Robert o Carlosas įeina į "Real" klubo istoriją, kaip daugiausia rungtynių už klubą sužaidęs užsienietis. Jis jų jau sužaidė 396, ir šiuo rodikliu susilygino su Alfredo Di Stefano. Savo įspūdžius apie šį istorinį įvykį Roberto Carlosas (%p00198) nupasakojo interviu, kurį pateikiame Jūsų dėmesiui:

- Ką Jums reiškia sužaistų rungtynių kiekiu susilyginti su Di Stefano, ir būti užsieniečiu, sužaidusiu už "%c00003" daugiausia?
- Tai byloja apie didelį darbą, profesionalumą, laimėtus trofėjus, meilę miestui, apie tai, kad žmonės yra manimi patenkinti... Aš pasiekiau skaičių, kuriuo galima reziumuoti mano darbą, pastovumą ir ypatingai meilę miestui, šaliai ir sirgaliams. AŠ esu čia jau aštuoni metai, ir patekti į Madrido "Real" istoriją yra nuostabu. Aš norėčiau įrašyti savo vardą į klubo istoriją ir manau, kad aš tai pasieksiu.

- Kai baigsis sezonas, Jūs tapsite užsienio žaidėju, už Madrido "Real" sužaidusiu daugiausia rungtynių.
- Tai yra privilegija. Futbolininko karjeroje galima laimėti trofėjus, sužaisti didingose rungtynėse, bet patekti į Madrido "Real" istoriją, kaip užsieniečiui, sužaidusiam daugiausia rungtynių - tai atsitinka tik kartą. Tai yra svarbiau, nei bet kuris titulas, Manau, kitam užsieniečiui pamušti šį rekordą bus nepaprasta. Ir aš tikiuosi, kad kitas užsienietis galės padaryti tai, ką aš padariau per šiuos aštuonis metus.

- Roberto Carloso vardas bus įrašytas į istoriją. Jus prisimins taip pat, kaip ir Di Stefano, Pukaszą, Jento...
- Taip, aš manau, kad jau esu amžinas Madrido "Reale". Svarbiausa, kad žmonės mane prisimintų, kaip korektišką žaidėją, kuris norėjo juos padaryti laimingesniais, kuris norėjo laimėti geriausius titulus. Man yra didelė garbė patekti į šio klubo istoriją.

- Ką turi Roberto Carlosas, kas padeda jam likti viename klube jau aštuonis metus ir neišeiti iš jo, nesumažinti lygio? Kur slypi sėkmės raktas?
- Aš darau tai, ką man patinka daryti labiausiai- žaidžiu futbolą. Aš treniruojuosi, žaidžiu, mėgaujuosi ir suprantu savo atsakomybę. Manau raktas slypi tame, kad aš labai greitai adaptavausi prie Europos futbolo. Pietų amerikiečiui tai padaryti sudėtinga, o aš tai padariau labai greitai. Be to, mano šeima Ispanijoje yra laiminga. Jei mano vaikai laimingi šiame mieste, tai, savaime aišku, tu jame liksi. Aš pasirašydavau kontraktus su Madrido klubu tris kartus, kai galėjau palikti. Bet pasilikdavau, nes man buvo gera komandoje, ir todėl, kad šeima niekur nenorėjo važiuoti. Ir taip pat dė lto, kad aš žinojau, kad būtent čia aš galiu laimėti visus pagrindinius titulus.

- Kurios iš sužaistų rungtynių Jums įsiminė labiausiai?
- Pačios įdomiausios ir svarbiausios rungtynės buvo tarp "Real" ir "%c00006". Žinoma, geriausiu prisimininu visada bus Čempionų lygos finalas Amsterdame, kuomet mes nugalėjom "%c00038". Dėl to, kad iki to laiko klubas ilgai negalėjo laimėti Europos taurės. Tai buvo kažkas neužmirštama.

- Kurį įvartį tu prisimeni dažniausiai?
- Aš esu įmušęs daug ivarčių po baudos smūgių, ir būtent šie įvarčiai man teikdavo daugiausia džiaugsmo. Man įmušti po baudos smūgio ir matyti, kaip žmonės pakyla iš sėdimų vietų, - tai kažkas ypatinga. Galimybė pasidalinti savo džiaugsmu su žmonėmis mane daro laimingu žmogumi.

