Rusijos čempionato 3 turo šeštadienio susitikimai © Eurofootball.lt
Šeštadienį Rusijos čempionate sužaistos ketverios rungtynės.

Samaros "%c00113" 1:1 Maskvos "%c00072"

Jau tris metus Samaros klubas negali įveikti armiečių klubo. Per šiuos tris metus samariečiai pasirinkdavo įvairiausias taktikas, tačiau raudonai-mėlynieji, mažiausiai, nepralošdavo.

Abiems komandoms nereikėjo papildomos motyvacijos. Kur gi matyta: šalies čempionas startavo per dvi rungtynes neiškovodamas nė vienos pergalės. O ambicingieji "Krylja Sovetov" tūno turnyro lentelės dugne, prieš tai vykusiame ture nusileidę Volgogrado "Rotor". Tad sirgaliai laukė iš savo numylėtinių tik pergalės. Kaip ir daugelyje tokių atvejų, rezultate gavosi lygiosios.

Visą pirmą kėlinį atakavo "CSKA". Keliuose epizoduose šeimininkus gelbėjo vartininkas Poliakovas, kituose patys armiečiai sustodavo vos priėję arčiau priešininkų vartų. Bet 22-ąją minutę išgelbėti "Krylja Sovetov" jau nebegalėjo niekas: Rolanas Gusevas baudos smūgiu tvarkingai nukreipė kamuolį į vartų kampą, ir svečiai ėmė pirmauti - 1:0.

Šiaip, jau iki to momento šeimininkų treneris jau buvo priėmęs pakankamai neįprastą sprendimą. Aštuntąją rungtynių minutę jis pakeitė pagrindinį savo komandos žaidimo organizatorių Sousa į griovėją Dennisą Kovbą. Ką reiškė šis sprendimas, liko tik spelioti, bet brazilas į tai sureagavo karštakošiškai - paliko aikštę ne už šoninės linijos, kaip tai yra priimta, o nubėgo už vartų.

Kaip ten bebūtų, Kovbos pasirodymas aišktėje pasiteisino. Po jo pasirodymo vaizdas aikštėje nepasikeitė - iniciatyva buvo vis dar "CSKA" pusėje. Armiečiai žaidė solidžiai, tačiau jiems tekusių šansų neišnaudojo. Antrojo įvarčio įmušti jiems niekaip nepavyko. O Kovba įmušė, kai, rodės, samariečiai buvo jau nuleidę rankas. 79-ąją rungtynių minutę po Tichonovo užkelto kampinio, kamuolys pateko į kelių žaidėjų sangrūdą, kurioje pats vikriausias pasirodė brazilas Moises, numetęs kamuolį baltarusiui - 1:1.

Ir netrukus "CSKA" liko dešimtiese. Neišlaikė jaunojo vartininko Igorio Akinfejevo nervai, staiga nusprendusio čia pat aikštėje išsiaiškinti santykius su "Krylja Sovetov" saugu Ognenu Koromanu. Dabar "CSKA" ir Rusijos rinktinės vartininkui gręsia ilgalaikė diskvalifikacija.

Šeimininkų gretose dėl traumos puolėjas %p02490 rungtynėse nepasirodė.

Sankt Peterburgo "%c00073" 2:2 Ramenskojės "%c00111"

Praėjusių metų čempionato sidabro laimėtojas nesugebėjo namų rungtynėse nugalėti pamaskvės "Saturn" klubo. Lygiosios tapo teisingiausia susitikimo baigtimi, susitikimo, kuriame kiekviena komanda turėjo ryškią persvarą. Bet kiekviena savame kėlinyje.

Ramenskojės klubo startinėje sudėtyje pasirodė net šeši legionieriai iš Lotynų Amerikos. Bet nežiūrint jų gausos, svečiai greičiau žaidė itališką futbolą. Tačiau geležinė gynyba ir charakteris, buvo palaužti. 22-ąją minutę po kampinio Marešas laimėjo oro dvikovą prieš Korniuchiną ir nukreipė kamuolį į vartus. O 33-ąją minutę po Viktoro Onopko klaidos, kai jis kamuoliu pataikė į Spivaką, šis nepastebimai priartėjo prie baudos aikštelės, spėjo perduoti kamuolį Atšavinui, ir šis, beveik krisdamas, spėjo kojų pirštų galiukais prastumti kamuolį pro Korniuchiną - 2:0.

Parodoksalu, tačiau kad perimti iniciatyvą, "Saturn" nesiemė jokių ypatingų priemonių. Piteriečiai patys ėmė klysti lygiose vietose. Rezultatą 62-ąją minutę po "Zenit" gynėjo Milano Vješticos klaidos sušvelnino iš už gynėjų nugarų iššokęs Piotras Bystrovas. Rezultatą 85-ąją minutę po Pavlovičiaus perdavimo, kovodamas su gynėju į vartus nukreipė Pusineri. Tai buvo jo pirmosios rungtynės Rusijos čempionate. "Saturn" atsilošia jau trečiose rungtynėse iš eilės.

Maskvos "%c00110" 5:0 Volgogrado "%c00116"

Maskvos "Dinamo" savo aikštėje sutriuškino Volgogrado "Rotor". Jaroslavo Gžebiko komanda dar kartą įrodė, kad šių metų turnyre galės šį bei tą nuveikti.

Prieš šį turą abu klubai dėl diskvalifikacijų prarado savo pagrindinius žaidėjus. Bet jei Dmitrijų Bulykiną Gžebikas praktiškai be jokių nuostolių pakeitė Gyanu, tai Valerijaus Jesipovo praradimas "Rotor" tapo mirtinas. Rusijos rinktinės puolėją pakeisti lengva, juolab, kad Maskvos sostinės klube yra pakankamai ilgas atsarginių suolelis.

Kitas reikalas - Valerijus Jesipovas. Šis futbolininkas - tai centrinė pačio "rusiškiausio" Premier lygios klubo figūra. Jis gali paskui save vesti partnerius, kaip tai įvyko rungtynėse prieš Samaros "Krylja Sovetov". Be jo "Rotor" jau ne komanda. Todėl sutriuškinimas gal net ir pateisinamas. Jau pirmajame kėlinyje buvo matoma, kad svečiai turės problemų. Ir jei gynyboje dar buvo ramu, tai atakos nesiklijavo visiškai. Pirmajame kėlinyje buvo gausu pavojingų momentų, tačiau abiejų komandų vartai išliko sausi.

Maskvos klubas turėjo persvarą, kurią niekaip negalėjo paversti įvarčiais. O "Rotor" atsimušinėjo ir nesėkmingai bandė kažką sukurti. Po pertraukos lyg ir niekas nepasikeitė. Ir iki 61-os minutės daugėlis manė, kad "Dinamo" pabaigs lygiosiomis ir trečiąsias čempionato rungtynes. Bet netikėtai įsižaidė Eduardas Korčiaginas, rezultate pasiekęs "hat-tricką". Pirmąjį įvartį jis įmušė galva. Buvo perdavimas iš krašto, ir "Rotor" gynėjai uždengė visus, išskyrus jį. Po trijų minučių Diatelis padvigubino šeimininkų persvarą, atlikęs galingą smūgį beveik nuo baudos aikštelės linijos. Dar po aštuonių minučių antrąjį savo įvartį pelnė Korčiaginas. Šįkart suklydo Čičkinas, nekaip atmušęs kamuolį po tolimo smūgio. Po to Eduardas įformino "hat-tricką", uždaręs perdavimą iš flango. O sutruškinimą baigė nuo atsarginių suoliuko pakilęs Michailovas, pasižymėjęs po individualaus prasiveržimo.

Kazanės "%c00074" 1:1 Rostovo-na-Donu "%c00115"

Pirmosiose namų rungtynėse praėjusių metų bronzos medalių laimėtojas Kazanės "Rubin" klubas nesugebėjo nugalėti "Rostov" klubo. Įmušę įvartį 21-ąją minutę, kazaniečiai pačioje antrojo kėlinio pradžioje leido priešininkams išlyginti rezultatą, ir kad ir kaip jie po to stengėsi, rostoviečių gynyba veikė be priekaištų.

Nuliai ant stadiono tablo švietė iki 21-os minutės. Tuomet po sukto Deniso Bojarincevo perdavimo iš užribio, "Rostov" baudos aikštelėje vikriausias pasirodė esąs Andrėjus Konovalovas, kuris dviejų gynėjų apsuptyje sugebėjo nukreipti kamuolį į svečių vartus.

Rostoviečiai galėjo išlyginti rezultatą dar iki pertraukos, kai po kampinio, "Rubin" gynėjai išmušė kamuolį tiesiog nuo vartų linijos. Lygybė buvo nustatyta praktiškai pirmojoje antrojo kėlinio atakoje. Tuomet Hendriksas pergudravo "Rubin" vartininką Valerijų Čižovą, ir nukreipė kamuolį į vartus. Šeimininkus neišgelbėjo net virpstas - kamuolys, it biliardo kamuolys, rikošetu įskriejo į vartus.