S. Nyuiadzi: „Tikiu, kad Jonavoje laimėsime“

Antradienį „Žalgiris“ A lygos 12 turo rungtynėse svečiuose susitiks su „Jonavos“ futbolo komanda. Po 11 turų žalgiriečiai užima antrą vietą čempionate, o jonaviečiai yra paskutinėje – aštuntoje – vietoje. Vis dėlto, šį sezoną „Jonava“ jau kartą įgėlė „Žalgiriui“, taškus Jonavoje prarado ir kiti nominalūs favoritai.

Per 11 rungtynių 10 taškų surinkusi „Jonava“ A lygoje startavo dviem lygiosiomis, o pirmą pergalę iškovojo 5-ame ture. Kovo 30 d. jonaviečiai Vilniuje po fantastiškai sužaisto antro kėlinio 2:1 įveikė „Žalgirį“. Tose rungtynėse pirmą įvartį pelnęs „Žalgirio“ saugas Serge‘as Nyuiadzis neslėpė, kad antrame kėlinyje žalgiriečiai buvo nepasirengę svečių iš Jonavos spaudimui.

„Vilniuje mes pirmi įmušėme, po pirmo kėlinio pirmavome ir galvojome, kad jau pusę darbo padarėme ir ramiai užbaigsime rungtynes. Tačiau antrame kėlinyje varžovai pradėjo žaisti labai energingai, agresyviai, o mes buvome tokiai įvykių eigai nepasiruošę. Išėjome į aikštę atsipalaidavę, nusiraminę. Jie mus pradėjo spausti, privertė klysti, o „Jonavos“ puolėjas Laurynas Stonkus nubaudė mus dviem įvarčiais. Nors po to mes perėmėme žaidimo kontrolę ir turėjome progų, tačiau išsigelbėti nepavyko. Tai yra skaudi, bet reikalinga patirtis. Turime būti pasirengę sunkioms rungtynėms ir žaisti taip, tarsi žaistume su „Sūduva“, – samprotavo 26 metų futbolininkas.

Įdomu, kad šį sezoną „Jonava“ ne tik įveikė „Žalgirį“, bet ir atėmė taškus iš „Trakų“ (1:1), Klaipėdos „Atlanto“ (1:1) bei Marijampolės „Sūduvos“ (0:0), 4:0 sutriuškino „Palangą“. Kita vertus, jonaviečiai pralaimėjo visas rungtynes su Kauno komandomis. Praėjusiame ture žaisdami svečiuose „Jonavos“ futbolininkai 0:1 nusileido „Kauno Žalgiriui“ ir smuktelėjo į paskutinę A lygos turnyro lentelės poziciją.

Vis dėlto, pasak S.Nyuiadzi, į komandų užimamas vietas šį sezoną dairytis nėra prasmės. Futbolininko teigimu, žaisti Jonavos aikštėje niekada nebuvo lengva.

„Ten kova visada vyksta iki paskutinės minutės, būna daug grumtynių, emocijų. Pernai mes išvykoje abu kartus įveikėme jonaviečius, tačiau tos pergalės nebuvo lengvos. Šiaip jau, „Jonavos“ futbolininkai ne tik savo aikštėje, bet ir kitose rungtynėse kaunasi iš visų jėgų, žaidžia kietai, kibiai, drąsiai stoja į dvikovas. Su jais kovoti reikia iš visų jėgų. Toks ir turi būti mūsų tikslas – nenusileisti, žaisti netaupant jėgų, kautis dėl kiekvieno kamuolio ir neleisti varžovams pajausti savo žaidimo“, – pareiškė S. Nyuiadzi.

Praėjusį trečiadienį LFF stadione vykusiame mače su Marijampolės „Sūduva“ 100-ąsias rungtynes A lygoje sužaidęs S. Nyuiadzis tikino, kad žalgiriečiai jau atsigavo po dvikovos ir skaudaus pralaimėjimo.

„Nors paskutinės rungtynės mums buvo labai sunkios fizine ir psichologine prasme, tačiau manau, kad mes jau atsigavome po to smūgio ir esame pasirengę kitoms rungtynėms. Nors mes ir pralaimėjome, bet iš principo turėjome daugiau šansų laimėti. Tačiau toks jau yra futbolas, mes neišnaudojome puikių progų, o jie įmušė vienu įvarčiu daugiau. Vis dėlto, nėra kada liūdėti ir gailėtis savęs. Privalome žiūrėti į priekį ir tęsti pradėtus darbus. Su „Sūduva“ mes tikrai žaidėme labai geras rungtynes ir jei taip pat žaisime ir su kitais varžovais, tikrai iškovosime dar ne vieną pergalę. Dabar mūsų laukia naujas iššūkis, naujas priešininkas. Tikiu, kad mes susitelksime ir Jonavoje laimėsime“, – sakė S. Nyuiadzis.

Vilniaus „Žalgirio“ ir „Jonava“ dvikova antradienį prasidės 20 val.