„Šiauliai“ apmaudžiu pralaimėjimu pabaigė tragišką sezoną (VIDEO, komentarai)

„Šiaulių“ futbolininkai surengė dvi puikias kontratakas, tačiau taškų akistatoje su Utenos „Uteniu“ neiškovojo. Šiauliečiai 35-ojo „SMScredit.lt A lygos“ turo mače Visagine 2:3 (1:2) nusileido dėl šeštosios turnyro lentelės pozicijos kovojantiems uteniškiams.

Norint pasiekti šį tikslą, „Uteniui“ paskutiniajame ture namuose reikės įveikti Kauno „Spyrį“. Savo ruožtu „Šiauliai“ po techninės pergalės prieš „Klaipėdos granitą“ pagal pelnytus taškus susilygins su Pakruojo „Kruoja“ ir dėl geresnio tarpusavio mačų rezultato aplenks iš turnyro pasitraukusią komandą.

Šį sykį prie „Utenio“ vairo stovėjo ne Mindaugas Čepas, o jo asistentas Rolandas Džiaukštas. M. Čepas yra išvykęs į stažuotę „Watford“ klube, kuris rungtyniauja Anglijos „Premier“ lygoje.

Šeimininkai nuo pirmų minučių pradėjo spausti varžovus ir turėjo ryškią persvarą aikštės viduryje. Šiauliečiams beliko laukti savo šansų kontratakose ir 13-ą minutę „Šiauliai“ tokia galimybe pasinaudojo.

Maksimas Ivanovas surado Deividą Šešplaukį kairiajame krašte, kuris perdavė kamuolį į baudos aikštelę Edvardui Tamulevičiui. Laiku ten įkirtęs puolėjas aplenkė varžovą ir tiksliai smūgiavo vienu lietimu.

„Utenis“ nors ir kontroliavo kamuolį, tačiau pavojingais išpuoliais svečiams negrasino. Nominalius aikštės šeimininkus galutinai pažadino aštri ataka, kurios metu D. Šešplaukis, smūgiuodamas iš toli, pasiuntė kamuolį netoli vartų.

Netrukus kitoje aikštės pusėje pavojingai išorine pėdos dalimi smūgiavo Povilas Krasnovskis, o 35-ą minutę „Uteniui“ pavyko išlyginti rezultatą. Po aukšto perdavimo kamuolys palankiai atšoko Edgarui Mastianicai, kuris iš arti smūgiavo nepriekaištingai.

Kėlinio pabaigoje sužibėjo Povilas Valinčius, apsigynęs nuo itin pavojingos P. Krasnovskio atakos. Visgi vartininkas per teisėjo pridėtą laiką buvo priverstas traukti kamuolį iš vartų tinklo, kai po dar vienos „Šiaulių“ gynėjų pozicinės klaidos galva tiksliai smūgiavo Darius Kazubovičius.

Po pertraukos iniciatyva priklausė šeimininkams, tačiau dar viena greita svečių kontrataka įnešė į šį susitikimą daugiau intrigos. Aleksejus Godinas persivarė kamuolį per pusę aikštės, šis palankiai atšoko E. Tamulevičiui, kuris 66-ą minutę pabėgo vienas prieš vartininką ir jį pergudravo.

„Šiauliai“ pelnė įvartį, nesustojo ir toliau žaidė atvirą futbolą. Visgi skylės savoje baudos aikštelėje buvo ryškios. Sykį P. Valinčius atrėmė po keitimo aikštėje pasirodžiusio Jurijaus Vereščiako smūgį, tačiau per teisėjo pridėtą laiką niekuo negalėjo padėti savo komandai, kai iš arti tiksliai kamuolį į vartus pasiuntė P. Krasnovskis.

Per likusį laiką E. Tamulevičius pabandė pakartoti „Dievo rankos“ manevrą šalia „Utenio“ vartų, tačiau teisėjas tuo nebuvo sužavėtas ir parodė dublį pelniusiam puolėjui antrą geltoną kortelę, pašalindamas jį iš aikštės.

Trenerio asistentas Rolandas Džiaukštas („Utenis“): „Tokių rungtynių ir laukėme, tuo labiau, kad „Šiauliai“ kaip ir išsprendė savo klausimus dėl išlikimo. Žinojome, kad jiems bus psichologiškai lengviau. Mums nėra kur trauktis, nes turime tikslą užimti aukštesnę vietą. Šnekėjome su vaikinais, kad sezonas dar nėra baigtas ir prašėme, kad pilnai profesionaliai dirbtų iki pat sezono pabaigos, paskutinių rungtynių. Vyriausiasis treneris semiasi žinių Anglijoje. Pasitaikė tokia galimybė, kuria reikia pasinaudoti.“

Povilas Krasnovskis („Utenis“): „Rungtynių eigą laikėme savo rankose. Aišku, padarėme klaidų, varžovas už tai mus nubaudė, bet džiugu, kad komanda nenuleido rankų, stengėsi visas rungtynes. Mūsų pastangas vainikavo pergalė. „Šiaulių“ neslėgė turnyro lentelė, jie jau viską išsisprendė, o mes dar galime pakilti iki šeštos vietos. Mums šios rungtynės buvo svarbesnės nei jiems, jie buvo labiau atsipalaidavę, bet, manau, mes pelnytai nugalėjome.“

Treneris Deivis Kančelskis („Šiauliai“): „Paskutinės rungtynės – gaila, kad tokia tolima išvyka. Varžovai sugadino nuotaiką paskutinėmis minutėmis. Tiek pirmo kėlinio paskutinę minutę, tiek rungtynių paskutinę minutę praleisti įvarčiai privedė prie to, kad šiandien likome be taškų. Šiandien pabandėme žaisti taip, kaip mokame geriausiai. Vaikinams sakiau, kad sužaiskime savo malonumui, kažką parodykime sau ir kitiems. Turėjome nemažai gerų greitų atakų, paskutinėje fazėje pritrūkdavo tikslaus perdavimo, smūgio – dėl to galėjome pelnyti daugiau įvarčių. Dvi vaikiškos klaidos pirmame kėlinyje privedė prie to, kad šiandien rezultatas neigiamas.“