Septyni faktai, kuriuos patvirtino šio savaitgalio dvikovos (straipsnis)

Šį savaitgalį įvyko dar vienas eilinis turas vietinėse futbolo pirmenybėse. Nors aikštėse netrūko netikėtų rezultatų, tačiau šis savaitgalis taip pat patvirtino nemažai dalykų, apie kuriuos buvo kalbama ir anksčiau. Būtent apie tai ir yra šis Eurofootball.lt straipsnis.


1. Anglijos grandams su kitomis „Premier“ lygos komandomis grumtis nėra taip paprasta.

Nors šį turą tarpusavyje nerungtyniavo nė vienas tarp stipriausių Anglijoje išskiriamas klubas, tačiau pergale savaitgalį džiaugėsi tik „Arsenal“ ekipa. „Manchester United“ ir „Tottenham Hotspur“ komandos savo susitikimus baigė lygiosiomis, o „Manchester City“, „Liverpool“ ir „Chelsea“ patyrė pralaimėjimus. Tiesa, atkreipus dėmesį į taškus surenkamus per rungtynes ir palyginus šio sezono rezultatus su praėjusių metų rodikliais viso sezono metu, didelio skirtumo nepastebėtume. „Arsenal“ (buvo po 1,97 taško per rungtynes, dabar 2), „Manchester United“ (buvo po 1,84 taško per rungtynes, dabar 1,93) ir „Tottenham Hotspur“ (buvo po 1,68 taško per rungtynes, dabar 1,73) šį rodiklį netgi pagerino, o „Manchester City“ (buvo po 2,08 taško per rungtynes, dabar 1,93) ir „Liverpool“ (buvo po 1,63 taško per rungtynes, dabar 1,53) jį šiek tiek pablogino. Stipriausias pokytis, beabejo, įvyko „Chelsea“ klube – praėjusį sezoną rinkę po 2,29 taško per susitikimą, dabar jie per rungtynes vidutiniškai sukrapšto vos po vieną tašką.

2. Jurgenas Kloppas yra puikus treneris, tačiau ir jis nėra stebukladarys.

Nepaisant to, jog per du mėnesius Anglijoje Kloppas jau spėjo ne kartą nudžiuginti savo naujosios ekipos gerbėjus ir iškovoti ne vieną puikią pergalę, tačiau po pralaimėjimo išvykoje „Newcastle United“ klubui, jis per septynis turus „Premier“ lygoje iškovojo viso labo 11 taškų. Nors įtikinamos pergalės prieš „Chelsea“ ir „Manchester City“ klubus įrodo, jog treneris ir komanda turi didžiulį potencialą, tačiau pralaimėjimai „Crystal Palace“ ar „Newcastle United“ primena, jog jiems dar reikia nuveikti didžiulius darbus, jog būtų demonstruojami stabilūs ir geri rezultatai. Pagerinti „Liverpool“ rezultatus Kloppas tikrai gali ir netgi turėtų, tačiau net ir jam prireiks daugiau laiko ir gerbėjų kantrybės.

3. Atsipalaiduoti negali net ir „Barcelona“.

Nors rungtynėse prieš „Valencia“ klubą „Barca“ pirmavo, tačiau susitikimo pabaigoje šiek tiek atsipalaidavę, jie suteikė varžovams galimybių išlyginti rezultatą, o galiausiai Santi Mina tiksliu smūgiu atėmė iš katalonų du taškus. Tai, kad „Barcelona“ gali žaisti daug geriau ir užtikrinčiau visi puikiai žinome, o šis kluptelėjimas bus puiki pamoka patiems Ispanijoje pirmaujančios komandos žaidėjams, jog per anksti atsipalaiduoti negalima net ir jiems.

