Rusijos Premier lyga nepagailėjo Jarcevo © Eurofootball.lt
Vieni svarbiausių Rusijos rinktinės žaidėjų - Dmitrijus Bulykinas ir Sergėjus Ignaševičius iki Europos čempionato likus vos 80 dienų netenka žaidybinės praktikos. Rusijos futbolo Premier lygos kontrolės ir disciplinos komitetas diskvalifikavo abu šiuos žaidėjus penkerioms rungtynėms.

Trečiadienį įvyko aukščiausios Rusijos futbolo lygos kontrolės ir disciplinos komiteto posėdis, kuriame buvo priimtas jau minėtas sprendimas. Šio sprendimo pagrindas - dviejų žaidėjų susistumdymas šeštadienio rungtynėse tarp Maskvos "%c00072" ir Maskvos "%c00110". Konfliktas tarp žaidėjų įvyko aikštės centre po to, kai dinamietis Bulykinas armiečiui Ignaševičiui smogė alkūne. Rungtynių arbitras be jokių dvejonių abu incidento dalyvius pašalino iš aikštės.

Abiems klubams komisijos sprendimas, kad ir kaip prognozuojamas jis buvo, nėra iš maloniausiųjų. Ypač nemalonus jis yra "%c00110" klubui. Baltai-žydrųjų treneris Jaroslavas Gžebikas tarpsezonyje ruošė komandos atakų schemas atsižvelgdamas į tai, kad sudėtyje yra toks atletiškas puolėjas, kaip Bulykinas. Ir pirmieji čempionato susitikimai parodė, kad Rusijos rinktinės puolėjas klube tinkamo pakeitimo sau neturi. Rungtynėse su "%c00072" po jo pašalinimo dinamiečių žaidimas neteko aštrumo.

"%c00072" žiūrint iš taktinės pusės bus šiek tiek paprasčiau. Artur Jorge suoliukas yra bene pats ilgiausias Premier lygoje. Suprantama, kad pakeisti tokį meistrą, kaip Ignaševičius, bus nepaprasta net ir portugalų treneriui, bet visdėlto variantų jis turi daugiau nei jo kolega iš Čekijos. Užtenka tik prisiminti, kaip sėkmingai sužaidė Elveras Rahimičius, atsitraukęs iš saugų linijos į gynybą.

Turint omenyje, kad Ignaševičius nedalyvavo taurės rungtynėse su Elistos "Uralan" klubu, jam teks praleisti dar keturis susitikimus. Jose "%c00072" susitiks su dviejomis komandomis, kurios prieš sezoną buvo priskiriamos pretendentams į medalius - "%c00113" iš Samaros bei Sankt-Peterburgo "%c00073". Kiti du priešininkai - "%c00115" bei Krasnodaro "%c00122". O iš karto po Ignaševičiaus diskvalifikacijos pabaigos "%c00072" laukia susitikimas su "%c00075".

"%c00110" laukia taip pat nelegvos rungtynės su Volgogrado "%c00116", Ramenskojės "%c00111", Maskvos "%c00112", Jaroslavlio "%c00116" bei Kazanės "%c00074".

Abu prasikaltusieji praėjusiais metais buvo ko ne esminiai Rusijos rinktinės žaidėjai. Ignaševičiaus įvarčiai rungtynėse su Šveicarija ir Airija padėjo Gazzajevo komandai iškovoti du taškus. O Bulykinas po rinktinės trenerių kaitos tapo aukštu Grigorijaus Jarcevo koziriu, per penkias rungtynes imušęs 4 įvarčius.

Dabar du pagrindiniai Jarcevo komandos žaidėjai prieš pat Europos čempionatą Portugalijoje beveik mėnesiui neteko žaidybinės praktikos.

Jau antrus metus iš eilės Rusijos čempionato pradžia yra lydima rimtų diskvalifikacijų. 2003 metų sezono antrajame ture penkerioms rungtynėms buvo diskvalifikuotas "%c00075" ir Rusijos rinktinės vartininkas Sergėjus Ovčinnikovas. Tai liūdnai baigėsi tiek klubui tiek rinktinei. "Loko" prastai pradėjo sezoną ir ilgai negalėjo grįžti į gerą formą, o rinktinė pralaimėjo atitinkamai Gruzijai ir Albanijai. Žinoma, tai nėra susiję vien tik su šia diskvalifikacija, tačiau šis faktas savo įnešė. Aikštės žaidėjams žaidybinės praktikos trūkumas yra ne mažiau pražūtingas nei vartininkui. Rusijos futbolo gerbėjams tenka tik apgailėstauti, kad Premier lygos vadovybė nusprendė, kad niekaip negali prasilenkti su savo principais.