R.Poškus: "Noriu pasidžiaugti savo ekipos gynyba"

Po permainingų rungtynių ir nelengvos pergalės 1:0 prieš „Kauno Žalgirį“ Jonavos „Lietava“ iš Kauno išsivežė tris svarbius taškus, kurie padėjo jai įsitvirtinti penktoje lentelės vietoje. Tuo metu progas iššvaistęs Kauno klubas išlieka „SMScredit.lt A lygos“ lentelės dugne.

Antrą pergalę iš eilės pelniusios „Lietavos“ vyr. treneris Robertas Poškus pabrėžė, kad šiose rungtynėse abi komandos kovojo dėl svarbių taškų, todėl futbolas buvo agresyvus ir emocingas.

„Kaip ir tikėjomės, „Kauno Žalgiris“, kuriam nebuvo kur trauktis, aktyviai puolė. Kitaip ir negalėjo būti. Varžovai mus spaudė, ypač rungtynių pradžioje, o mes galbūt nebuvome taip stipriai užsidegę. Pirmoji rungtynių pusė mums buvo sunki, varžovai neleido žaisti. Buvo daug kovos, daug emocijų aikštelėje, nes ir jiems, ir mums taškų labai reikėjo, todėl futbolas buvo agresyvus. Pirmame kėlinyje Kauno klubas buvo visa galva geresnis.

Iš rinktinės grįžęs Tadas Eliošius šiandien sužaidė kiek silpniau, bet ir kamuolys, ypač pirmame kėlinyje, jo nepasiekdavo. Tačiau gerai, kad atsilaikėme, pavyko išnaudoti savo progą ir įmušėme. Antrame kėlinyje jau mes buvome aktyvesni, „Kauno Žalgirio“ spaudimas sumažėjo, turėjome dar dvi galimybes įmušti. Džiaugiuosi ir sveikinu visus žaidėjus su sunkia pergale“, – kalbėjo R. Poškus.

Jonavos klubo vyr. treneris buvo patenkintas savo gynybos grandimi, kuri trečias rungtynes iš eilės nepraleidžia įvarčio.

„Trečias rungtynes iš eilės savo vartus išsaugome „sausus“. Noriu pasidžiaugti savo gynyba. Be to, ir visa likusi komanda padėjo gintis – pradedant Tadu Eliošiumi ir baigiant Giedriumi Kvedaru. Kalbant apie Lauryno Stonkaus traumą, labai gaila prarasti šį žaidėją. Paskutiniu metu Laurynas buvo įgavęs formą, žaidė vis geriau, o dabar taip atsitiko“, – apgailestavo „Lietavos“ vyr. strategas.

Vienintelį rungtynių įvartį pelnęs saugas Dominykas Galkevičius sakė, kad tokiame sunkiame mače, kaip ir tikėtasi, viską nulėmė vienintelis įvartis, o be to, jo klubą lydėjo sėkmė.

„Pradžia buvo mums nesėkminga. Pergalės varžovams reikėjo labiau, o gal mes nesusikaupėme taip, kaip turėjome. Padarėme klaidų, varžovai gali save kaltinti, kad nenubaudė mūsų. Pirmą kėlinį mums šypsojosi sėkmė. Varžovų nerealizuotos šimtaprocentinės progos mus supurtė, gavome šalto dušo, o po jo sugebėjome įmušti ir dingo tvyrojusi įtampa.

Antrame kėlinyje mūsų žaidybinis planas buvo aiškus, laikėme sau palankų rezultatą, bet bandėme ir kontratakuoti. Mums buvo reikalinga pergalė. Šie trys taškai labai svarbūs, todėl šiose rungtynėse jokio grožio nebuvo, tik kova, daug emocijų, nervų, neleistinų klaidų ir vienas įvartis. Prieš mačą tikėjomės, kad viską gali nulemti vienas įvartis. Taip ir buvo. Mes nepraleidome, mums pasisekė, reikėjo tik įmušti. Tikimės ir toliau išlaikyti šią malonią tradiciją, nes kai nepraleidi, turi didesnių šansų laimėti“, – kalbėjo D. Galkevičius.

Prieš šias rungtynes „Lietava“ dėl dešinės pėdos padikaulio lūžio iki sezono pabaigos neteko savo kapitono L. Stonkaus. Kapitono raištį iš jo perėmęs D. Galkevičius šią pergalę paskyrė jam.

„Kiekvieno žaidėjo netektis, kai komanda neturi ilgo suolo, atsiliepia visiems. Laurynas mums buvo labai svarbus žaidėjas, bet turime eiti ir kovoti tiek už jį, tiek už visus kitus. Matyti, kaip komandos draugas susilaužo koją, emociškai nėra lengva, bet ką darysi, toks kartais būna futbolas. Jo netektis iki sezono pabaigos šiandien mums šiek tiek pridėjo kovingumo. Skiriame šią pergalę Laurynui ir linkime jam kuo greičiau pasveikti“, – sakė „Lietavos“ saugas.