Skaudi futbolo realybė: Lietuvos rinktinė triuškinančiai pralaimėjo Čekijai (VIDEO) © Eurofootball.lt
Lietuvos rinktinės futbolininkams nepavyko trinktelėti durimis - paskutiniame Europos čempionato atrankos turnyro mače Raimondo Žutauto auklėtiniai skaudžiai 1-4 pralaimėjo Čekijai.

Rungtynių metu ne kartą girdėjosi skanduotės, raginusios trauktis iš posto vyriausiąjį trenerį. Į jas buvo atsižvelgta - po mačo spaudos konferencijoje Žutautas pasitraukė iš pareigų.

Lietuviams atrankos ciklas susiklostė nesėkmingai: surinkę vos penkis taškus per aštuonis mačus jie I grupėje liko priešpaskutinėje ketvirtoje vietoje. Pavyko aplenkti tik tašku mažiau surinkusį Lichtenšteiną, kuris Lietuvą namie sensacingai įveikė, o Kaune sužaidė lygiosiomis.

***

Čekijos rinktinei dvikova prasidėjo labai sėkmingai - po Andriaus Skerlos pražangos prieš Danielį Koralą nesužaidus nė minutės teisėjas skyrė 11 metrų baudinį, kurį užtikrintai realizavo gynėjas Michalis Kadlecas.

Netrukus po to pavojingą Darvydo Šerno smūgį atrėmė Petras Cechas, bet jau 16 minutę čekai padvigubino pranašumą - nors po Milano Barošo smūgio lietuvius išgelbėjo virpstas, pirmasis prie kamuolio suskubęs Janas Rezekas stipriu smūgiu antrą nuginklavo Žydrūną Karčemarską.

Nepaisant to, kad lietuviai išlaikė apylygį žaidimą, prieš pat didžiąją pertrauką čekai pradėjo šeimininkų triuškinimą - galva po aštraus perdavimo pasižymėjo antrą įvartį pelnęs Rezekas.

Per dvikovos pertrauką buvo pagerbti ilgamečiai Lietuvos rinktinės futbolininkai saugai Aidas Preikšaitis, Tomas Ražanauskas, Igoris Morinas, taip pat puolėjas Edgaras Jankauskas. Ketvertas oficialiai baigė karjeras tarptautinėse varžybose.

Antrojo kėlinio viduryje Lietuva sušvelnino rezultatą, kai po Romano Hubniko pražangos arbitro skirtą 11 metrų baudinį realizavo Darvydas Šernas.

Visgi sutriuškinimo išvengti nepavyko - baudinius mėgstantis teisėjas ir dar kartą parodė į žymę po abejotinos Ramūno Radavičiaus pražangos prieš Tomašą Pekhartą, o ketvirtą kartą Karčemarskui vilčių nepaliko tas pats Kadlecas.

Lietuva 1 - 4 Čekija
2' [0 - 1] M.Kadlec (iš 11 m. baudinio)
16' [0 - 2] J.Rezek
45' [0 - 3] J.Rezek
68' [1 - 3] D.Šernas (iš 11 m. baudinio)
85' [1 - 4] M.Kadlec (iš 11 m. baudinio)

68' iš aikštės pašalintas R.Hubnik (Čekija)

Ekipų sudėtys:

Lietuva: Ž.Karčemarskas; M.Stankevičius, R.Radavičius, M.Žaliūkas, A.Skerla; L.Pilibaitis (74' R.Beniušis), K.Ivaškevičius (46' A.Novikovas), G.Vičius; R.Poškus (57' M.Panka), D.Šernas, S.Mikoliūnas;

Keitimai: E.Šetkus, M.Papšys, A.Buinickij, A.Klimavičius.

Čekija: P.Cech; T.Gebreselassie, M.Kadlec, R.Hubnik, T.Sivok; J.Rezek (82' Z.Pospech), D.Kolar, J.Plasil, V.Pilar (70' D.Pudil); M.Baros (59' T.Pekhart), P.Jirasek;

Keitimai: J.Drobny, D.Lafata, T.Pekmart, K.Vacek.

Galutinė I grupės turnyrinė lentelė:
(vieta, rinktinė, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai)

1. Ispanija 8 8 0 0 26-6 24*
2. Čekija 8 4 1 3 12-8 13**
3. Škotija 8 3 2 3 9-10 11
4. Lietuva 8 1 2 5 4-13 5
5. Lichtenšteinas 8 1 1 6 3-17 4

* Ispanija iškovojo tiesioginį kelialapį į 2012 metų Europos čempionatą.
** Čekija dėl vietos finaliniame etape kovos atkrintamosiose varžybose su viena iš kitoje grupėje antrą vietą užėmusių komandų.