Šiaurės–Baltijos futsal taurės turnyre lietuviai liko ketvirti

Lietuvos vyrų futsal rinktinė sekmadienį užbaigė savo pasirodymą pirmą kartą surengtame Šiaurės–Baltijos futsal taurės turnyre.

Pratęsimo pareikalavusioje dvikovoje dėl bronzos medalių Mičo Martičiaus treniruojami lietuviai rezultatu 2:3 po pratęsimo (pagrindinis laikas – 1:1) pralaimėjo Norvegijos futbolininkams ir galutinėje įskaitoje tarp šešių komandų užėmė ketvirtą vietą.

Primename, kad pusfinalyje lietuviai 2:6 pralaimėjo Danijos komandai, norvegai 1:2 neprilygo latviams.

Penktą vietą turnyre iškovojo Estijos futbolininkai, kurie dviejų susitikimų serijoje šeštadienį ir sekmadienį susitiko su Grenlandijos futbolininkais. Pirmą mačą šeštadienį Grenlandija laimėjo 4:2, sekmadienį estai atsirevanšavo tokiu pat skirtumu 5:3, tad teko mušti baudinius.

Serijoje tiksliau mušė estai, kurie ir iškovojo pergalę bei penktą vietą turnyre.

Sekmadienio rungtynės tarp lietuvių ir norvegų nuo pat pirmo teisėjo švilpuko klostėsi apylygiai – žaidimas daugiausiai virė centrinėje aikštės zonoje, o daug progų neturėjo nė viena pusė.

Visgi, sužaidus kiek daugiau nei 13 minučių, lietuviams pavyko išsiveržti į priekį, kai po sėkmingo epizodo kamuolį į tinklą pasiuntė rinktinės kapitonas Justas Zagurskas. Per likusį pirmo kėlinio laiką rezultatas nebepasikeitė ir komandos į pertrauką išėjo lietuviams pirmaujant 1:0.

Antrame kėlinyje lietuviai taip pat startavo aktyviai, kelis kartus rimtai grasino varžovų vartams, tačiau pasižymėti nepavyko. Likus 2 minutėms iki kėlinio pabaigos, teisėjas užfiksavo šeštąją Lietuvos rinktinės pražangą. Oscaras Andreassenas taikliai smūgiavo nuo 10 metrų atžymos ir norvegai išlygino rezultatą – 1:1.

Pratęsimo metu žiūrovai taip pat išvydo įvarčiais paženklintą atkaklią kovą. Iš pradžių norvegai džiaugėsi O. Andreasseno rezultatyviu smūgiu, o lietuviai atsakė Alberto Voskunovičiaus įvarčiu. Visgi, paskutinę pratęsimo minutę norvegams pavyko surengti ataką, kurią vainikavo O. Andreasseno pergalingas įvartis.

Turnyro nugalėtojais tapo šeimininkai danai, kurie finalinėse rungtynėse net 7:1 sutriuškino Latvijos futbolininkus.