"Real" po penkerių metų pertraukos triumfavo Ispanijos pirmenybėse (VIDEO, FOTO)

Sekmadienį vakare baigėsi 2016-17 metų Ispanijos "La Liga" pirmenybių sezonas, kuriame paaiškėjo naujasis čempionas.

Madrido "Real" klubas kovoje dėl titulo susikovė su "Malaga". Zinedine'o Zidane'o auklėtiniai auksinės progos iš savo rankų neišleido - rezultatu 2-0 nugalėjo aikštės šeimininkus ir po penkių metų pertraukos susigrąžino Ispanijos čempionų titulą.

"Baltiesiems" šiose rungtynėse reikėjo tik nepralaimėti ir čempionų titulas - jų rankose. Rungtynės sostinės komandai prasidėjo itin sėkmingai - jau 2-ąją minutę po Isco perdavimo vartininką išmaudęs Cristiano Ronaldo išvedė "Real" ekipą į priekį.

Per likusį pirmojo kėlinio laiką "Malaga" rodė sparnus ir gana pavojingai žaidė prie Keyloro Navaso ginamų vartų.

"Real" komanda išvengė išlyginamojo įvarčio, o jau 55-ąją minutę padėjo tvirtą žingsnį titulo link - Karimas Benzema baudos aikštelėje visiškai laisvas gavo kamuolį ir tiksliu smūgiu padidino svečių komandos pranašumą iki dviejų įvarčių.

Daugiau įvarčių šioje akistatoje nebuvo pelnyta ir "Real" džiaugėsi ne tik pergale paskutinėse sezono rungtynes, bet ir čempionų titulu Ispanijoje.

Paskutinį kartą "Real" komanda "La Liga" pirmenybėse buvo triumfavusi 2011-12 metų sezone. "Baltųjų" klubui šis Ispanijos čempionų titulas atitenka 33-ąjį kartą.

Tuo pačiu laiku savo stadione kovojusi "Barcelona" vos sezono neužbaigė su netikėtu pralaimėjimu. "Barcai" iškovoti titulą buvo itin sudėtinga - jiems reikėjo laimėti patiems ir laukti "Real" komandos nesėkmės.

Dovanos iš "Real" nesulaukusi katalonų ekipa tik po atkaklios kovos rezultatu 4-2 nugalėjo "Eibar". Pastarieji po Takashi Inui dublio pirmavo rezultatu 2-0, tačiau du tikslūs Lionelio Messi, Luiso Suarezo ir varžovo įvarčio į savus vartus garantavo pergalę šeimininkams.

Likusios rungtynės baigėsi paskutine Madrido "Atletico" pergale "Vicente Calderon" stadione, Vigo "Celta" ir San Sebastiano "Real Sociedad" lygiosiomis bei "Villarreal" pergale prieš "Valencia".

Pagrindinė 2016-17 metų sezono statistika:

Į Čempionų lyga pateko: "Real Madrid", "Barcelona", "Atletico", "Sevilla" (kvalifikacija)
Į Europos lygą pateko: "Villarreal", "Real Sociedad" (kvalifikacija)
Iš lygos pasitraukė: "Granada", "Osasuna", "Gijon"
Rezultatyviausi žaidėjai: Lionelis Messi ("Barcelona" | 37), Luisas Suarezas ("Barcelona" | 29), Cristiano Ronaldo ("Real" | 25)
Daugiausiai rez. perdavimų atlikę žaidėjai: Luisas Suarezas ("Barcelona" | 13), Toni Kroosas ("Real" | 12), Neymaras ("Barcelona" | 11)

"Malaga" 0 - 2 "Real Madrid"
2' [0 - 1] C. Ronaldo
55' [0 - 2] K. Benzema

"Barcelona" 4 - 2 "Eibar"
7' [0 - 1] T. Inui
61' [0 - 2] T. Inui
63' [1 - 2] D. Junca (į savus vartus)
73' [2 - 2] L. Suarez
76' [3 - 2] L. Messi (11 m. baudinys)
90+2' [4 - 2] L. Messi
69' L. Messi ("Barcelona") nerealizavo 11 m. baudinio
74' A. Capa ("Eibar") pašalintas iš aikštės

"Valencia" 1 - 3 "Villarreal"
1' [0 - 1] R. Soldado
54' [1 - 1] Nani
58' [1 - 2] M. Trigueros
88' [1 - 3] N. Sansone

"Celta" 2 - 2 "Real Sociedad"
54' [1 - 0] I. Aspas (11 m. baudinus)
82' [1 - 1] M. Oyarzabal
90' [2 - 1] A. Hjusager
90+4' [2 - 2] Juanmi

"Atletico" 3 - 1 "Athletic Bilbao"
8' [1 - 0] F. Torres
11' [2 - 0] F. Torres
71' [2 - 1] I. Williams
89' [3 - 1] A. Correa