"Raudonieji velniai" nugalėjo "Arsenal" jų pačių stadione © Eurofootball.lt
Anglijos "Premiership" lygoje buvo sužaisti penki 25 turo susitikimai. Centrinis turo mačas be abejonės vyko Londone, kur "Arsenal" susitiko su amžinais savo priešininkais - "Manchester United" futbolininkais.

"%c00041" 2 - 4 "%c00040"
9' [1 - 0] P. Vieira
19' [1 - 1] R. Giggs
35' [2 - 1] D. Bergkamp
55' [2 - 2] C. Ronaldo
58' [2 - 3] C. Ronaldo
88' [2 - 4] J. O'Shea

69' M. Silvestre pašalintas iš aikštės

Prieš šias rungtynes buvo jaučiama didžiulė psichologinė įtampa. Stadiono tunelyje "Man Utd" kapitonas Rojus Keanas vos nesusimušė su "Arsenal" kapitonu Patriku Vieira, o kai žaidėjai prieš rungtynes vienas su kitu sveikinosi, daugelis "Man Utd" futbolinikų net nepadavė rankos "kanonieriams".

Rungtynės prasidėjo "Arsenal" spaudimu ir per pirmas penkias minutes londoniečiai turėjo bene 3 realias progas pasižymėti. Jau devintą rungtynių minutę, "Arsenal" spaudimas davė "vaisių". Po T.Henry pakelto kampinio P.Viera pašoko aukščiau už jį dengiantį G.Heinzę ir iš kelių metrų galva pasiuntė kamuolį į vartus.

Po šio įvarčio "kanonieriai" net nesirengė atsitraukti ir "raudoniesisiems velniams" teko ganėtinai šiurkščiai stabdyti jų atakas 12 bei 15 minutėmis geltonas korteles už šiurkščias pražangas gavo G.Heinze ir R.Giggsas. Tačiau manymas, kad "Man Utd" tą vakarą bus sutriuškinti buvo klaidingas.

Jau 19 minutę, gražios kontratakos metu, W.Rooney atmetė kamuolį atgal R.Giggsui, šis smūgiuodamas pataikė į Laureną ir kamuolys rikošetu atsidūrė "Arsenal" vartuose. Vos po kelių minučių puikią progą pasižymėti turėjo ir C.Ronaldo, tačiau jo smūgis buvo labai silpnas ir "Arsenal" vartų sargas M. Almunia nesunkiai sugavo kamuolį.

Po "Man Utd" pelnyto įvarčio prasidėjo tikra "Arsenal" vartų apgultis. 29 minutę R.Piresas gavo geltoną kortelę, tačiau reikėtų paminėti, kad iki pirmojo kėlinio pabaigos teisėjas nesiėmė jokių veiksmų prieš W.Rooney, kuris visais įmanomais būdais stengėsi provokuoti "Arsenal" žaidėjus. Minėtame epizode, po to kai R.Piresas gavo geltoną kortelę, W.Rooney pribėgęs prie prancūzo rankų gestais pasiūlė jam nusiskusti barzdą.

Netrukus "Arsenal" taip pat pasinaudojo kontrataka. 35 minutę ją pradėjo P.Vieira, perduodamas kamuolį T.Henry, o šis jį perdavė dar giliau į baudos aikštelę, kur D.Bergkampas iš 70 laipsnių kampo mušė į vartus, smūgio metu kamuolys praskriejo tarp "Man Utd" vartininko kojų ir atsidūrė vartuose.

Rezultatui tapus 2-1 žaidimas išsilygino, tačiau emocijų netrūko. Progas pasižymėti turėjo W.Rooney, bet jo smūgį atrėmė M.Almunia. Po kelių minučių jau "Arsenal" galėjo pasižymėti, bet T.Henry pataikė į R.Ferdinandą. 43 rungtynių minutę į konfliktą vėl įsivėlė W.Rooney, kuris šį kart už necenzūrinius žodžius teisėjo atžvilgiu gavo geltoną kortelę ir susilaukė visų "Highbury" stadione esančių žmonių plojimų.

Kaip jau buvo pastebėta šiame sezone, antras kėlinys yra stiprioji "Man Utd" pusė. Tai buvo aiškiai matyti. 55 rungtynių minutę W.Rooney perdavė kamuolį C.Ronaldo ir jaunasis portugalas stipriu smūgiu iš kairio krašto rezultatą išlygino.

