"Spartak" ir "Zenit" tolsta nuo varžovų © Eurofootball.lt
Sekmadienį Rusijos „Premier“ lygos pirmenybėse buvo sužaistos paskutinės ketverios 21-ojo turo varžybos. Jose lyderis Maskvos „Spartak“ sutriuškino Krasnodaro „Kuban“, „Moskva“ pralaimėjo vietos derbį Maskvos „Lokomotiv“ klubui, Sankt Peterburgo „Zenit“ nugalėjo Tomsko „Tom“, o „Rostov“ ir Kazanės „Rubin“ mačas baigėsi lygiosiomis.

Sostinės Maskvos „Spartak“ klubas toliau demonstruoja, jog gali pagaliau iškovoti šalies čempionato taurę. Šį kartą Stanislavo Čerčesovo auklėtiniai namuose rezultatu 4-0 sumušė Krasnodaro „Kuban“ vienuolikę.

Jau sužaidus 2 minutes krito pirmasis mačo įvartį. Po brazilo Wellitono Soareso perdavimo iš kairiojo krašto puolėjas Romanas Pavliučenka nestabdydamas kamuolio kaire koja jį pasiuntė į vartų tinklą.

Artėjant pirmajam kėliniui prie pabaigos R.Pavliučenka pasižymėjo dubliu – po Mocarto perdavimo brazilas W. Soaresas atsidūrė vienas prieš varžovų vartininką, bet blokavus jo smūgį jis atidavė kamuolį komandos draugui R.Pavliučenkai ir šiam beliko kamuolį nukreipti į tuščius vartus.

Antrajame kėlinyje sužaidus šešias minutes rezultatas tapo jau 3-0 „Spartak“ naudai, kai saugas Vladimiras Bystrovas prasiveržęs dešiniuoju kraštu atidavė kamuolį R.Pavliučenkai ir šis ramiai iš vos kelių metrų šiame mače atliko „hat-tricką“.

Taškas buvo padėtas prabėgus dar devynioms minutėms. 60 minutę V.Bystrovas gavęs kamuolį iš aikštės gilumos prasimetė jį pro vieną „Kuban“ gynėją, po to apžaidęs vartininką nugriuvo, bet sugebėjo atsistoti ir pasiųsti kamuolį į vartus.

Maskvos derbyje aikštės šeimininkai „Moskva“ surėmė ginklus su „Lokomotiv“ klubu. Prabėgus kiek daugiau nei pusvalandžiui „Moskva“ sugebėjo išsiveržti į priekį, kai po tolimo Pablo Barrientoso perdavimo „geležinkeliečių“ gynėjas norėdamas perduoti kamuolį atgal vartininkui suklydo, ir vienas prieš vartus atsidūręs Romanas Adamovas suklaidino Ivaną Pelizzoli ir nestpriu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus.

Bet prieš pat pertrauką „Lokomotiv“ pavyko išlyginti rezultatą. 44-ąją minutę Renatas Janbajevas iš aštraus kampo smūgiavo į vartus, bet kamuolį arti savo vartų atmušė vartininkas Antonas Amelčenko, ir prie jo pirmasis suskubęs Dramane`as Traore tiesiog įgrūdo kamuolį į vartus.

Pergalingą mačo įvartį įmušė „Lokomotiv“ futbolininkai. Antrajame kėlinyje prabėgus septynioms minutėms „Moskva“ gynėjai netoli savo baudos aikštelėje prarado kamuolį ir puolėjas Dmitrijus Syčiovas „išmaudęs“ du priešininkų gynėjus iš arti „sušaudė“ vartininką A.Amelčenko.

Nuo „Spartak“ klubo ir toliau nė per žingsnį nesitraukia artimiausias persekiotojas Sankt Peterburgo „Zenit“ klubas, kuris namuose 2-1 nugalėjo Tomsko „Tom“ ekipą. Dviem įvarčiais Piterio komandoje pasižymėjo kinietis Dong-Jin Kimas, o „Tom“ klube įvartį pelnė Valeriu Catinsus.

Autsaideris „Rostov“ paskutinėmis minutėmis išsigelbėjo mače su Kazanės „Rubin“. Svečiai į priekį išsiveržė 13 minutę po taiklaus Vladimiro Bairamovo smūgio, bet likus žaisti tris minutes svarbų tašką šeimininkams atnešė Michailas Osinovas.