Šiand ien kovas 2006-ųjų metų Pasaulio čempionato atrankos varžybų septintoje grupėje pradėjusi Lietuvos nacionalinė rinktinė pateikė staigmeną, ir sugebėjo iškovoti lygiąsias išvykoje prieš Belgijos komandą.

Kitose grupės rungtynėse Serbija ir Juodkalnija sutriuškino San Mariną rezultatu 3-0. Ateinantį trečiadienį Lietuva priims san mariniečius Kaune, o Ispanija išvykoje susitiks su Bosnija ir Herzogovina.

Belgija 1 - 1 Lietuva
61' [1 - 0] %p02790
72' [1 - 1] %p02491

Kaip ir buvo galima tikėtis iš trenerio A.Liubinsko kalbų apie atakuojantį žaidimą, lietuviai rungtynes pradėjo trim puolėjais, tiesa Tomas Danilevičius žaidė kiek atsitraukęs.

Belgai pradėjo rungtynes aktyviau, bet pirmieji į vartus smūgiavo lietuviai, kai Roberto Poškaus baudos smūgį turėjo atmušti varžovų vartininkas.

Aikštės viduryje vyko daug grubios kovos, ir jau devintą minutę aikštę turėjo palikti komandos kapitonas Aurelijus Skarbalius, vietoj jo į aikštę išbėgo Igoris Morinas.

Ypač pavojingi buvo "raudonųjų velnių" reidai kraštais ir perdavimai į baudos aikštelę, nes sėkmingai galva žaidė Wesley Sonckas, kurio vienas smūgis praskriejo visiškai šalia virpsto.

Netrukus lietuviai atsakė pavojingu išpuoliu - Poškus atsitvėrė nuo gynėjo ir smūgiavo, bet deja kamuolys skriejo tiesiai į vartininką. Kėlinio pabaigoje Poškus turėjo dar vieną progą, kai po kampinio kamuolį praleido Morinas, bet puolėjui nepavyko smūgiuoti.

Antrąjį kėlinį šeimininkai pradeda ryžtingai nusiteikę, ir lietuviams sunkiai sekasi apsiginti. Labai aktyvus Bartas Gooras, sugebantis ne tik kurti pavojingus išpuolius, bet ir vaidinti ar provokuoti savo varžovus.

Vis sunkiau sekasi žaidimą kontroliuoti rungtynių arbitrui, kuris pradeda primti abejotinus sprendimus ir leidžia įsiplieksti aistroms. 62 minutę prie svečių vartų skiriamas baudos smūgis, ir Sonckas iš maždaug 20 metrų pasiunčia kamuolį į Karčemarsko ginamus vartus.

Lietuvos rinktinės treneris bando gyvinti ekipos žaidimą - į aikštę vietoj Danilevičiaus įleidžia Mikoliūną. 72 minutę suklysta Van Buytenas, Jankauskas gauna kamuolį ir iš 16 metrų siunčia jį į vartų kampą išlygindamas rezultatą.

Nepatenkinti tokiu rezultatu šeimininkai pradeda spausti oponentus, gerą galimybę po kampinio gauna Sonckas, bet laimei jo bandymą galvą ant linijos sugauna Karčemarskas.

Tęsiasi lietuvių vartų šturmas, poros progų neišnaudoja Pieronis, nuo Van Buyteno smūgio gelbsto Karčemarskas. Svečiams atsiranda šansų kontratakoms, vienoje jų Poškus muša šalia vartų.

Teisėjas prideda keturias minutes, per kurias lietuviams pavyksta atsimušti nuo varžovų atakų ir iškovoti pirmąjį tašką.

Komandų sudėtys:

Lietuva: Karčemarskas; Skarbalius (9' Morinas), Stankevičius, Skerla, Džiaukštas; E.Česnauskis, Vencevičius (58' Ražanauskas), Barasa; Danilevičius (66' Mikoliūnas), Poškus, Jankauskas.

Belgija: Peersman; Deflandre (46' Kompany), Simons, Van Buyten, Dheedene; Mpenza (22' Dufer), Clement, Vermant (73' Pieroni), Goor; Buffel, Sonck.
Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos