S.Vertelis: "Niekada nebūna viskas prarasta" © Eurofootball.lt
Po patirto sutriuškinimo 3-0 LFF taurės aštuntfinalio rungtynėse prieš FBK "Kaunas" ekipą FKK "Šiaulių" treneris Saulius Vertelis buvo prastos nuotaikos, tačiau teigė, kad komanda dar nepasidavė.

Treneri, ar jau viskas prarasta?, - EuroFootball.lt paklausė S.Vertelio
Niekada nebūna viskas prarasta. Truputį mums "Kaunas" sugadino, nes turėjome žaisti ne penktadienį, o šeštadienį (ši dvikova turėjo vykti Kaune ant dirbtinės dangos aikštės, tačiau motyvuodami užšalusia aikšte kauniečiai pakeitė rungtynių laiką ir vietą - aut. past.). Be to, mums "Sportimos" dirbtinė danga irgi nepalanki.

Kaip vertinate šios dienos rungtynes?
Pirmajame kėlinyje viskas atrodė gerai: komanda turėjo užduotį apsiginti ir bandyti kontratakuoti.

Ar manote, kad komanda palūžo po pirmo įvarčio?
Neturėjo palūžti, tačiau palūžo. Prieš rungtynes kalbėjome, kad taurėje žaidžiamos dvejos rungtynės ir vienas įvartis, ar 2-0 dar nėra baisu. Tačiau labai greitai praleidome antrą įvartį. Su komanda kalbėsime apie tai po rungtynių, per treniruotes. Negalima taip greitai praleisti antro įvarčio, tai turėtų būti gera pamoka žaidėjams.

Prieš rungtynes nusprendėti į vartus "statyti" jaunesnį, tačiau daugiau laiko komandoje praleidusį Giedrių Arlauskį, o ne komandos naujoką latvį Ingusą Lukovičsą. Ar nelaikote to klaida?
Tikrai nemanau, kad tai klaida. Nepasakyčiau, kad Arlauskis padarė kokių nors klaidų. Prieš rungtynes sprendėme, ką statyti į vartus, tačiau kol kas aš labiau pasitikiu Arlauskiu. Be to, mūsų žaidėjai ir taip nėra aukštaūgiai, todėl norėjosi, kad bent vartuose stovėtų aukštas žaidėjas, kuris galėtų "nusiimti" aukštus kamuolius nuo priešininkų puolėjų galvų. Antrajame kėlinyje mūsų žaidimas tapo platesnis, priešininkai pradėjo kontratakuoti, nes pastebėjo nemažai skylių. To nereikėjo daryti.

Ar Jūsų nenustebino "Kauno" taktika įmušus antrą įvartį pradėti žaisti penkiais besiginančiais žaidėjais?
Taip, buvo momentas, kai beveik visi jų žaidėjai stengėsi pulti, todėl galėjome juos nubausti - gerą progą turėjo Viktoras Afanasenka. Būtų visiškai pasikeitusi rungtynių eiga. Kai jie įmušė antrą įvartį, pradėjo žaisti penkiais gynėjais. Mes pabandėme "lįsti" tarp jų, susilpnėjo gynybą ir kontratakoje praleidome trečią įvartį. Jie sužaidė taip, kaip turėjome žaisti mes - kontratakomis.

Ar išskirtumėte šiose rungtynėse kurį nors žaidėją ar grandį?
Nieko negaliu nei pagirti, nei papeikti. Vidurio saugai "neužsikabino už kamuolių". Priekyje nepalaikėme kamuolio. Dar trūksta susižaidimo, neatrodė, kad žaidėjai jaustų vienas kitą, nes buvo epizodų, kai galėjo atlikti gerą perdavimą, ar sužaisti sienele.

Ar pritartumėte, kad šios rungtynės išryškina gero puolėjo trūkumą "Šiaulių" komandoje?
Taip. Bet dar ketiname stiprintis, ieškoti.

Kodėl šiandien nežaidė Amaro Atigbiolaye?
Jis peršąlęs. Susirgo dar stovykloje Palangoje, nedalyvao treniruotėse, tačiau dar neaišku, ar žais atsakomojoje dvikovoje su "Kaunu". Tačiau vargu, ar jis šiandien būtų labai padėjęs - jam labai sunku žaisti ant dirbtinės dangos ar sniego.

Kaip vertinate komandos naujokus: ukrainiečius brolius Galiūzas, Tarasovą bei naują vartininką?
Na, I.Lukovičs sužaidė dar labai mažai rungtynių. Tarasovas nelabai pratęs prie dirbtinės dangos, "ant žemės" atrodo daug geriau. Abu Galiūzos žaidė gerai.