- Kaip Jūs vertinate šį sezoną, kuriame jūs jau nelaimėjote Ispanijos taurės ir pastoviai prarandate taškus čempionate?
- Vyksta tas pats, kaip ir prieš du metus, kuomet mes laimėjome Čempionų lygą. Taurės finalą mes pralaimėjome "%c00089", o po to Glazge laimėjome Čempionų lygą rungtynėse prieš "%c00008". Šiais metais gali nutikti tas pats. Manau, kad mes esame visų turnyrų favoritai. Nereikia pamiršti, kad mes laimėjome Ispanijos Supertaurę, kad mes Ispanijos taurės vicečempionai, kad mes La Ligos lyderiai, kad mes patekome į Čempionų lygos ketvirtfinalį. Visų nuostabiausia yra patekimas į finalą. Ar tu jį laimi, ar pralaimi - tai jau priklauso nuo dienos, bet jei mes pasiekiame finalą, vadinasi mes esame stabili komanda, kuri atlieka puikų darbą viso sezono metu.

- Ar "Barcelona" yra kandidatė į pergalę čempionate?
- Pažiūrėsim, kaip jų komanda elgsis po iškritimo iš UEFA taurės. Aš norėjau, kad jie nebūtų iškritę, tuomet jiems tektų žaisti daugiau rungtynių. O dabar "Barcelona" turės daugiau laiko, kad reabilituotis ir pasiruošti naujoms rungtynėms.

- Ar Jus nustebino "%c00062" lygis?
- Savo sudėtyje "AC Milan" turi puikių žaidėjų, jis parodė pažymėtiną pažangą, kadangi pastaraisiais metais Italijos futbolas išgyveno ne geriausius savo laikus. "%c00041" taipogi rodo grandiozinį lygį.

- Jei lyginti "AC Milan", "Arsenal" ir "Real Madrid", tai atrodo, kad prasčiausioje situacijoje dabar yra būtent Jūsų klubas. Dabar niekas nežino, kas bus toliau...
- Negalima lyginti Ispanijos lygą su Anglijos bei Italijos. Čia tu žaisi su bet kuria komanda, ir ji tau sukurs begales problemų. Pažiūrėkit į "%c00108", kuri čempionate, rodos, žaidžia ne itin sėkmingai, ir prisiminkite, kaip jie žaidė prieš mus. Ir jie laimėjo prieš mus Taurės finale. Italijoje yra trys geros komandos, ir yra daugėlis kitų, apie kurias yra žinoma, kaip jos žais. Aš nenoriu neįvertinti itališko futbolo, bet ten yra didelis skirtumas tarp vienų ir kitų komandų lygio.

- Jei Jūs pasieksite pusfinalį, jame, tikriausiai, susitiksite su Londono "Arsenal".
- Atsargiai! Daugėlis mano, kad į pusfinalį pateks "Arsenal", bet reikia saugotis "%c00042", todėl kad jie gali sužaisti su "Arsenal" lygiosiomis 2:2 ir pašalinti juos iš taurės. "Chelsea" taip pat turi gerą komandą, ir tarp jų bei "Arsenal" bus lygus žaidimas. "Arsenal" gali būti favoritu, bet aš manau, kad pusfinalis bus toks: "Real Madrid" - "Chelsea".

- Kaip manote, ar jūs galite pasiekti "dublį" - laimėti La Liga ir Čempionų lygą?
- Taip, ir tai bus jau trys titulai, nes mes laimėjome Supertaurę. Daugėlis žmonių kartais pamiršta titulus, kuriuos mes esame laimėję. Jei mes atsiplėšime nuo "%c0004" bent 4 taškais ir nuo "Barcelona" - 9, manau La Liga bus mūsų. Mes priklausome tik patys nuo savęs. Jei mes laimėsime visas namų rungtynes, ir triskart išvykoje sužaisim lygiosiomis, tai La Liga yra mūsų.

- Ar naujajame Jūsų kontrakte yra kas nors nauja?
- Ne, kol kas nėra. Aš jau sakiau, ir pakartosiu, kad neskubėsiu pratęsti kontrakto, ir kad mano ketinimai yra likti Madrido "Real" dar daug metų. Ir tai, kad aš esu užsienietis, kuris "Real Madrid" sudėtyje sužaidė daugiausia rungtynių, man padės galvoti apie tai, kad karjerą tęsti aš turiu būtent čia.
Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos