S.Mikoliūnas prie "Hearts" pergalės prisidėjo įvarčiu © Eurofootball.lt
Sekmadienį įvyko vienerios Škotijos "Premier" lygos 8-ojo turo varžybos. Savo namų "Pittodrie" stadione ginklus surėmė vietos "Aberdeen" ir Edinburgo "Hearts" ekipos. "Lietuviškasis" klubas svečiuose sugebėjo palaužti šeimininkų pasipriešinimą ir šventė pergalę rezultatu 3-1, o paskutinįjį įvartį pelnė Lietuvos rinktinės saugas Saulius Mikoliūnas.

"%c00224" 1 – 3 "%c00219"
64‘ [0 – 1] Christophe Berra
76‘ [0 – 2] Mauricio Pinilla
81‘ [0 – 3] Saulius Mikoliūnas
82‘ [1 – 3] Dyron Daal

84‘ Mauricio Pinilla ("Hearts") pašalintas iš aikštės

Pirmajame kėlinyje pirmoji proga buvo sukurta sužaidus vos dvi minutes. Savo komandą nuo Barry Nicholsono smūgio turėjo gelbėti "Hearts" vartininkas Craigas Gordonas. Netrukus Gary Dempsey grasino C.Gordono vartams, tačiau jo iš maždaug 22 metrų smūgiuotas kamuolys pralėkė greta virpsto.

Šeimininkai ir toliau spaudė svečius iš Edinburgo, kai po G.Dempsey perdavimo geros progos neišnaudojo B.Nicholsonas. Po to Darrenas Mackie apgaulingai smūgiavo iš dešiniojo krašto, ir "širdžių" vartų sargas galėjo tik pasidžiaugti, kai pamatė, kad kamuolys skrieja virš vartų skersinio. Dar po kelių minučių Lee Millerio galingai muštą kamuolį atrėmė C.Gordonas.

Po šio momento pabudo "Hearts" futbolininkai - Mauricio Pinilla įsiveržė į baudos aikštelę ir krašte suklaidino "Aberdeen" vartų sargą Jamie Langfieldą, bet iš aštraus kampo smūgiavo netiksliai. Įpusėjus pirmajam kėliniui pirmą kartą šiose varžybose turėjo padirbėti ir aikštės šeimininkų vartų sargas J.Langfieldas, kuris pirštų galiukais atmušė stiprų tolimą Lee Wallace`o smūgį.

Išpuoliu atsakė "Aberdeen" žaidėjai, o į tolimąjį vartų kampą smūgiavo Richardas Fosteris, tačiau šiandien tiesiog nepriekaištingai rungtyniavo "Hearts" vartų sargas C.Gordonas. Pirmasis kėlinukas taip ir pasibaigė, kuris taip ir neišaiškino komandos, kuri yra verta trijų taškų.

Antrojo kėlinio pradžioje puikią progą išvesti savo komandą į priekį turėjo "Hearts" puolėjas M.Pinilla, kuris gavęs perdavimą iš Paulo Hartley galva nesugebėjo nukreipti kamuolio į tinklą. Toliau varžovų vartus atakavo Romanas Bednaras, bet jo smūgiuotą kamuolį puikiai kojomis atmušė J.Langfieldas. Įvartis į "Aberdeen" vartus krito 63-iąją minutę, kai po P.Hartley baudos smūgio sumaištyje kamuolys atšokęs nuo gynėjo Christophe`o Berra iš vos kelių metrų atsidūrė vartuose.

Po įvarčio svečiai neleido atakuoti aikštės šeimininkams ir sėkmingoje kombinacijoje patys pasiekė antrąjį varžybų įvartį: 76-ąją minutę sužaidęs su po keitimo aikštėje pasirodžiusiu Deividu Česnauskiu ir dešiniuoju kraštu prasiveržęs lietuvis Saulius Mikoliūnas atliko perdavimą R.Bednarui, kuris gražiai kulnu atmetė kamuolį laisvam baudos aikštelėje likusiam M.Pinillai, o šiam iš 12 metrų beliko tiksliu smūgiu įmušti į vartų kampą.

Dar po penkių minučių įsisiautėję svečiai pasiuntė "Aberdeen" klubą į gan stiprų nokautą - greitoje kontratakoje M.Pinillą išvedė S.Mikoliūną vieną prieš vieną ir lietuvis ramiai pasitaisęs kamuolį tiksliu smūgiu nuginklavo J.Langfieldą.

Vis dėlto šeimininkai netrukus pasiekė ir paguodos įvartį. Po keitimo aikštėje pasirodęs olandas Dyronas Daalis suklydus "Hearts" gynėjams įsiveržė į baudos aikštelę ir smūgiavęs tiksliai nepaliko jokių šansų pastaruoju metu puikiai rungtyniaujančiam C.Gordonui.

"Hearts" mačą baigė dešimtyje, kadangi antrąją kortelę už numestą kamuolį gavęs M.Pinilla buvo pašalintas iš aikštės, tačiau tai nepakeitė galutinio rezultato. Valdo Ivanausko treniruojamas Edinburgo klubas iškovojo penktąją pergalę šiose Škotijos pirmenybėse ir nuo čempionate pirmaujančio "Celtic" skirtumą sumažino iki trijų taškų.

S.Mikoliūnas žaidė visas rungtynes, Marius Žaliukas rungtyniavo iki 79 minutės, o Deividas Česnauskis aikštėje pasirodė 74-ąją minutę. Traumuoti Edgaras Jankauskas ir Nerijus Barasa bei Andrius Velička ir Kęstutis Ivaškevičius rungtynėms registruoti nebuvo.