Šiaulių „Gintra“ vėl į viršų kelia A lygos trofėjų © fkgintra.lt

Šiaulių „Gintra“ pratęsė 17-ą metų iš eilės trunkantį dominavimą Lietuvos moterų futbolo A lygoje.

Šiaulietės 20-ąjį klubo istorijoje čempionių titulą užsitikrino dar likus 4 turams iki „Spark Energy“ A lygos čempionato pabaigos.

Atkeltose 13-ojo turo rungtynėse Dariaus Jankausko auklėtinės išvykoje 7:0 (4:0) susitvarkė su „Kauno Žalgirio“ futbolininkėmis.

Įvarčiai: „Gintra”: R. Jonušaitė (12′, 83′ min.) ir J. Čubrilo (10′, 56′ min.) po 2, A. Mikutaitė (33′ min.), J. Ayers (68′ min.) ir S. Petravičienė (41′ min.) po 1.

Sudėtis: M. Šeškutė, V. Neverdauskaitė, T. Romanovskaja, A. Mikutaitė, T. Corneil (46′ min. D. Gailevičiūtė (C)),, A. Keene, S. Petravičienė (46′ min. J. Ayers), T. Carter (46′ min. M. Gibson), J. Čubrilo, G. Toropovaitė (46′ min. P. Sarkanaitė), R. Jonušaitė. Rungtynes, kurios užtikrino čempionių titulą, šiaulietės pradėjo ryžtingai nusiteikusios.

Jau 10-ąją mačo minutę į priekį viešnias iš Saulės miesto išvedė Jelena Čubrilo – 1:0. Vos po dviejų minučių rezultatą smūgiu iš baudos aikštelės padvigubino Rimantė Jonušaitė – 2:0. Iki pertraukos žaidimas ir toliau sukosi aplink žalgiriečių aikštės pusės perimetrą.

Tolimu smūgiu savo įvartį pasiekė Algimantė Mikutaitė – 3:0. Baigiantis pirmajam kėliniui ketvirtąjį rungtynių įvartį pelnė Simona Petravičienė – 4:0. Po pertraukos „Gintros“ futbolininkių žaidime nebuvo matyti jokių atsipalaidavimo ženklų.

Antrajame kėlinyje aikštėje pasirodė Jess Ayers, kapitonė Dovilė Gailevičiūtė, Madison Gibson ir Paulina Sarkanaitė.

56-ąją minutę savo dublį pasiekė J. Čubrilo, o rezultatas tapo 5:0. Per likusį laiką mūsiškėms pavyko pridėti dar du tikslius smūgius ir finalinis teisėjo švilpukas nuaidėjo rezultatui esant 7:0.

„Visų pirma noriu pasveikinti visą komandą – žaidėjas, administraciją, trenerius ir personalą su iškovotu A lygos titulu, kuris klubo lentynoje jau dvidešimtas.

Man kaip treneriui smagu, kad žaidėjos labai atsakingai ruošėsi šioms rungtynėms ir aikštėje vykdė išsikeltus uždavinius net tada, kai rezultatas švieslentėje jau nebekėlė abejonių. Atvykome su tikslu laimėti ir demonstruoti akiai patrauklų futbolą, kiek tai įmanoma, kai rungtynės vyksta beveik viena kryptimi. Šiandien pavyko branginti kamuolį, atakuoti per kraštus, išnaudoti mūsų privalumus ir realizuoti susikurtas progas. Dabar svarbu suprasti, kad čempionatas dar nesibaigė, turime dar likusias keturias rungtynes ir privalome į jas žiūrėti profesionaliai“, – po mačo mintimis dalijosi D. Jankauskas.

Kitas rungtynes „Gintra“ žais šį sekmadienį, spalio 10 dieną, 15:00 val. su „Kauno Žalgirio“ komanda. Rungtynės vyks Šiaulių miesto centriniame stadione. Kviečiame palaikyti Šiaulių futbolininkes. Įėjimas nemokamas.