Savaitgalį jėgas tarpusavyje pasitikrino visi A lygos klubai © JumpStory nuotr.

Trečiose priešsezoninėse kontrolinėse rungtynėse Vilniaus „Riteriai“ 4:1 nugalėjo Gargždų „Bangą“. Du įvarčius nugalėtojams pelnė Gytis Paulauskas, po vieną – Mindaugas Grigaravičius ir Toma Ušagelovas.

Sostinės komanda šioje dvikovoje vertėsi be Luko Paukštės, Armanto Vitkausko, Ričardo Šveikausko, Valentino Jeriomenkos, Roko Masenzovo, Angelio Lezamos, Justino Marazo ir Dominyko Kodzio. Tiesa, pirmąsyk su „Riterių“ apranga aikštėje pasirodė du tik šią savaitę į peržiūrą atvykę futbolininkai bei pernai „Vyčiui“ atstovavęs vartininkas Ernestas Černiavskis.

Rungtynės prasidėjo pakankamai kietai. Vos per keturias minutes Lukas Kochanauskas dusyk gavo per kojas. Po antros pražangos „Riteriai“ sukūrė pirmą pavojingą epizodą – Dominykas Barauskas vos nepasižymėjo smūgiu galva. Savųjų šansų turėjo ir „Banga“: dukart po kontratakų, sykį – po kampinio. Visais atvejais kamuolys skriejo šalia vartų.

Vaizdas aikštėje pasikeitė sužaidus pusvalandį. „Riteriai“ pradėjo žaisti intensyviau, aukščiau spausti varžovus, o tai lėmė gargždiškių klaidas bei aikštės šeimininkų visišką iniciatyvos perėmimą. Rezultato ilgai laukti neteko – Dovydas Virkšas buvo pargriautas baudos aikštelėje, skirtas baudinys, kurį užtikrintai realizavo M. Grigaravičius.

Po minutės tas pats M. Grigaravičiaus ir D. Virkšo duetas sukūrė dar vieną idealią galimybę padvigubinti skirtumą. Deja, atsidūręs vienas prieš Igną Driomovą D. Virkšas pastarojo neįveikė.

Iškart po pertraukos „Riteriai“ pakeitė aštuonis žaidėjus. Aikštėje komandos demonstravo permainingą žaidimą, o sužaidus kiek daugiau nei trylika minučių po standartinės situacijos ir taiklaus Skirmanto Rakausko smūgio „Banga“ rezultatą išlygino.

„Riteriai“ persvarą susikūrė per paskutines dešimt minučių – buvo įmušti trys  įvarčiai.

Iš pradžių dešiniajame krašte gražiai į sienelę sužaidė Valdemaras Borovskis ir Rokas Filipavičius. Vyriausias komandos žaidėjas kirto baudos aikštelę, atliko perdavimą G. Paulauskui, o šis būdamas visiškai laisvas užtikrintu smūgiu „Riterius“ išvedė į priekį.

Dar po trijų minučių peržiūroje dalyvaujantis T. Ušagelovas atliko tolimą aukštą perdavimą G. Paulauskui, o šis, laimėjęs akistatą prieš varžovų vartininką, darsyk pasiuntė kamuolį į vartus.

Na, o galutinį tašką padėjo T. Ušagelovas, kuris pasinaudojęs varžovų gynėjų klaida atsidūrė vienas prieš „Bangos“ ekipos vartininką bei pelnė įvartį.

Per trejas ikisezonines rungtynes „Riteriai“ iškovojo dvi pergales ir kartą sužaidė lygiosiomis.

„Riterių“ sudėtis: G. Širvinskas (71 min. E. Černiavskis), D. Malžinskas (46 min. V. Borovskis), A. Kalermo (46 min. O. Badmusas), D. Barauskas (68 min. A. Levšinas), A. Levšinas (46 min. P. Kalimavičius), T. Dombrauskis (68 min. K. Beršta), D. Virkšas (46 min. K. Souza), A. Dolžnikovas (46 min. T. Ušagelovas), M. Grigaravičius (46 min. J. Lubas, 80 min. R. Filipavičius), V. Paulauskas (46 min. M. Ramanauskas), L. Kochanauskas (46 min. G. Paulauskas).

„Bangos“ sudėtis: I. Driomovas (65 min. M. Bertašius), E. Bračkus (45 min. žaidėjas peržiūroje), V. Antužis (46 min. K. Urbaitis), E. Stočkūnas, S. Rakauskas (60 min. A. Šveistrys), B. Anisas (65 min. I. Venckus), Sh. Yoshikawa (46 min. D. Norvilas), R. Vėževičius (45 min. D. Zubauskas) ir trys peržiūroje esantys žaidėjai (45 min. žaidėjas peržiūroje, 60 min. M. Petrikas).

Dėl traumos komandai negalėjo padėti D. Padaigis.

***

A lygos čempionas Vilniaus „Žalgiris“ pirmose 2021 metų kontrolinėse rungtynėse 4:2 (1:0) įveikė Pirmos lygos nugalėtoją Kėdainių „Nevėžį“.

Po dviejų savaičių treniruočių žalgiriečiai „Sportimos“ manieže susirinko ne pilnos sudėties – dėl traumų komandai negalėjo padėti kapitonas Saulius Mikoliūnas ir vartininkas Gaudentas Ralys, dėl ligos – gynėjas Marko Karamarko.

Startinėje sudėtyje „Žalgirio“ gretose pasirodė pernai B komandai atstovavęs krašto gynėjas Gabrielius Nikonovas, o dešiniojo krašto gynėjo poziciją rungtynių pradžioje užėmė Gustas Jarusevičius.

Pirmąjį įvartį po Karolio Uzėlos perdavimo permetęs kamuolį per vartininką pelnė Hugo Videmontas. Jis ir Tomislavas Kišas iki pertraukos turėjo dar progų pasižymėti, bet arba trūko tikslumo, arba apsigindavo „Nevėžio“ vartininkas ir gynėjai.

Antrąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo pakeitęs keturis žaidėjus, o dar penkis keitimus atliko dvikovos eigoje. Susitikimą žalgiriečiai baigė beveik vien su jaunais futbolininkais, kurie pernai atstovavo B komandai Pirmoje lygoje.

Kėlinio pradžia buvo sėkminga – po Ovidijaus Verbicko perdavimo iš krašto įmušė G. Jarusevičius, o Mato Vareikos uždirbtą baudinį realizavo Meinardas Mikulėnas.

Visgi daug keitimų išderino „Žalgirio“ gynybą ir tuo pasinaudojęs „Nevėžis“ antrojo kėlinio pusėje įmušė du įvarčius. Vieną įmušė Lukas Berednikovas, kitą žalgiriečiai įsimušė į savo vartus. Į tai tiksliu smūgiu pabėgęs nuo gynėjų atsakė M. Vareika – galutinis rezultatas 4:2 „Žalgirio“ naudai.

„Žalgirio“ startinė sudėtis: Edvinas Gertmonas, Gabrielis Nikonovas, Nemanja Ljubisavljevičius, Ivanas Tatomirovičius, Gustas Jarusevičius, Karolis Uzėla, Mantas Kuklys, Hugo Videmontas, Francis Kyeremeh, Tomislavas Kišas, Josipas Tadičius.

Antrajame kėlinyje po keitimo žaidė: Kristupas Menčiūnas, Danielius Zybartas, Augustas Kapleris, Nojus Stankevičius, Klaidas Bička, Ovidijus Verbickas, Matas Vareika, Vilius Piliukaitis, Motiejus Burba, Meinardas Mikulėnas.

Kitas kontrolines rungtynes „Žalgiris“ po savaitės žais su „Riteriais“.

***

Ruošdamasis naujam sezonui „Panevėžys“ sužaidė antras kontrolines rungtynes. Marijampolės „Hikvision“ arenos manieže vykusiame susitikime panevėžiečiai rezultatu 3:0 (0:0) nugalėjo „Jonavos“ futbolininkus.

Panevėžiečiams tai buvo antrasis draugiškas susitikimas ruošiantis naujam sezonui, o jonaviečiams – pirmasis.

Praėjusiais metais „Panevėžio“ ir „Jonavos“ komandų keliai buvo susikirtę LFF taurės aštuntfinalyje. Tuomet išvykoje rungtyniavę panevėžiečiai savo varžovus įveikė rezultatu 3:0 ir žengė į turnyro ketvirtfinalį.

