Starto laimikiu pasidžiaugę čekai taikosi ir į brazilus © lff.lt nuotr.

Žvejys valandų valandas praleido prie Elbės upės, rankomis suspaudęs meškerę, svajodamas apie nepasiekiamą prizą. Staiga iš svajonių pasaulio jį pažadino didelis kibimas. Michalas Seidleris negalėjo patikėti, nes iš vandens ištraukė didžiulę žuvį. Tai, ko gero, didžiausia žuvis, kurią jis yra pagavęs. Jis nusifotografavo su laimikiu, nuotrauką įsirėmino ir ja ilgai gyrėsi tarp žvejybos draugų. Tiesa, jis svajojo ne apie tokį prizą – M. Seidleris praleido laiką prie vienos didžiausių Europos upių svajodamas apie didžiulį prizą sporto vandenyne: FIFA pasaulio salės futbolo čempionato trofėjų.

Triumfas turnyre – tik tolima svajonė, tačiau Čekijos rinktinė žengė pirmąjį žigsnį čempionate 5:1 sutriuškindama Panamą pirmose rungtynėse. M. Seidleris džiugino į Klaipėdos areną susirinkusius aistruolius – kurie savo balsais gąsdino ir visų upių gyventojus – trimis įvarčiais nuostabiai susiklosčiusiame pirmajame kėlinyje.

„Esu laimingas dėl to, kad laimėjome ir kad pavyko įmušti tris įvarčius, – jis pasakojo interviu FIFA.com. – Žinoma, įmušti hat-tricką Pasaulio čempionate yra kažkas nuostabaus, tai prisiminsiu daug metų, tačiau pergalė man reiškia daug daugiau. Mūsų tikslas buvo tiesiog laimėti, todėl pergalė dideliu skirtumu labai pradžiugino.

Mūsų aistruoliams taip pat patiko (juokiasi – red.) Jų palaikymas buvo nuostabus, girdėjome jį visą laiką. Tikiuosi taip pat bus ir kitose rungtynėse“.

Atmosfera Klaipėdos arenoje ketvirtadienį tikrai turėtų būti nuostabi, nes Čekijos komanda išbandys jėgas su ekipa, kurios aistruoliai paverčia kiekvienas rungtynes karnavalu: Brazilija. Taigi, ar vidurio Europos atstovai gali pateikti sensaciją prieš penkiskart pasaulio čempionus, kurie pirmose rungtynėse nepaliko vilčių Vietnamui (9:1)?

„Žinoma, galime įveikti ir brazilus, – patikino M. Seidleris. – Tai futsalo žaidimas, kiekvienas gali laimėti. Nebijosime, išeisime į aikštę stengdamiesi nugalėti. Nežadame iš anksto pasiduoti ir, kaip kai kai kurios komandos, tiesiog praleisti kuo mažiau įvarčių. Tačiau Brazilija yra geriausia komanda čempionate, mano nuomone, jie favoritai. Pito yra kitame lygyje, jis su Ferrao – nuostabūs žaidėjai. Džiaugiuosi, kad man neteks būti gynyboje (juokiasi – red.)“.

Kai čekai paskutinį kartą dalyvavo Futsal pasaulio čempionate 2012 m., M. Seidlerio įvartis rungtynių pabaigoje leido iškovoti tašką rungtynėse su Serbija ir patekti į aštuntfinalį, kur teko pripažinti Rusijos pranašumą 0:3.

„Turime geresnę komandą nei prieš devynerius metus Tailande ir esame labiau patyrę, – kalbėjo 31 metų žaidėjas. – Pirmiausia norime patekti į atkrintamąsias varžybas. Pirmąją darbo dalį atlikome, bet reikia daugiau taškų. Reikės nustebinti. Kai žaidžiame kaip komanda, manau, kad galime kautis su bet kuo."

Komandinis darbas daug prisidėjo prie čekų pirmosios pergalės. Keletas įvarčių buvo įmušti po puikių kombinacijų, kurios tiesiog sutrikdė varžovus. Vienas iš M. Seidlerio įvarčių buvo pelnytas po neįprasto asistento – vartininko Ondrejaus Vahala – rezultatyvaus perdavimo.

„Tiesą sakant, šiek tiek pasisekė, – kalbėjo vartų sargas. – Su juo kartu žaidžiame Čekijos lygoje. Žinojome, jog Panama eis į priekį ir paliks laisvų erdvių, tad gavęs kamuolį iš karto mečiau į priekį ir jam pavyko įmušti“.

Pasak vartininko, komandos treneris paruošė teisingą žaidimo planą.

„Žinojome, kad bus sunkios rungtynės, tačiau taip pat ir tai, kad Panama nėra labai gerai taktiškai paruošta ekipa, kaip geriausios Europos ekipos. Todėl ruošėmės tankiai gintis ir kontratakuoti. Mums pavyko labai gerai išnaudoti progas“, – akcentavo jis.

O. Vahala būsimą varžovą įvardijo kaip geriausią komandą pasaulyje.

„Manau, kad jie yra favoritai laimėti. Bus labai sunku. Tačiau galime įveikti bet ką, įskaitant ir brazilus. Jie tik žmonės. Turime labai gerai žaisti gynyboje ir jei pavyks gauti vieną-kitą progą – jas išnaudoti. Jei tai pasisektų ir šiek tiek padėtų fortūna – mums gali pavykti“, – akcentavo futbolininkas.

Straipsnio įvertinimas: 1 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos