Septintoji EURO 2020 diena: kova dėl išlikmo C grupėje ir Ch. Erikseno pagerbimas © SIPA nuotr.

Ketvirtadienį finišuos pirmoji EURO 2020 savaitė, o antrąjį turą užbaigs B ir C grupių komandos.

Žūtbūtinis Ukrainos ir Šiaurės Makedonijos mūšis

Ukrainiečiai pirmajame ture liko be taškų rungtynėse su Nyderlandais, tačiau tikrai turėjo pavergti Europos futbolo mylėtojų širdis. Andrejaus Ševčenkos auklėtiniai nepalūžo atsilikinėdami 0:2 ir sugrįžo į rungtynes, tačiau olandai galų gale įrodė savąjį pranašumą.

Jei ukrainiečiai mače su Šiaurės Makedonija demonstruos kažką panašaus, jie turi puikų šansą žengti žingsnį atkrintamųjų link. Nors makedonai rungtynėse su austrais ilgą laikėsi rungtynėse ir buvo netoli iškovoto taško, tenka pripažinti, kad tai buvo blogesnė komanda aikštėje, kurią tiesiog labiau lydėjo sėkmė.

Pralaimėjimas šiame susitikime būtų itin skaudus Šiaurės Makedonijai, kadangi jos paskutiniajame ture lauks Nyderlandai, o ukrainiečiai, savo ruožtu, kausis su Austrija.

Lažybininkai šiame mače ryškiais favoritais laiko ukrainiečius, kuriems suteikiama net 60 procentų tikimybė iškovoti pirmuosius tris taškus.

Ch. Erikseno pagerbimas

Jei prieš šį čempionatą buvo futbolo aistruolių, kurie neturi palaikomos komandos, didelė tikimybė, kad šie po pirmojo turo tapo Danijos fanais. Ši komanda išgyveno tokį čempionato startą, kokio niekas net negalėtų susapnuoti.

Danai atrodė gana ryškūs favoritai mače su suomiais ir pirmajame kėlinyje kontroliavo žaidimą, tačiau prieš pat pertrauką aikštėje sustojo vieno komandos lyderių Christiano Erikseno širdis. Laimei, saugas buvo išgelbėtas, o danai sutiko pratęsti rungtynes tą pačią dieną, nepaisant komandos psichologinės būsenos.

Tas vakaras baigėsi istorine suomių pergale, tačiau kažin, ar kažkam Danijoje tai rūpėjo. Svarbiausia buvo tai, jog pavyko išgelbėti Ch. Erikseno gyvybę.

Vis tik kaip bebūtų, čempionatas tęsiasi ir danai dabar jau atsidūrė sudėtingoje situacijoje. Pralaimėjimas šiandien šią komandą paliktų ant prarajos krašto, tiesa, vakar dienos rusų pergalė reiškia, kad danai net pralaimėję šį vakarą dar galės kovoti dėl antrosios vietos grupėje.

Belgai, savo ruožtu, pirmajame ture užtikrintai įveikė rusus ir prieš šį mačą taip pat yra laikomi favoritais. „Raudonųjų velnių“ pergalei suteikiama 51 procento tikimybė.

Šiame mače planuojamas ir Ch. Erikseno pagerbimas. Belgijos rinktinės atstovai atskleidė, kad 10-ąją mačo minutę kamuolį išspirs į užribį ir skirs plojimus Danijos rinktinės žvaigždei.

C grupės lyderių akistata

Paskutinėse vakaro rungtynėse susitiks dvi C grupės komandos, laimėjusios pirmuosius savo mačus – Nyderlandai stos į kovą su Austrija.

Nyderlandai pirmajame mače paliko dvejopą įspūdį. Puolime ši komanda parodė milžinišką potencialą ir galėjo pelnyti dar daugiau nei tris įvarčius, tačiau ukrainiečiai ne kartą rado spragų šios ekipos gynyboje. Akivaizdu, kad olandai jaučia Virgilo van Dijko netektį, tačiau Frankas de Boeris privalo rasti atitinkamų sprendimų.

Austrai pirmajame mače išvargo pergalę prieš Šiaurės Makedoniją, tačiau tose rungtynėse neabejotinai buvo geresnė komanda aikštėje. Tiesa, prieš šį mačą UEFA dėl varžovo įžeidinėjimo vienam mačui diskvalifikavo Marko Arnautovičių, kuris aikštėje pasirodęs po keitimo įnešė nemažai gyvybės ir net pelnė įvartį.

Nors lažybininkai neabejoja Nyderlandų rinktinės pergale (65 proc. tikimybė), austrų nurašyti anksčiau laiko nereikėtų ir šį vakarą galime sulaukti labai įtemptos dvikovos.