Po trejų metų sugrįžti į A lygą nusiteikę „Jonavos“ futbolininkai pernai Pirmos lygos pirmenybėse iškovojo trečiąją vietą. Praėjusiame sezone „Jonava“ išsiskyrė gana lygia sudėtimi ir savo laimėjimus pasiekė labiau komandiniu darbu. Labai ryškių lyderių ekipoje viso sezono metu gal ir nebuvo, tačiau netrūko žaidėjų, kurie atskirose rungtynėse galėdavo tapti lyderiais.

Sausio 11 dieną komanda susirinko į pirmą sezono treniruotę, kuriai vadovavo naujasis strategas iš Serbijos Draganas Džurdževičius. Šio 39-erių specialisto pastaroji stotelė buvo Tailando „Samut Sakhon“ klubas. Pernai „Jonavos“ žaidimui dirigavęs Eisvinas Utyra ir toliau dirba trenerių štabe.

Šiuo metu komandoje treniruojasi tik vietiniai futbolininkai, dauguma kurių „Jonavai“ atstovavo ir praėjusį sezoną. Tiesa, peržiūroje dalyvauja keturi nauji futbolininkai – du jauni jonaviečiai ir du žaidėjai iš Vilniaus.

Nuo pat rungtynių Marijampolėje pradžios panevėžiečiai užvaldė aikštės vidurį ir įgijo teritorinę bei žaidybinę persvarą. Jau 4-ąją mačo minutę pavojingą baudos smūgį atliko Rafaelis Floro, bet „Jonavos“ vartininkas išgelbėjo savo komandą. Aktyviai žaidęs šis futbolininkas po keletos minučių dar kartą smūgiavo į varžovų vartus, bet pritrūko tikslumo. Netrukus stiprų Igno Kružiko smūgį vėl sugebėjo atremti jonaviečių vartininkas.

„Jonavos“ futbolininkai pirmą savo išpuolį surengė 19-ąją mačo minutę, bet smūgiuotas kamuolys praskriejo virš „Panevėžio“ ekipos vartų.

Aukštaitijos klubo gretose aktyviu žaidimu puolime išsiskyrė Elivelto, Sebastianas Vasquezas, Ignas Kružikas ir peržiūroje esantis žaidėjas. Kelis kartus varžovai juos stabdė pažeisdami taisykles, už ką mačo arbitras parodė dvi geltonas korteles. Tiesa, geltona kortele buvo nubaustas ir „Panevėžio“ žaidėjas Matheusas Bissi.

Pirmą pusvalandį aikštėje akivaizdžiai dominavo panevėžiečiai, o antroje kėlinio pusėje žaidimas išsilygino. Poilsio komandos išėjo esant rezultatui 0:0.

Per pirmąsias penkias antrojo kėlinio minutes panevėžiečiai sukūrė kelias puikias progas, bet jų išnaudoti nesugebėjo.

68-ąją susitikimo minutę panevėžiečiams pagaliau pavyko pralaužti varžovų gynybą. Po Eligijaus Jankausko perdavimo įvartį pelnė Ernestas Veliulis.

74-ąją mačo minutę panevėžiečiai jau pirmavo rezultatu 2:0. Po tikslaus Jorge Eliaso perdavimo tiksliu smūgiu pasižymėjo ką tik po keitimo aikštėje pasirodęs jaunasis Faustas Steponavičius.

82-ąją minutę E. Jankauskas atliko puikų reidą ir pelnė dar vieną įvartį. Per likusį laiką rezultatas nepasikeitė, o „Panevėžys“ iškovojo pelnytą pergalę rezultatu 3:0.

„Jonavos“ komandos treneriai taip pat atliko daug keitimų ir leido pasireikšti jauniems žaidėjams.

Susitikimą su „Jonava“ panevėžiečiai pradėjo tokia startine sudėtimi: Danas Šimkevičius, Pijus Širvys, Matheusas Bissi, Matijus Remeikis, Rafaelis Floro, Domantas Vaičekauskas, Tautvydas Eliošius, Elivelto, Ignas Kružikas, Sebastianas Vasquezas ir peržiūroje esantis žaidėjas. Pirmajame kėlinyje po keitimų aikštėje pasirodė Darius Kublickas, Eimantas Dzinga.

