„Real“ sirgaliaus įspūdžiai: atmosfera „Santiago Bernabeu“ stadione – neįtikėtina (interviu)

Palaikyti mėgstamą komandą stadione – kiekvieno tikro sirgaliaus siekiamybė. O jei pavyksta nusigauti į savo dievinamo Europos futbolo grando areną, tai prilygsta svajonės išsipildymui.

Lankomiausias šalies futbolo portalas „EuroFootball.lt“ pakalbino Madrido „Real“ gerbėją Aivarą, kuris neseniai buvo nuvykęs į „Santiago Bernabeu“ stadioną ir sutiko pasidalinti karštais įspūdžiais su svetainės lankytojais.


– Ar seniai palaikai Madrido klubą ir nuo ko viskas prasidėjo?

– Nemeluosiu ir prisipažinsiu, kad pirmasis susidomėjimas šiuo klubu buvo 2009-ųjų vasarą, kai Florentino Perezas pradėjo savo naują erą – į komandą pasikvietė Cristiano Ronaldo, Kaka ar tą patį Xabi Alonso. Žinau, kad daugeliui gali atrodyti, kad susidomėjimas šiuo klubu tapo tik dėl to, kad į jį atvyko Ronaldo, tačiau manęs šitas faktas neglumina – man tada buvo vos 12 metų, lankiau futbolo treniruotes, todėl kaip ir kiekvienas vaikas turėjau kažkokį idealą.

Ilgainiui, aišku, kai atsirado visiškai kitoks supratimas apie futbolą, nuomonė pasikeitė tiek apie klubą, tiek ir apie patį Cristiano Ronaldo. Absoliučiais „Real“ klubo dievais laikau Ikerą Casillasą, Guti, Fernando Hierro ir Raulį Gonzalezą.

Nėra jokių abejonių – Ikeras Casillasas yra didžiausias futbolo džentelmenas, kuris ir suformavo mano požiūrį į futbolą, jo vertybes ir meilę klubui. Džiaugiuosi, kad teko galimybė jį tiek daug metų matyti vilkinti „baltųjų“ apranga, tačiau liūdna, kad teko taip atsisveikinti.

– Kaip kilo mintis apsilankyti „Real“ rungtynėse ir kodėl pasirinkai mačą su „Deportivo“?

– Mintis brendo jau ilgus metus, nes iki šiol dar nebuvo pavykę suplanuoti kelionės į Madridą. Viskas įvyko spontaniškai – dar rugsėjį atsitiktinai pamačiau labai pigius bilietus į Madridą sausio mėnesį, todėl daug nedvejodamas ir nusipirkau. Tuo metu buvo tik preliminarus rungtynių tvarkaraštis, todėl nebuvo aišku, ar būtent tomis dienomis bus rungtynės „Santiago Bernabeu“ stadione.

Buvau labai arti to, kad visgi nepavyks pamatyti mačo, nes jis turėjo įvykti sausio 20-ąją dieną, tačiau dėl Karaliaus taurės turnyro buvo perkeltas į 21-ąją dieną, o Madridą ir pasiekiau būtent tą dieną.

Kortos susidėliojo tiesiog pasakiškai – rungtynes perkeltos į man tinkamiausią datą, bilietą įsigijau prie stadiono ir pamačiau vaizdą, kurį šį sezoną matome labai retai – puikų komandos žaidimą su septyniais įvarčiais.

– Kokie tavo įspūdžiai iš kelionės?

– Įspūdžiai patys didžiausi, nes Madridas man yra įspūdingiausias miestas, kurį tik kada nors galėjau aplankyti. Nesakau, kad tai yra miestas, į kurį turėtų traukti visi turistai, tačiau Ispanijos sostinė man visada reiškė kažką ypatingo būtent dėl „Real“.

Madride iš viso buvau tris dienas ir be rungtynių pamačiau daug puikios architektūros bei jaukios miesto aplinkos. Gyvenimas čia verda ištisą parą. Taip, ten nėra paplūdimių, tačiau miestas tikrai sužavi savo didžiule kultūra.

– Ar galėtum smulkiai papasakoti „Real" sirgaliams, kokius žingsnius turėjai atlikti, kad pasiektum „Santiago Bernabeu“ stadioną ir jei ne paslaptis, kiek viskas kainavo?

– Pirmiausia, žinoma, reikia suderinti datą – kad skrydis sutaptų su rungtynėmis. Viskas prasidėjo nuo to, kad nusipirkau lėktuvo bilietus, kurie buvo labai pigūs – už skrydį į Madridą ir iš jo sumokėjau apie 50 eurų.

Su rungtynių bilietais šiek tiek rizikavau. Rekomenduoju visiems įsigyti „madridista“ kortelę ir pirkti bilietus iš oficialios svetainės, tačiau internete daug skaičiau ir žinojau, kad tikrai bus galima įsigyti bilietų būtent prie stadiono, kur sutikome daug angliškai nekalbantį, bet puikiai pinigus atpažįstantį ispaną.

Buvau ne vienas, todėl iš jo pirkome tris bilietus – iš pradžių jis už kiekvieną norėjo po 60 eurų, tačiau nusiderėjome ir gavome po 53 eurus.

Vieta nebuvo pati idealiausia, nes buvome gana aukštai nuo aikštės, tačiau vaizdu tikrai likau nenusivylęs, nes kaip pirmam kartui man užteko pamatyti visą žavinčią aplinką.

Galiu pasakyti tiek, kad buvome netoli grupelės sirgalių, kurie neatsiliko nuo pagrindinės „Real“ fanų grupuotės „Ultra Sur“, todėl buvo itin smagu girdėti klubo dainas, kurias girdėdavai tik savo kompiuterio ekrane.

Apsigyvenau pačiame miesto centre – netoli „Sol“ aikštės, kuriame veiksmo yra daugiau nei galėjau įsivaizduoti. Į rungtynes keliavome pėsčiomis, nes nusprendėme, kad tai bus puiki proga pamatyti ir patį miestą. Kelionė tikrai netruko ilgai – daugiau nei pusvalandis ir mes buvome prie stadiono. Aišku, buvo galimybė pasiekti stadioną ir metro, kurio bilietas vienam važiavimui kainuoja 1,5 eurų, todėl galima laisvai naudotis šiomis paslaugomis.

Realiai skrydžiui ir bilietui į rungtynes išleidau apie 100 eurų, todėl tai buvo tikrai pigi kelionė. Aišku, kitą kartą vykdamas pirksiu bilietus į rungtynes kur kas geresnėje vietoje, tačiau kaip pirmam kartui man užteko pabūti ir priešpaskutiniame sektoriuje, nes svarbiausia buvo įsilieti į „baltųjų“ sirgalių armiją ir pajausti atmosferą.

– Esi vienas is naujos „Facebook“ „Real“ gerbėjų paskyros Lietuvoje įkūrėjų. Kokie jūsų tikslai ir ką galite pažadėti savo skaitytojams?

– Grupę atidarėme ne taip seniai su savo bičiuliu, nes jaučiame, kad tikrai turime ką pasakyti klubo tema. Auditorijos skaičius dar yra tikrai nedidelis, tačiau ir nesiekiame į grupę pritraukti bet ko. Kol kas rašome iš idėjos ir ne visada išeina viską surašyti laiku, nes paprasčiausiai turime kitos veiklos, tačiau grupė tikrai plėsis, o tuomet didės ir aktyvumas.

Pagrindinis šios grupės tikslas yra tai, kad sirgaliai išmoktų priimti kritišką nuomonę klubo atžvilgiu. Siekiame pateikti nuomonę, kuri yra pagrįsta konstruktyvia kritika. Čia tikrai niekas neišvys pranešimų, kuriuose aukštinsime Cristiano Ronaldo ir žeminsime Lionelį Messi.

Kolega „Real“ ekipos žaidimą stebi dar nuo Zinedine‘o Zidane‘o laikų. Aš pats tokios galimybės neturėjau, tačiau ekipos žaidimą ir visą klubo situaciją atidžiai seku daugiau nei aštuonerius metus. Labai daug skaitau ir analizuoju, todėl esu įsitikinęs, kad galiu sukauptą informaciją pateikti ir mūsų grupės lankytojams.

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl atidarėme šią grupę yra tai, jog norime pateikti ne tik sausą statistiką ir rezultatus po kiekvienų rungtynių, o kai kuriais atvejais pateikti kritišką ir argumentais paremtą nuomonę apie žaidėjus, klubą, žaidimą, komandos komplektaciją ir kitus dalykus, kurie liečia „Real“.

