Sezono kulminacijoje "Arsenal" išplėšė 4-ą vietą © Eurofootball.lt
Sekmadienį finišavo Anglijos "Premier" lygos sezonas. Nors čempionato nugalėtojas jau buvo aiškus, lemiamame ture netrūko intrigų - pagrindinė kova vyko dėl antrosios ir ketvirtosios vietų, kurias užėmė atitinkamai "Man Utd" ir "Arsenal" klubai.

Sidabro medalių likimas pagrinde sprendėsi "Old Trafford" stadione, kur "Man Utd" be didesnių sunkumų 4-0 sutriuškino "Charlton" ir taip užsitikrino antrąją vietą. Įdomu tai, kad intriga prasidėjo dar prieš rungtynes - rezultatyviausias "raudonųjų velnių" puolėjas Ruudas van Nistelrojus iki rungtynių likus trims valandoms paliko stadioną ir į jį nebesugrįžo.

Nepaisant to, mačą šeimininkai pradėjo užtikrintai - 19 minutę Louisas Saha galva po kampinio pelnė pirmąjį įvartį, o dar po kelių minučių iš arti pasižymėjo portugalas Cristiano Ronaldo ir taip praktiškai užtikrindo pergalę savo komandai. Kiek vėliau įvartį į savo vartus įsimušė Jasonas Euellis, o svečių triuškinimą puikiu smūgiu baigė Kieranas Richardsonas.

Šiame mače po ilgai užsitęsusio akies traumos gydymo "Man Utd" ekipai vėl atstovavo Paulas Scholesas. Anglo pasirodymas buvo pakankamai sėkmingas - tik antrame kėlinyje į aikštę žengęs saugas sukūrė kelias pavojingas progas prie varžovų vartų.

Pergalę iškovojo ir trečioje vietoje likęs "Liverpool", kuris išvykoje 3-1 įveikė "Portsmouth". Po įvartį nugalėtojams pelnė puolėjai Robbie Fowleris, Peteris Crouchas ir Djibrilas Cisse. Šeimininkams paguodos įvartį pelnė serbas Ognjenas Koromanas.

Tuo tarpu kovoje dėl paskutinės vietos Čempionų lygoje paskutiniame ture viskas apsivertė aukštyn kojomis - kone visą sezoną nuo varžovų atsilikinėjęs Londono "Arsenal" klubas laimėjo prieš "Wigan" ir aplenkė kiek netikėtai suklupusį "Tottenham" bei užsitikrino vietą kitam sezonui prestižiškiausiame senojo žemyno turnyre.

Tiesa, "kanonieriams" Wigano ekipa nebuvo lengvas grobis. Robertas Piresas paskutiniame mače 93 metus tarnavusiame senajame "Highbury" stadione išvedė šeimininkus į priekį, tačiau netrukus "Wigan" atsakė dviem įvarčiais ir atrodė, kad svajonė patekti į Čempionų lygą iš šalies čempionato vis A.Wengero auklėtiniams vis labiau blėsta. Tačiau tada darbo ėmėsi vienas geriausių planetos futbolininkų "Arsenal" kapitonas Thierry Henry, kuris įmušė tris įvarčius iš eilės ir įsimintiną stadiono uždarymo dieną užtikrino pergalę "Arsenal" komandai ir kelialapį į Čempionų lygą.

Šios pergalės nebūtų pakakę, jei tris taškus iškovotų "Tottenham". Visgi Martino Jolo treniruojama komanda, kuriai negalėjo atstovauti keli maistu apsinuodiję futbolininkai, Londono derbyje svečiuose 1-2 nusileido "West Ham" ekipai ir kitą sezoną turės tenkintis vieta UEFA taurės varžybose.

Vieta Intertoto taurės turnyre atiteko taip pat ilgą laiką buksavusiam "Newcastle" klubui, kuris sekmadienį namie 1-0 palaužė ne pagrindinės sudėties "Chelsea" komandą. Vienintelį įvartį smūgiu iš eigos pelnė gynėjas Titusas Bramble'as. Įdomu tai, kad teisėjas neįskaitė net dviejų Londono klubo įvarčių - Williamas Gallasas, teisėjo sprendimu, sužaidė ranka, o Shaunas Wrightas Phillipsas pelnė įvartį būdamas nuošalėje.

Paskutinio turo rezultatai:

"%c00041" 4 - 2 "%c00261"
8' [1 - 0] Robert Pires
10' [1 - 1] Paul Scharner
33' [1 - 2] David Thompson
35' [2 - 2] Thierry Henry
56' [3 - 2] Thierry Henry
76' [4 - 2] Thierry Henry (11 m.)

76' iš aikštės pašalintas Andreas Johansson ("Wigan")

"%c00049" 2 - 1 "%c00260"
43' [1 - 0] Gareth Barry
78' [2 - 0] Liam Ridgewell
88' [2 - 1] Danny Collins

"%c00056" 2 - 0 "%c00054"
35' [1 - 0] Zurab Khizanishvili
52' [2 - 0] Shefki Kuqi

59' iš aikštės pašalintas K. Tugay ("Blackburn")

"%c00050" 1 - 0 "%c00048"
65' [1 - 0] Ricardo Vaz Te

"%c00051" 2 - 2 "%c00194"
14' [0 - 1] Zoltan Gera
47' [0 - 2] Williams Martinez
84' [1 - 2] Victor Anichebe
90' [2 - 2] Duncan Ferguson

"%c00044" 1 - 0 "%c00053"
84' [1 - 0] Heidar Helguson (11 m.)

"%c00040" 4 - 0 "%c00043"
19' [1 - 0] Louis Saha
23' [2 - 0] Cristiano Ronaldo
35' [3 - 0] Jason Euell (į savo vartus)
58' [4 - 0] Kieran Richardson

"%c00046" 1 - 0 "%c00042"
73' [1 - 0] Tittus Bramble

75' iš aikštės pašalintas Stephen Carr ("Newcastle")

"%c00057" 1 - 3 "%c00045"
52' [0 - 1] Robbe Fowler
84' [0 - 2] Peter Crouch
85' [1 - 2] Ognjen Koroman
89' [1 - 3] Djibrill Cisse

"%c00248" 2 - 1 "%c00052"
10' [1 - 0] Carl Fletcher
35' [1 - 1] Jermaine Defoe
80' [2 - 1] Youssi Benayoun