Antrąjį kėlinį panevėžiečiai pradėjo tokia sudėtimi: Darius Kublickas, Pijus Širvys, Justinas Januševskis, Hugo Figueredo, Žygimantas Baguška, Ernestas Veliulis, Tomas Salamanavičius, Eligijus Jankauskas, Jorge Elias ir du peržiūroje esantys žaidėjai. Vėliau po keitimų aikštėje pasirodė Rafaelis Broetto, Evaldas Urmonas, Faustas Steponavičius.

Kitas draugiškas rungtynes panevėžiečiai žais vasario 6 dieną su „Kauno Žalgiriu“.

***

„Kauno Žalgirio“ futbolininkai sužaidė dar vienerias kontrolines rungtynes, kurios su Telšių „Džiugo“ ekipa po 90-ties minučių kovos baigėsi be įvarčių 0:0.

Iš pradžių dviem išpuoliais pasižymėjo svečiai iš Žemaitijos, tačiau vėliau visas pirmasis kėlinys jau priklausė žalgiriečiams. Tiesa, progas kurti pavyko tik per paskutines 15 pirmojo kėlinio minučių.

Iš pradžių Gratas Sirgėdas pataikė į virpstą, o vėliau Linas Pilibaitis po to paties G. Sirgėdo perdavimo galva smūgiavo virš vartų. Kėlinio pabaigoje virš vartų šovė ir Deividas Šešplaukis.

Nuo pat antrojo kėlinio pradžios kauniečiai vėl užspaudė varžovus, o bene realiausios progos neišnaudojo Choco, kuris 60-ąją minutę iš arti pramušė galva.

Dvikovos pabaigoje po šansą turėjo komandoje debiutavęs Michaelas Thuique'as ir Deitonas Vinckus, tačiau jų smūgius atrėmė varžovų vartininkas. Telšių ekipa savo ruožtu taip pat porą kartų iš toli smūgiavo į vartus.

„Kauno Žalgirio“ startinė sudėtis: D. Mikelionis; Choco, M. Dapkus, S. Thicot, R. Sadauskas, K. Šilkaitis, L. Pilibaitis, G. Sirgėdas, D. Šešplaukis, Renato ir Ph. Otele.

Po keitimo aikštėje pasirodė: A. Mickevičius, E. Ugbo, A. Opeyemi, D. Putrius, D. Vinckus, M. Thuique'as, D. Ževžikovas ir P. Nainys.

***

2021 m. sezonui besirengianti Marijampolės „Sūduva“ sužaidė pirmąsias kontrolines rungtynes. Mačas Marijampolės „Hikvision“ arenos manieže su Kauno „Hegelmann Litauen“ baigėsi laikinosios sostinės atstovų pergale 2:1 (1:1).

Rungtynių pradžioje vyko lygus žaidimas, o pirmąjį rungtynių įvartį po atakos aikštės centru pelnė kauniečių futbolininkas Omokhafe Thomasas. Netrukus „Sūduva“ tvirtai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir viena iš atakų baigėsi varžovų gynėjo pražanga baudos aikštelėje prieš Cataliną Tirą. Baudinį tvirtai realizavo ir rezultatą išlygino Romainas Habranas.

Antrojo kėlinio pradžioje „Hegelmann Litauen“ pasinaudojo kampiniu ir vėl išsiveržė į priekį. Kilusioje sumaištyje kamuolys atiteko Matui Dedurai, kuris ir pasiuntė jį į vartus.

Kėlinio antroje pusėje „Sūduva“ vėl ėmė dominuoti aikštėje, buvo sukurta keletas pavojingų progų, tačiau jomis pasinaudoti nepavyko.

„Sūduvos“ ekipoje rungtynes pradėjo Ivanas Kardumas, Modestas Vainikaitis, Povilas Leimonas, Aleksandras Živanovičius, Vaidas Slavickas, Nicolas Gorobsovas, Renatas Banevičius, Gustas Zabita, Giedrius Matulevičius, Romainas Habranas ir Catalinas Tira.

Antrajame kėlinyje po keitimų į aikštę žengė Vilius Stebrys, Justas Paškauskas, Saulius Vikertas, Ernestas Burdzilauskas, Matas Miškinis ir peržiūroje šią savaitę dalyvavęs Arthuras Feudjio.

Po savaitės – vasario 6-ąją 12 val. „Sūduva“ ir „Hegelmann Litauen“ susitiks dar kartą.