Esame išsikėlę sau tikslą skleisti unikalią informaciją, kuri susideda iš paprasčiausiai kitokio žvilgsnio į komandą – kritiško vertinimo, negirdėtų faktų pateikimo, žaidimo analizės, sezono apžvalgų, pagrindinių žaidimo klaidų ir paprasčiausio noro supažindinti grupės narius su ta informacija, kuri paprastai nėra prieinama bet kuriame kitame puslapyje.

O kad fanams būtų linksmiau skaityti, organizuojame ir spėjimo konkursus – laimėtojams atiteks originalūs „Real“ suvenyrai.


Esate apsilankęs garsiame Europos futbolo stadione ir norite pasidalinti įspūdžiais su portalo „EuroFoootball.lt“ lankytojais? Parašykite mums el. paštu: [email protected]

Straipsnio įvertinimas: 10 3
 • Liaupsiai

  Ne vienas nebuves ir loja cia😀 gi pogiausias i la liga nuo 47euru o i copa nuo komandos ir stage priklauso😀 kalba vaikai is google prisigoogline kai as 100kart buves ir viska belekaip zinau

  • -1
 • To Extra

  Pirkai iš perpadavinėtojo ir nepermokėjai??? 😃 į atkrintamasias copa rungtynes nuo 30 e bilietai visados. Taip į La Liga brangesni.

  • +1
 • Extra

  Niekas nepermokėjo - žinai skirtumą tarp Karaliaus taurės ir La Ligos? Pigiausias bilietas į La Liga rungtynes - 40 eurų, o Karaliaus taurėje vaikščioja nuo 15 eurų.

  • -2
 • xerxas

  Rukykit☺️

  • 0
 • Ke

  Buvau camp nou, ir..? Wtf? Tai gal kievienas parasykit rasineli, kas, kur buvo? Kiekvienam komandos fanui nuvykt i savo palaikomos komandos kazkas ypatingas..isskyrus turbut Lt komandu..nes ten dar toli grazu iki zodzio ypatinga..

  • -7
 • Liaupsiai

  Ne vienas nebuves ir loja cia😀 gi pogiausias i la liga nuo 47euru o i copa nuo komandos ir stage priklauso😀 kalba vaikai is google prisigoogline kai as 100kart buves ir viska belekaip zinau

  • -1
 • To Extra

  Pirkai iš perpadavinėtojo ir nepermokėjai??? 😃 į atkrintamasias copa rungtynes nuo 30 e bilietai visados. Taip į La Liga brangesni.

  • +1
 • Extra

  Niekas nepermokėjo - žinai skirtumą tarp Karaliaus taurės ir La Ligos? Pigiausias bilietas į La Liga rungtynes - 40 eurų, o Karaliaus taurėje vaikščioja nuo 15 eurų.

  • -2
 • xerxas

  Rukykit☺️

  • 0
 • Ke

  Buvau camp nou, ir..? Wtf? Tai gal kievienas parasykit rasineli, kas, kur buvo? Kiekvienam komandos fanui nuvykt i savo palaikomos komandos kazkas ypatingas..isskyrus turbut Lt komandu..nes ten dar toli grazu iki zodzio ypatinga..

  • -7
 • Smagu

  Smagu paskaityti tokius interviu, tikekimes atsiras ir daugiau lankytoju kurie pasidalins savo ispudziais apie savo mylima komanda 😃

  • 0
 • Real

  Man taip pat visada Realo ikona buvo ir bus Ikeras Casillas.

  • +2
 • jega

  as labai noreciau isgirsti patarimu kaip nusigauti iki valncijos stadiono ir apskritai premier lygoje kiek bilietai kainuoja

  • -2
 • Teko

  Ir man apsilankyti. 2012/2013 sezonas. Quarter final. Barcelona vs Milan. Vienoje vietoje messi, xavi, puyol, ibra (milan). 95 tukstanciai ziurovu. Atmosfera pasakiska. Tokiuosi dar kada guvenime teks apsilankyti Camp Nou 😃

  • +1
 • pagalba

  Gal kas norėtų pasidalinti savo įspūdžiais apie kitus stadionus? Gal galite brūkstelti laišką [email protected] ir susisieksime, užduosime klausimus 😃

  • +3

Kitos naujienos