Sekmadienį - "Man City" triumfas derbyje ir dvejos lygiosios © Eurofootball.lt
Sekmadienį Anglijos „Premier“ lygoje buvo sužaistos paskutinės trejos 3-iojo turo varžybos. Super dvikovoje „Liverpool“ namuose sužaidė lygiosiomis su „Chelsea“, čempionas „Man Utd“ pralaimėjo Mančesterio derbį „Man City“ ekipai, o „Blackburn“ ir „Arsenal“ mačas baigėsi lygiosiomis.

Centrinėse turo rungtynėse „Anfield“ stadione aikštės šeimininkai „Liverpool“ surėmė ginklus su Anglijos vicečempionais Londono „Chelsea“ klubu. Pirmieji į priekį išsiveržė Rafaelio Benitezo treniruojami auklėtiniai, kai 16-ąją minutę po kapitono Steveno Gerrardo perdavimo naujokas Fernando Torresas suklaidino „mėlynųjų“ gynėją Talį Ben Haimą ir nuginklavo vartininką Petrą Čechą.

Po įvarčio „raudonieji“ nemažino apsukų, ir prabėgus kuriam laikui galėjo dar kartą pasižymėti, bet tolimas gynėjo Johno Arne Riise smūgį sugavo „Chelsea“ vartų sargas P.Čechas.

Savo progas turėjo ir Jose Mourinho treniruojama komanda. Pirma po puolėjo Didier Drogba atlikto baudos smūgio kamuolys pralėkė greta vartų, o vėliau po jo smūgio galva kamuolys skriejo virš vartų skersinio.

Antrajame kėlinyje po „Chelsea“ dešiniojo krašto saugo Shauno Wrighto-Phillipso perdavimo po keitimo pasirodęs Peru rinktinės puolėjas Claudio Pizarro galva smūgiavo į tolimąjį vartų kampą, bet kiek netiksliai.

Vis dėlto „Chelsea“ nusišypsojo laimė 62-ąją minutę, kai saugą iš Prancūzijos Florentą Malouda baudos aikštelėje pargriovė „Liverpool“ gynėjas iš Danijos Danielis Aggeris, ir teisėjas paskyrė ginčytiną 11 metrų baudinį, kadangi „mėlynųjų“ futbolininkas prieš susidūrimą jau buvo prasimetęs kamuolį. Kad ir kaip ten bebūtų, prie žymos stojo Frankas Lampardas, kuris buvo tikslus ir išlygino rezultatą 1-1.

Pergalę „Liverpool“ komandai mačo pabaigoje galėjo išplėšti puolėjas įsigytas iš Amsterdamo „Ajax“ Ryanas Babelis, bet po jo tolimo „šūvio“ kamuolys „prašvilpė“ greta vartų virpsto.

Kitose, taip pat dėmesio nestokojusiose varžybose, Mančesterio derbyje šeimininkai „Man City“ susitiko su Anglijos čempionais „Man Utd“. Tik teisėjui paskelbus rungtynių pradžią Sero Alekso Fergusono auklėtiniai drąsiai pradėjo spausti savo varžovus.

Sužaidus 5 minutes „City“ jaunasis vartų sargas Kasperas Schmeichelis iš karto turėjo įsijungti į darbą, kai iš pat pradžių sugebėjo atmušti portugalo Nani smūgį, bei taip pat atrėmė ir pakartotiną „Man Utd“ saugo ataką.

Rungtynės sublizgėjo „Man City“ vienuolikės ir Anglijos rinktinės žvaigždė, gynėjas Micah Richardsas, kuris pirma sugebėjo puikiai atimti kamuolį iš Carloso Tevezo, o vėliau sugebėjo ištaisyti K.Schmeichelio klaidą, kuris nesugebėjo pagauti kamuolio po Ryano Giggso pakelto kampinio.

Vis tik būtent aikštės šeimininkai ir įmušė pirmąjį įvartį. 31-ąją minutę po Elano perdavimo puolėjas iš Brazilijos Geovanni tolimu smūgiu mušė į vartus, ir kamuolys kliudęs „United“ gynėjo iš Serbijos Nemanja Vidičiaus koją šiek tiek pakreipė kryptį, bet to užteko, kad Edwinas van der Saras nesugebėtų atmušti į tolimąjį vartų kampą įlėkusį kamuolį.

Po pertraukos „Man Utd“ ir toliau stengėsi daryti viskas kas įmanoma, bet fortūna buvo ne jų pusėje. Po R.Giggso pakelto kampinio „antrajame aukšte“ N.Vidičius nugalėjęs „City“ kapitoną Richardą Dunne'ą stipriai smūgiavo galva, bet kamuolys pataikė į skersinį, o prie kamuolio suskubęs Paulas Scholesas į vartus nepataikė.

Po dar vieno valo perdavimo šį kartą nepasisekė ir „Man Utd“ naujokui C.Tevezui, po kurio smūgio kamuolys pralėkė šalia vartų. Dar po vieno R.Giggso kampinio C.Tevezas smūgiu galva pagrasino priešininkų vartams, bet kamuolys į vartus taip ir neįkrito.

Tai buvo pirmoji čempionų titulą ginančio „Man Utd“ klubo nesėkmė „Premier“ lygoje, tuo tarpu „Man City“, kuris praėjusį sezoną rungtyniavo nesėkmingai, iškovojo visas tris pergales iš visų galimų ir dar nepraleido nei vieno įvarčio.

Dar vienose sekmadienio rungtynėse „Ewwod Park“ stadione vietos „Blackburn“ susikovė su Londono „Arsenal“ ekipa. Pirmąją realią progą sukūrė svečiai iš sostinės, kai po jaunojo anglo Theo Walcotto perdavimo puolėjas Eduardo Da Silva nesugebėjo nuginkluoti „Blackburn“ vartų sargo Brado Friedelio.

Bet sužaidus 18 minučių „Arsenal“ pavyko išsiveržti į priekį. E. Da Silva smūgį atlaikė B.Friedelis, bet prie atšokusio kamuolio pirmasis suskubo Olandijos rinktinės puolėjas Robinas van Persie, kuris be didesnio vargo pasiuntė kamuolį į tuščius vartus.

Vėliau dešiniuoju kraštu prasiveržęs T.Walcottas atidavė kamuolį į priešininkų baudos aikštelę, bet kamuolys taip ir nerado savo adresato. Po pertraukos „Blackburn“ apeliavo teisėją paskirti 11 metrų baudinį, kai baudos aikštelėje Kolo Toure pargriovė Robbie Savame`ą, bet Alano Wiley švilpukas tylėjo.

Aikštės šeimininkai žūtbūt norėjo išlyginti rezultatą, bet jiems vėl pritrūko tikslumo, nes po Davido Bentley atlikto baudos smūgio pro šalį mušė puolėjas Roque Santa Cruzas. Vis dėlto „Blackburn“ pasiekė savo 72-ąją minutę, kai po tolimo Davido Dunno smūgio kamuolys išslydo iš „Arsenal“ vartų sargo Jenso Lehmanno rankų ir įkrito į vartus.

Visos šeimininkų viltys pakovoti dėl pergalės žlugo 84-ąją minutę, nes arbitras iš aikštės išvarė gynėją Ryaną Nelseną. Nors ir likus 10-yje „Blackburn“ futbolininkams pavyko nepraleisti ir iškovoti lygiąsias.