"Roma" šventė pergalę Romos derbyje © Eurofootball.lt
Trečiadienį Italijos lygoje įvyko 10 turo rungtynės. Ilgai lauktame sostinės derbyje triumfavo “Roma”, “Milan” sugebėjo įspūdingai užbaigti nesėkmių ruožą, “Inter” ir “Juventus” taip pat sutriuškino savo varžovus, o “Fiorentina” ir “Udinese” išlaikė savo pozicijas tarp čempionato lyderių.

“Roma” klubas sugebėjo įveikti “Lazio” klubą rezultatu 3-2 ir po ilgos pertraukos švęsti pergalę Italijos sostinės derbyje.

Visgi rungtynės “Roma” komandai prasidėjo nesėkmingai. 11 minutę Philippe'o Mexes klaida leido “Lazio” puolėjui Tommaso Rocchi atsidurti vienam prieš vartininką kontratakos metu ir italas pasiuntė kamuolį į apatinį dešinijį vartų kampą.

Nepaisant to, po 8 minučių “Roma” sugebėjo išlyginti rezultatą. Simone Perrotta, Davidas Pizarro, Amantino Mancini ir Mirko Vučiničius apsikeitė perdavimais, kurie visiškai sugriovė “Lazio” ginybą ir Mirko Vučiničius užbaigė šią ataką taikliu smūgiu į vartus.

Prieš pirmojo kėlinio pabaigą “Roma” jau buvo priekyje – 43 minutę A.Mancini gavo perdavimą iš P.Mexes ir taikliu smūgiu išvedė savo ekipą į priekį. 56 minutę “Roma” jau turėjo dviejų įvarčių pranašumą. M.Vučiničius permetė Maxo Tonetto perduotą kamuolį komandos draugui S.Perrotta, kuris pergudravo varžovų vartininką ir įrideno kamuolį į tuščius vartus.

“Lazio” uz trylikos minučių sušvelnino rezultatą dėka puikaus Christiano Ledesmos baudos smūgio, tačiau “Lazio” nesugebėjo išlyginti rezultato ir “Roma” šventė pergalę šiame permainingame bei atkakliame Romos derbyje.

Kitose rungtynėse “Milan” atsitiesė po nesėkmingos serijos ir svečiuose rezultatu 5-0 sutraiškė “Sampdoria” ekipą.

Įvarčių fiesta prasidėjo antrajame kėlinyje. 47 minutę Alberto Gilardino pamušė kamuolį komandos draugui Kaka, kuris išvedė savo ekipą į priekį. Vos už 6 minučių Clarence’as Seedorfas pergudravo varžovų ginybą ir perdavė kamuolį Alberto Gilardino, kuris taikliu smūgiu padvigubino skirtumą tarp ekipų. Italijos rinktinės puolėjas sugebėjo vėl pasižymėti dar po aštuonerių minučių, kuomet gavo kamuolį būdamas nugara atsukta į vartus įveikęs jį dengusį varžovą dar kartą pelnė įvartį.

75 minutę rezultatas tapo 4-0. Pirmajį įvartį šiame sezone sugebėjo pelnyti jaunasis “Milan” talentas Yoannas Gourcuffas. Prancūzo smūgiuotas kamuolys nuo vartų skersinio įskriejo į šeimininkų vartus. “Sampdoria” triuškinimą už 5 minučių užbaigė C.Seedorfas, galva pasiuntęs Daniele Bonera skersuotą kamuolį į vartus.

Praeito sezono čempionai “Inter” pratęsė sėkmingą savo sezoną namuose 4-1 įveikę “Genoa” nepaisant to, kad Milano klubo gretose nerungtyniavo Zlatanas Ibrahimovičius bei Walteris Samuelis.

Šeimininkai į priekį išsiveržė jau 8 minutę. Hernanas Crespo pavojingai smūgiavo į varžovų vartus, “Genoa” vartininkas sugebėjo paliesti kamuolį, šis nuo virpsto atšoko pas Ivaną Cordoba, kuris išvedė “Inter” į priekį. Tuo tarpu antrojo įvarčio reikėjo gerokai palaukti – jis buvo įmuštas 49 minutę. Svečių vartininkas suklydo atmušdamas Luišo Figo smūgiuotą kamuolį tiesiai Estebanui Cambiasso į kojas, ir argentinietis pelnė antrajį savo komandos įvartį.

73 minutę “Genoa” staiga atgavo viltį pelnyti rungtynėse tašką, kuomet rezultatą sušvelnino Aboullay Konko. Tačiau vos po 40 sekundžių prabudęs “Inter” vėl šventė įvartį. Pasinaudojęs vaikiška varžovų gynėjo klaida, Davidas Suazo pasiuntė kamuolį į vartus. “Inter” pregalę galutinai užsitikrino 88 minutę, kuomet Davidas Suazo buvo pargriautas varžovų baudos aikštelėje ir teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį į “Genoa” vartus, kurį sėkmingai realizavo Julio Cruzas.

Kitą savaitę prieš “Inter” žaisiantis “Juventus” taip pat šventė užtikrintą pergalę, namuose 3-0 iškovojęs pergalę prieš “Empoli” dėka Davido Trezeguet “hat-tricko”. Prancūzas visus įvarčius pelnė antrajame kėlinyje, 18 minučių atkarpoje.

51 minutę D.Trezeguet išprovokavo varžovo pražangą “Empoli” baudos aikštelėje ir teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį. Jo mušti atsistojo pats prancūzas ir išvedė savo komandą į priekį. Už 11 minučių puolėjas galva pelnė antrajį savo įvartį, o 70 minutę užbaigė “hat-tricką” dar kartą pasiuntęs kamuolį į varžovų vartus.

Tuo tarpu 4 ir 5 vietas užimančios “Fiorentina” ir “Udinese” taip pat sugebėjo iškovoti pergales ir užtvirtinti savo pozicijas turnyrinėje lentelėje. “Fiorentina” namuose 1-0 įveikė “Napoli” dėka Christiano Vieri įvarčio, o “Udinese” po atkaklios kovos, įveikė “Torino” rungtynėse, kuriose buvo parodytos dvi raudonos kortelės.

10 turo rezultatai:

“Roma” 3 – 2 “Lazio”
12’ [0 – 1] Tommaso Rocchi
19’ [1 – 1] Mirko Vucinic
42’ [2 – 1] Amantino Mancini
56’ [3 – 1] Simone Perrotta
69’ [3 – 2] Christian Ledesma

“Sampdoria” 0 – 5 “Milan”
47’ [0 – 1] Kaka
53’ [0 – 2] Alberto Gilardino
60’ [0 – 3] Alberto Gilardino
75’ [0 – 4] Yoann Gourcuff
80’ [0 – 5] Clarence Seedorf

“Inter” 4 – 1 “Genoa”
8’ [1 – 0] Ivan Cordoba
50’ [2 – 0] Esteban Cambiasso
73’ [2 – 1] Abdoulay Konko
74’ [3 – 1] David Suazo
88’ [4 – 1] Julio Cruz (11m.)

“Juventus” 3 – 0 “Empoli”
51’ [1 – 0] David Trezeguet (11m.)
63’ [2 – 0] David Trezeguet
70’ [3 – 0] David Trezeguet

“Fiorentina” 1 – 0 “Napoli”
61’ [1 – 0] Christian Vieri

“Udinese” 2 – 1 “Torino”
25’ [1 – 0] Antonio Floro Flores
52’ [2 – 0] Gokhan Inler
64’ [2 – 1] Nicola Ventola

43’ Tommaso Vailatti („Torino“), 56‘ Andrea Dossena („Udinese“) pašalinti iš aikštės

„Palermo“ 1 – 1 „Parma“
3‘ [0 – 1] Stefano Morrone
86‘ [1 – 1] Amauri (11m.)

„Atalanta“ 2 – 2 „Cagliari“
38‘ [0 – 1] Michele Fini (11m.)
55‘ [1 – 1] Daniele Capelli
70‘ [1 – 2] Alessandro Matri
79‘ [2 – 2] Cristiano Matri