Skaity tojų dėmesiui pateikiame interviu su Portugalijos nacionalinės rinktinės treneriu brazilu Luisu Felipe Scolariu. Interviu treneris kalba apie galimybę vėl treniruoti Brazilijos rinktinę bei apie Europos čempionatą, kuris šiemet vyks Portugalijoje.

Ar jau nusprendėte, kurie žaidėjai atstovaus Portugalijos rinktinei Europos čempionate?

Taip, jau beveik viskas nuspręsta. Žinoma, žaidėjai dar nebaigė nacionalinių čempionatų, tad aš turiu palaukti iki gegužės 23 dienos, tačiau jau dabar viskas yra mano galvoje.

Ruošdamasi Europos čempionatui Portugalija nelaimėjo nei vienų rungtynių prieš būsimus priešininkus čempionate. Jūs jaudinatės ar tai normalu?

Mūsų rezultatai tikrai nėra normalūs ir tai mane kiek neramina. Visos ekipos žaidžia tam, kad laimėti, o ne tik tam, kad pasiruošti čempionatui. Turiu pripažinti, kad retkarčiais man būna labai neramu, bet tai yra natūralu, kai komandai nepavyksta laimėti.

Ar jūs tikite, kad spėsite sutvarkyti jus neraminančius dalykus iki Europos čempionato?

Žinoma. Manau, kad viskas bus gerai. Problema yra tame, kad ne visi klubai norėjo išleisti savo žaidėjus draugiškoms rungtynėms, o jei ir išleisdavo, tai žaidėjai negalėdavo žaisti pilna jėga, nes turėjo nepervargę grįžti į klubus.

Su kuria nacionaline rinktine jums dirbti lengviau - Brazilijos ar Portugalijos?

Brazilijoje yra daug lengviau surasti pamainą susižaidusiam žaidėjui, arba jei žaidėjo neišleidžia klubas. Tačiau abi rinktines treniruoti yra sunku. Futbole nieko nėra lengvo.

Ar labai skiriasi darbas su žaidėjais iš Europos?

Šiek tiek. Pietų amerikiečiai yra šiltesni ir nuoširdesni žmonės, o Europoje žaidėjai labai rimti.

Ką laikytumėte Europos čempionato favoritais?

Neturiu tokios komandos, kurią palaikyčiau. Vokietija sugebėjo pralaimėti Rumunijai net 5-1, Čekai nusileido Japonams. Tikrai negalėčiau nieko prognozuoti. Manau, kad aštuonios ar net dešimt komandų gali laimėti čempionatą.

Ką ketinate veikti po Europos čempionato?

Dar tiksliai nežinau. Kai tik pasibaigia nacionaliniai čempionatai, klubai pradeda ieškoti naujų trenerių. Turiu kelis pasiūlymus iš Portugalijos klubų. Kol kas dar tiksliai pasakyti negaliu, tačiau norėčiau likti Europoje dar trims ar keturiems metams.

Tai iki to laiko į Braziliją ilgesniam laikui grįžti neketinate?

Sulaukiau labai viliojančio pasiūlymo iš Brazilijos. Vienas galingas klubas nori padaryti vieną projektą. Jei tai būtų panašaus masto projektas, kaip kad padarė "Palmeiras", aš galėčiau visai greitai grįžti į Braziliją, tačiau atrodo, kad jie skuba, o tą projektą atlikti užtruks porą-trejetą metų.

Ar nei vienos Europos šalies rinktinė nesiūlė jums darbo?

Ne, tačiau kelios Pietų Amerikos šalių rinktinės pasiūlė man darbą.

Ar norėtumėte vėl treniruoti Brazilijos rinktinę?

Tai būtų labai viliojantis pasiūlymas. Aš tikrai norėčiau vėl dirbti su Brazilijos rinktinė, kadangi aš turėčiau progą dirbti su nuostabiais žaidėjais. Aš visada puikiai sutariau su rinktinės žaidėjais. Brazilijos rinktinės aš niekad nepamiršiu.

Kas, jūsų nuomone, šiuo metu yra geriausias pasaulio žaidėjas?

Mano nuomone, geriausias pasaulio žaidėjas šiuo metu yra Ronaldinho. Jis žaidžia nuostabiai, nes rado puikiai jam tinkančią ekipą. Keletas puikių žaidėjų yra Italijoje, pavyzdžiui Totti ir Kaka.
Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos