"Šiauliai" po pratęsimo laimėjo LFF taurės ketvirtfinalį (Papildyta) © Eurofootball.lt
"Šiauliai" šeštadienį Vilniaus "Sportimos" manieže vykusiose dramatiškose ir įtemptose rungtynėse po pratęsimo 3-2 nugalėjo Klaipėdos "Atlanto" futbolininkus ir po daugiau nei penkių metų pertraukos pateko į LFF taurės pusfinalį.

LFF taurės ketvirtfinalio rungtynės
Vilniaus "Sportimos" maniežas, 180 žiūrovų
Teisėjas - Gediminas Mažeika (Kaunas)
"Šiauliai" 3 - 2 Klaipėdos "Atlantas"
50` [1 - 0] Vaidas Šilėnas
72` [1 - 1] Darius Ramonas
99` [2 - 1] Vilius Lapeikis (11 m.)
104` [3 - 1] Vaidas Viktoravičius
109` [3 - 2] Donatas Navikas

"Šiauliai": Lukovičs; Lapeikis, Lunskis, Oriol (97` Tsyhanenko), A.Garuckas (81` Pšelenskis); Šilėnas (105` Jasaitis), Kuklys (80` Timinskas), Juodeikis, Lukoševičius (61` Butavičius); Viktoravičius, Raskov

"Atlantas": Lekevičius; Ramonas, Nesterenko, Šarūnas, Butkus (116` Maciulevičius); Navikas, Surblys (105` Carlos), Delič, Petreikis; Žvingilas (64` Daunoravičius), Torres

Jau du kartus nukeltas LFF taurės ketvirtfinalio mačas vyko jau kurį laiką po Lietuvos čempionato pabaigos ir klubai net negalėjo surinkti visų žaidėjų - "Atlantui" nepadėjo legionieriai iš Kroatijos Ivo Begičius, Hrvatinas Gudeljis ir Luka Aničičius, "Šiauliai" dėl šios priežasties neturėjo latvio Intaro Kirchnerio, taip pat traumuoto Davido Arlauskio.

Mačo pradžioje abi komandos apsikeitė labai pavojingomis progomis - Donatas Navikas smūgiu galva sudrebino "Šiaulių" vartų konstrukciją, o kitoje aikštės pusėje netrukus galva šalia vartų mušė oficialių rungtynių šeimininkų kapitonas Deividas Lunskis. Dar po poros minučių galva virš vartų mušė "Atlanto" brazilas Jonatanas Torresas.

"Atlantas" nuo rungtynių pradžios turėjo iniciatyvą, tuo tarpu šiauliečiai stengė išnaudoti kontratakas ir standartines padėtis. Po vienos pastarųjų dar kartą uostamiesčio klubo vartus atakavo D.Lunskis, bet jo smūgiuotą kamuolį Arnas Lekevičius nukreipė virš skersinio.

Kėliniui įpusėjus žaidimas išsilygino ir per blankoką periodą nei vienai ekipai nepavyko sukurti aštresnių momentų prie varžovų vartų. Gerą šansą likus porai minučių iki didžiosios pertraukos turėjo tik "Šiaulių" puolėjas Viktoras Raskovas, bet po perdavimo iš krašto atsidūręs laisvas keli metrai nuo vartų jis nesusitvarkė su kamuoliu.

Antrojo kėlinio pradžioje "Atlantas" turėjo dvi geras galimybes, bet įsiveržusio į baudos aikštelę J.Torreso smūgiuotas kamuolys rikošeto praskriejo šalia virpsto, o po pakelto kampinio iš dėkingos situacijos į vartus nepataikė Rimantas Žvingilas.

Šios klaidos brangiai kainavo "Atlantui", nes jau po poros minučių "Šiauliai" gana netikėtai išsiveržė į priekį - po puikaus Mindaugo Lukoševičiaus perdavimo pažeme smūgiu iš maždaug dešimties metrų pasižymėjo ir "Sportimos" manieže susirinkusį gana gausų "Šiaulių" sirgalių būrį ant kojų pakėlė Vaidas Šilėnas.

Vėliau netiksliais smūgiais apsikeitė V.Raskovas ir Bogdanas Nesterenko, o kėliniui įpusėjus po pastarojo klaidos baudos aikštelėje šiauliečių saugas Mantas Kuklys atsidūrė vienas prieš vieną, bet nesugebėjo nuginkluoti vartininko A.Lekevičiaus.

72 minutę "Atlantui' pavyko išlyginti skirtumą - po kampinio Darius Ramonas nestipriu smūgiu pasiuntė kamuolį link vartų, ir šį, skriejantį į vartų kampą, vartininkas Ingusas Lukovičius tik palydėjo tik akimis.

Pirmojo kėlinio pabaigoje atakavo praktiškai tik svečiai iš uostamiesčio. Netaikliai iš toli mušė Andrius Petreikis ir Zigmantas Butkus, kraštu įsiveržęs į baudos aikštelę visiškai šalia virpsto mušė Mindaugas Daunoravičius, dar vieną A.Petreikio ataką atmušė I.Lukovičius, kartą iš neblogos padėties virš vartų smūgiavo D.Navikas, po pastarojo perdavimo į vartus kamuolio nepavyko nukreipti M.Daunoravičiui.

Tačiau rezultatas 1-1 nepasikeitė, ir pagal turnyro reglamentą komandoms teko žaisti pratęsimą. Jis prasidėjo gana vangokai, bet "Šiauliams" pavyko vėl išsiveržti į priekį. Įpusėjus pirmajam pratęsimo kėliniui už B.Nesterenko pražangą prieš Vaidą Viktoravičių buvo skirtas 11 metrų baudinys, kurį sėkmingai realizavo Vilius Lapeikis.

"Atlantas" atsakė pavojingu A.Petreikio smūgiu šalia vartų, bet pačioje pirmojo pratęsimo kėlinio pabaigoje "Šiauliai" įmušė dar kartą. Po puikaus perdavimo iš aikštės vidurio visiškai laisvas dešiniajame krašte atsidūręs V.Viktoravičius įkirto į baudos aikštelę ir ten smūgiu iš maždaug 14 metrų į tolimąjį vartų kampą dar labiau padidino "Šiaulių" persvarą ir galimybes nugalėti.

Antrojo pratęsimo kėlinuko pradžioje gerą šansą galutinai pribaigti "Šiaulius" turėjo po keitimo aikštėje pasirodęs Gediminas Butavičius, bet po kampinio suklydus "Atlanto" vartininkui "Šiaulių" saugas iš maždaug 8 metrų pasiuntė kamuolį virš skersinio. Tai suteikė klaipėdiečiams progą atsitiesti ir po kampinio iš baudos aikštelės prieigų smūgiuotą kamuolį į vartus nukreipė bei "Atlanto" atsilikimą sušvelnino D.Navikas.

Žaidimas darėsi vis atviresnis ir pavojingas smūgiais virš vartų iš baudos aikštelės prieigų apsikeitė jaunasis "Šiaulių" saugas Edvinas Jasaitis bei "Atlanto" gynėjas D.Ramonas. Tačiau "Atlantas" taip ir nesurengė rimtesnės šiauliečių vartų apgulties, o pastarieji galėjo įmušti dar kartą, bet V.Viktoravičiaus bandymas permesti kamuolį per A.Lekevičių buvo labai nesėkmingas.

Įtemptų rungtynių pabaigoje "Šiauliams" pavyko išsaugoti pranašumą ir užbaigti sezoną pergalę bei iškovotu kelialapiu į LFF taurės pusfinalį, kuriame kitais metais taip pat žais seniau savo vietas jau iškovoję "Kaunas", "Ekranas" ir "Vėtra".