"Real" paskutinę rungtynių akmirką išplėšė lygiąsias prieš "Valencia"

Ispanijos "La Liga" pirmenybėse sekmadienį buvo sužaistos paskutinės penkerios 17-ojo turo rungtynės.

Sensacingai "Mestalla" tvirtovėje prieš trečiadienį įvyksiantį "El Clasico" išsigelbėjo Madrido "Real" klubas. Karimo Benzema įvartis paskutinę rungtynių akimirką nulėmė lygiąsias su "Valencia".

Zinedine'o Zidane'o kariauna turėjo realų šansų tapti vienvaldžiu lygos lyderiu, tačiau nepralaimėti šioje dvikovoje taip pat buvo svarbu – tiek "Real", tiek "Barca" toliau lieka su tuo pačiu kraičiu: 35 taškai.

Madrido ekipa rungtynes pradėjo aktyviai, "Valencia" bandė žaisti nuo gynybos, tačiau "Real" taikė efektyvų spaudimą ir ne kartą privertė šeimininkus klysti pavojingose zonose.

Po pirmųjų 45 minučių įvarčių taip ir nekrito – 25 minutes dominavusiai "Real" komandai pačiame atakos smaigalyje trūko aštrumo.

Antrajame kėlinyje jau buvo priešingas vaizdas – "Real" žaidė pasyvesnį futbolą, kuo iškart bandė pasinaudoti "Valencia". Keletą kartų "baltuosius" gelbėjo Thibaut Courtois, tačiau 78-ąją minutę svečiai vis tiek buvo nubausti – po puikaus Danielio Wasso perdavimo kamuolį į "Real" vartus pasiuntė Carlosas Soleras.

"Real" komandai trauktis jau nebuvo kur – į puolimą bėgo net ir Sergio Ramosas, tačiau greitai atstatyti lygybės jiems nepavyko. Visgi, kai jau atrodė, kad teisėjas skelbs rungtynių pabaigą, "Real" užsidirbo kampinį, kuris ir tapo esminiu šios dvikovos įvykiu.

95-ąją minutę į baudos aikštelę atbėgęs T. Courtois iššoko aukščiau už kitus ir atliko pavojingą smūgį į "Valencia" vartus, belgo smūgis buvo atremtas, tačiau kamuolys netikėtai atsidūrė prie Karimo Benzema kojų, o šis galingu smūgiu išplėšė dramatiškas lygiąsias.

Kitose rungtynėse antrą kartą iš eilės taškus prarado "Sevilla". Trečioje vietoje žygiuojantys andalūzai 1:2 krito prieš "Villarreal".

Likusios akistatos baigėsi Madrido "Getafe" pergale ir dar dvejomis lygiosiomis.

"Valencia" 1 - 1 "Real Madrid"
78' [1 - 0] C. Soler
90+5' [1 - 1] K. Benzema

"Getafe" 2 - 0 "Valladolid"
36' [1 - 0] Cucu
82' [2 - 0] Angel

"Espanyol" 2 - 2 "Real Betis"
4' [0 - 1] B. Iglesias
19' [1 - 1] S. Darder
41' [2 - 1] Bernardo
67' [2 - 2] M. Bartra

"Sevilla" 1 - 2 "Villarreal"
13' [0 - 1] R. Albiol
61' [1 - 1] Munir
74' [1 - 2] K. Ekambi

"Celta" 2 - 2 "Mallorca"
20' [1 - 0] Rafinha
33' [1-  1] S. Sevilla (11 m. baudinys)
50' [2 - 1] I. Aspas (11 m. baudinys)
83' [2 - 2] A. Budimir
78' A. Raillo ("Mallorca") pašalintas iš aikštės