"Roma" nepaisant nesėkmės laimėjo Italijos taurę © Eurofootball.lt
59-ąjį Italijos taurės turnyrą laimėjo "Roma" klubas - nepaisant nesėkmės atsakomajame mače prieš nugalėtojų titulą gynusį Milano "Inter", Italijos sostinės ekipa dėl triuškinančios pergalės namuose iškovojo trofėjų aštuntą kartą savo istorijoje.

"%c00037" 2 - 1 "%c00028"
(Pirmos rungtynės 2-6, bendras rezultatas 4-7)
50' [1 - 0] Hernan Crespo
55' [2 - 0] Julio Ricardo Cruz
83' [2 - 1] Simone Perrotta

Nepaisant to, kad "Inter" klubui po netikėtai didelio pralaimėjimo pirmajame mače reikėjo įspūdingo revanšo, Italijos čempionų vyriausiasis treneris Roberto Mancini nusprendė žaisti vienu nominaliu puolėju - atakos smaigalyje padedamas krašto saugų Luišo Figo ir Mariano Gonzalezo rungtyniavo Hernanas Crespo.

Tuo tarpu "Roma" treneris Luciano Spalletti pasirinko stipriausią turimą sudėtį ir atliko tik vieną pastebimesnį keitimą - ne visiškai pasveikusį Davidą Pizarro saugų linijoje pakeitė Alberto Aquilani.

Rungtynių pradžioje labai aktyviai žaidė buvęs Romos "Lazio" saugas Dejanas Stankovičius, kuris jau ketvirtą minutę bandydamas permesti kamuolį per vartininką pataikė į skersinį, dar po trijų minučių smūgiavo visiškai šalia vartų, o netrukus dar reikalavo ir 11 metrų baudinio.

Per pirmąjį pusvalandį vienintelis "Roma" bandymas buvo silpnas brazilo Mancini smūgis, po kurio vartininkas Francesco Toldo neturėjo rimtesnio darbo. "Inter" atakavo daug daugiau, tačiau kėlinio viduryje ekipos strategas R.Mancini buvo priberstas daryti keitimą - traumą gavusį saugą Patricką Vieira pakeitė puolėjas Julio Cruzas.

Vėliau po Hernano Crespo smūgio savo vartus gelbėjo vartininkas Doni, o kitoje aikštės pusėje padirbėti turėjo ir Francesco Totti baudos smūgį atrėmęs F.Toldo. Kėlinio pabaigoje H.Crespo vos neįmušė puikaus įvarčio kulnu, tačiau kamuolys praskriejo šiek tiek virš skersinio, teisėjas nesiryžo skirti 11 metrų baudinio už A.Aquilani pražangą prieš Maiconą, o J.Cruzo įvartis buvo neįskaitytas dėl nuošalės.

Vis dėlto "Inter" pastangos atsipirko antrojo kėlinio pradžioje, kai po Maicono perdavimo iš krašto smūgiu galva pirmąjį įvartį pelnė H.Crespo, o dar po penkių minučių gavęs L.Figo perdavimą "Roma" vartininką Doni nuginklavo ir J.Cruzas - likus daugiau nei pusvalandžiui šeimininkai pirmavo rezultatu 2-0.

Tačiau paskutinį pusvalandį įtampa augo ir treneris R.Mancini buvo pašalintas į tribūnas, o 70 minutę antrą geltoną kortelę gavo "Inter" gynėjas Ivanas Cordoba. Svečiai įgiję kiekybinę persvarą pradėjo kurti geresnes progas ir arti tikslo baudos smūgiu buvo C.Chivu, vartininko F.Toldo vartus atakavo D.Pizarro ir Rodrigo Taddei.

78 minutę "Roma" vos nesusikomplikavo sau padėties, nes vartininkas Doni perlaikė kamuolį ir šis atiteko Alvaro Recobai, bet urugvajiečiui nepavyko išnaudoti šanso ir likus septynioms minutėms svečiai įtvirtino savo pergalę finale - po netaiklaus F.Totti smūgio kamuolį į vartus nukreipė Simone Perrotta.

Susitikimo pabaigoje "Roma" dar galėjo ir išlyginti rezultatą, bet F.Toldo pavyko nukreipti F.Totti muštą kamuolį į skersinį, o kitoje aikštės pusėje už paskutinės vilties pražangą anksčiau laiko rungtynes baigė Christianas Panucci.

Tiesa, svečiams dienos tai per daug neapkartino - "Roma" laimėjo finalo varžybas bendru rezultatu 7-4 ir iškovojo Italijos taurę pirmą kartą nuo 1991-ųjų.