 1 - 1 "%c00298"
69' [0 - 1] Billy Mehmet
81' [1 - 1] Anthony Stokes

"%c00230" 2 - 1 "%c00151"
61' [1 - 0] Scott McDonald
69' [1 - 1] Stevie Crawford
84' [2 - 1] David Clarkson

"%c00228" 1 - 0 "%c00224"
69' [1 - 0] Gary Wales

"%c00121" 0 - 1 "%c00227"
71' [0 - 1] Graham Bayne