Dar po trijų minučių kontratakos metu Ryanas Giggsas dešiniuoju kraštu nubėgo iki pat galinės linijos, prie jo nuskubėjo ir Solas Campbelas ir M.Almunia, tačiau Giggsas sugebėjo griūdamas palei liniją perduoti kamuolį link vartų, o ten jau niekas netrukdė C.Ronaldo, kuris iš pusės metro uždarė šį perdavimą.

Po šio įvarčio vietoje Darreno Fletcherio aikštelėje pasirodė Johnas O'Shea. Dar po minutės C. Ronaldo labai norėjo įmušti savo hattricką, tačiau to padaryti nepavyko ir jaunasis portugalas dar gavo geltoną kortelę už tai, kad šiurkščiai pargriovė iš jo kamuolį perėmusį A.Cole'ą.

Nepraėjus net penkioms minutėms buvo paskirtas baudos smūgis į "Arsenal" vartus ir W.Rooney pataikė į skersinio ir virpsto sandūrą. "Arsenal" žaidėjai atrodė šiek tiek sutrikę. 68 minutę į baudos aikštelę įsiveržė ir joje griuvo D.Bergkampas, bet teisėjas baudinio neskyrė, o šiame epizode neišlaikė M.Silvestro nervai - pastarasis praeidamas galva trenkė F.Ljungbergui į veidą ir buvo pašalintas iš aikštės.

Po šio pašalinimo vietoj C.Ronaldo aikštėje pasirodė W.Brownas. Likus penkiolikai minučių į aikštę buvo mesti visi "kanonierių" turimi ginklai: aikštėje pasirodė F.Fabregas ir J.A.Reyesas. "Man Utd" užsidarė savo aikštės pusėje ir visi kartu stengėsi gintis. Atakos sekė viena po kitos, bet "Man Utd" net likę dešimtyje puikiai gynėsi.

Likus žaisti apie 10 minučių aikštėje, vietoje Ryano Giggso pasirodė Louis Saha, kuris tik įbėgęs į aikštę ir bandydamas mušti stipriai sužeidė S. Campbellą ir šis negalėjo tęsti rungtynių. Vietoj jo aikštėje pasirodė Justinas Hoyte'as.

Tačiau "Arsenal" spausdami varžovų vartus, pamiršo apie savo vartų saugumą. Taip beje atsitiko ir pirmose tarpusavio rungtynėse šiame sezone, kuomet 2-0 pergalę šventė "raudonieji velniai", o antrąjį rungtynių įvartį tuo met kontratakos metu pelnė W. Rooney.

Šį kartą prie atakos prisijungė J. O'Shea, kuris po kelių tikslių W.Rooney ir L.Saha perdavimų, permetė vartininką iš maždaug 20-ies metrų. 4-2 ir "kanonieriai" suprato, kad tą vakarą jiems teks pripažinti "Man Utd" pranašumą.

Teisėjui pridėjus penkias minutes labai gražų įvartį galėjo įmušti T. Henry, bet jis mušdamas per save trijų gynėjų apsuptyje pataikė tiesiai į Rojų Carollą.

Likus žaisti apie minutę, vos nekilo visuotinės muštynės, kuomet J.A.Reyesas šiurkščiai pargriovė J.O'Shea. Vos ne visi "Man Utd" futbolinikai užsipuolė ispaną, tačiau teisėjas sugebėjo numalšinti šiuos neramumus parodydamas Reyesui geltoną kortelę.

Pasibaigus rungtynėms "Arsenal" fanų veiduose buvo matyti didelis liūdesys. Jie niekaip negalėjo suprasti, kaip tai galėjo atsitikti.

Be šių rungtynių vakar (antradienį) "Premier" lygoje buvo sužaisti dar keturi susitikimai. Jų rezultatai:

"%c00057" 2 - 1 "%c00053"
35' [0 - 1] M. Christie
41' [1 - 1] M. Taylor
58' [2 - 1] A. Yakubu

"%c00194" 2 - 2 "%c00201"
48' [0 - 1] A. Johnson
82' [1 - 1] K. Campbell
89' [2 - 1] R. Earnshaw
90' [2 - 2] A. Riihilahti

12' G. Sorondo pašalintas iš aikštės

"%c00050" 3 - 1 "%c00052"
50' [1 - 0] E.H. Diouf 11 m. baudinys
66' [1 - 1] J. Defoe
86' [2 - 1] T.B. Haim
88' [3 - 1] K. Davies

68' F. Kanoute pašalintas iš aikštės

"%c00043" 1 - 2 "%c00045"
20' [1 - 0] S. Bartlett
61' [1 - 1] F. Morientes
78' [1 - 2] J.A. Riise