4. Madrido „Atletico“ yra pretendentai į „La Liga“ čempionų vardus.

Ispanijoje visada yra išskiriami „Barcelona“ ir „Real“ klubai, tačiau jau ne pirmus metus Diego Simeone auklėtiniai išlaiko pirmaujančių ekipų diktuojamą tempą ir yra rimti pretendentai į „La Liga“ čempionų vardus. Prieš du metus laimėję Ispanijos pirmenybes, pernai „Atletico“ atrodė šiek tiek prasčiau ir nuo pirmaujančių ekipų atsiliko dviženkliu taškų skirtumu. Šiemet jie ir vėl pasiryžę įrodyti, jog gali pakovoti su „La Liga“ grandais. Svarbiausias ginklas į „Atletico“ pergales yra itin tvirta gynyba – per keturioliką turų jie praleido vos šešis įvarčius, o tai yra vienas iš geriausių rezultatų visoje Europoje. Po keturių iš eilės pergalių serijos Ispanijoje, Simeone auklėtiniai „Real“ lenkia dviem taškais, o nuo „Barcelona“ futbolininkų atsilieka tokiu pačiu taškų skirtumu.

5. „Bayern“ nėra vienintelė stipri ekipa „Bundesliga“ pirmenybėse.

Šį šeštadienį „Bayern“ patyrė pirmąjį pralaimėjimą šių metų Vokietijos čempionate. Juos 3:1 nugalėjo „Gladbach“ futbolininkai, kurie pastaruoju metu įrodinėja, jog jie irgi yra pakankamai stiprūs ir jų nurašyti tikrai negalima. Sezoną pradėję penkių pralaimėjimų serija, „Gladbach“ per paskutinius dešimt turų nė karto nepralaimėjo ir iškovojo 26 taškus, o savaitgalį jų nugalėti „Bayern“ futbolininkai per tokį patį laikotarpį surinko tašku mažiau. Nors bavarų sėkme „Bundesliga“ pirmenybėse niekas neabejoja ir po šio pralaimėjimo, tačiau šis rezultatas dar kartą įrodo, jog geriausių savo rungtynių nesužaidusią „Bayern“ ekipą gali nugalėti bent jau „Gladbach“ bei šeštadienį puikias rungtynes tarpusavyje sužaidusios „Borussia“ ir „Wolfsburg“ komandos.

6. „Juventus“ yra pagrindiniai favoritai laimėti „Serie A“ pirmenybes.

Nepaisant to, jog per pirmus dešimt turų jie iškovojo vos dvyliką taškų, Massimiliano Allegri auklėtiniai penkiomis pergalėmis iš eilės įrodė, kad nepaisant visko, jie turi būti pagrindiniai favoritai laimėti Italijos pirmenybes. Nesėkmingas žaidimas sezono pradžioje pažėrė nemažai kritikos ir teiginių, jog praradę Andrea Pirlo ir Arturo Vidalį, „Juventus“ nebėra stipriausia ekipa „Serie A“ pirmenybėse, bet dabar tokios kalbos po truputį nutilo. Nors Italijos čempionai vis dar atsilieka šešiais taškais nuo pirmaujančio „Inter“ klubo, tačiau patyrusi „Senosios senjoros“ ekipa jau dabar įrodė, kad jie ir šiais metais yra pagrindiniai pretendentai džiaugtis „Serie A“ trofėjumi.

7. Prancūzijoje, apart pirmos ir paskutinės ekipos, visų kitų komandų lygis yra labai panašus.

„Ligue 1“ pirmenybėse antrą ir aštuonioliktą vietas skiria 12 taškų – trimis mažiau nei tarp PSG ir antrą vietą užimančios „Angers“ komandos. Vienintelė kita ekipa, kuri išsiskiria, yra pergalių šį sezoną dar neiškovojusi „Troyes“ komanda, kuri jau dabar atsilieka devyniais taškais nuo devynioliktą vietą užimančio „Toulouse“ klubo. Tarp kitų aštuoniolikos Prancūzijos lygos komandų taškų skirtumai yra labai nedideli, o daugiausiai greta žengiančias ekipas skiria trys taškai, tad atstumą galima panaikinti vienos pergalės dėka. Tokį komandų lygių supanašėjimą labiausiai lėmė praėjusiais metais pirmajame šešetuke žengusių klubų susilpnėjimas, o tai puikiai parodo ir ekipų rezultatai Europos pirmenybėse. Neskaičiuojant „Paris Saint-Germain“ rezultatų, kitos ekipos Čempionų lygoje ir Europos lygoje atrodo blankiai, o bendrai iškovojo šešias pergales, devynis kartus sužaidė lygiosiomis ir patyrė dešimt pralaimėjimų.

Tautvydas Sakalauskas