„Riterių“ duetas – apie rekordus pamušusį serialą © E. Žaldario nuotr.

Lietuvos futbolo A lyga siūlo susipažinti su tuo, kokią nuomonę vienokiu ar kitokiu populiariu klausimu turi čempionato komandų futbolininkai.

Šį kartą du Vilniaus „Riterių“ žaidėjai – Deividas Malžinskas ir Rokas Filipavičius – papasakos, ką galvoja apie šiuo metu plačiai aptariamą „trendą“ – itin populiarų serialą „The Queen’s Gambit“ („Valdovės gambitas“), kuris su sostinės klubu turi savotiškų sąsajų.

Populiaraus serialo pagrindinė herojė Beth Harmon sudėtingais iššūkiais grįstu keliu kyla į žvaigždes šachmatų sporte, kuriame įprastai dominuoja vyrai, o daugiausiai dėmesio seriale sulaukia merginos akistata su Rusijos šachmatų didmeistriu Vasilijumi Bogrovu.

Šis serialas sulaukė įspūdingo populiarumo – jį, anot „Netflix“, per pirmąsias 28 dienas stebėjo net 62 mln. žmonių visame pasaulyje.

„Serialas labai patiko dėl savo istorijos (scenarijaus) – puikiai perteiktos emocijos, įtampa, taikliai parinkti, talentingi aktoriai. Buvo itin įdomu pamatyti, kaip atrodo žaidimas iš profesionalų perspektyvos.

Jei nuoširdžiai, į serialą iš pradžių žiūrėjau skeptiškai, nes pats nesu mėgėjas žaisti šachmatais, gerai to daryti ir nemoku, tačiau perskaitęs rekomendacijas, atsiliepimus, nusprendžiau peržiūrėti – tikrai nenusivyliau. Siužetas taip įtraukė, jog pasibaigus pradėjau domėtis ne tik aktoriais, istorija, bet ir pačiais šachmatais.

Dabar esu „pasikaustęs“ ir pramokęs, nes pradėjau jais žaisti dažniau. Būtų labai smagu ir vėl jėgas išmėginti su komandos draugais bei pasižiūrėti, ar kažkiek patobulėjau per tą laiką nuo paskutinio „Riterių“ turnyro. Šiuo metu sunku pasakyti, kas iš mūsų galėtų tapti favoritu, bet manau, kad Deividas Malžinskas būtų vienas iš jų“, – pasakojo šiemet jau vieneriose kontrolinėse rungtynėse įvarčiu pasižymėjęs saugas R. Filipavičius.

Savo ruožtu D. Malžinskas pasitiki savo galimybėmis ir ketina nenuolaidžiauti komandos draugams artimiausiame „Riterių“ šachmatų turnyre.

„The Queen’s Gambit“ įtraukė dėl išskirtinės asmenybės ir pagrindinės veikėjos Elizabeth gyvenimo istorijos, jos neeilinių sugebėjimų, trūkumų. Nepaprastai įdomiai ten atvaizduotas jos kelias link šlovės.

Serialas tikrai paliko labai gerą įspūdį, neužtrukau daug laiko jį visą peržiūrėdamas – buvo labai aktualu pamatyti, nes pats žaidžiu šachmatais. Visiems, kurie dar nematė, rekomenduoju kuo greičiau įsijungti pirmąjį epizodą. Drįsčiau teigti, jog šis serialas – vienas iš tų, kurį tiesiog būtina įtraukti į privalomų peržiūrėti sąrašą.

Kalbant apie žaidimą šachmatais realybėje ir su tuo siejamą mūsų komandos tradicinį turnyrą, tai jame dar neteko sudalyvauti. Man prisijungus prie „Riterių“, dėl pasaulį užklupusios pandemijos, pernai renginys nevyko.

Apskritai, šiuo metu komandoje neturime daug kolegų, žaidžiančių šachmatais, bet jei tik atsirastų norinčių – būtų labai smagu pasivaržyti ne tik aikštėje, bet ir prie šachmatų lentos. Nepasikuklinsiu sakydamas, jog ten dėl savo patirties tikrai galėčiau būti favoritu“, – teigė pernai A lygoje debiutavęs „Riterių“ gynėjas D. Malžinskas.

Šachmatai – neatsiejama „Riterių“ komandos identiteto dalis. Sostinės klubas bendradarbiauja su Lietuvos šachmatų federacija ir anksčiau surengė tris varžybų sezonus „Riterių“ prezidento taurei laimėti“.

Praėjusiais metais Vilniaus klubas dėl pasaulį sukausčiusios koronaviruso pandemijos šio turnyro nesurengė, tačiau šiemet, jei aplinkybes leis, ir vėl tęs įprastas tradicijas.

„Visada sakiau, kad futbolas ir šachmatai turi daug paralelių. Jei sugebėsi mąstyti prie šachmatų lentos, tikėtina, kad sugebėsi mąstyti ir futbolo aikštėje“, – sakė „Riterių“ prezidentas Janas Nevoina.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos