Stebuklą kurianti Islandija siunčia Anglijos rinktinę namo (VIDEO, FOTO)

22 valandą Nicos "Allianz Riviera" tvirtovėje įvyko paskutinysis 2016 metų Europos čempionato aštuntfinalis. Ginklus tarpusavyje suremė vieni iš turnyro favoritų laikyti anglai prieš pirmą kartą šiose pirmenybėse žaidžiančią Islandiją.

Nicoje užfiksuota didžiausia staigmena šiose Europos pirmenybėse: rungtynių pradžioje po 11 metrų baudinio įsiveržusi Anglija patyrė fiasko - pralaimėjo rezultatu 1-2 Islandijai ir jau po aštuntfinalio etapo keliauja namo.

Startinės sudėtys:

Anglija: Joe Hart, Walker, Cahill, Smalling, Rose, Eric Dier, Rooney, Dele Alli, Sterling, Sturridge, Harry Kane.

Islandija: Halldorsson; Saevarsson, Arnason, Sigurdsson, Skulason; Gudmundsson, Sigurdsson, Gunnarsson, Bjarnason; Sigthorsson, Bodvarsson.

Anglijos rinktinė rungtynes pradėjo aktyviu žaidimu. Jau 3-ąją minutę Raheemas Sterlingas uždirbo 11 metrų baudinį, kai grubiai prieš jį sužaidė varžovų vartininkas. Prie 11 metrų žymos stojęs Wayne‘as Rooney nesuklydo ir anglai įgijo minimalų pranašumą.

Vis dėlto islandai po įvarčio nesutriko ir jau kitos atakos metu krito išlyginamasis įvartis. Į baudos aikštelę kamuolį iš už šoninės linijos įmetęs islandų kapitonas sukūrė puikią progą į baudos aikštelę įkirtusiam Ragnarui Sigurdssonui, kuris tiksliu smūgiu nuginklavo Joe Hartą.

Anglijos pavojingos atakos tęsėsi ir po išlyginamojo įvarčio. Hannesui Halldorssonui teko rimtai paplušėti vartuose, kai pavojingus smūgius atliko Dele Alli bei Harry Kane‘as.

Islandijos rinktinė ir toliau demonstravo savo charakterį. Po pavojingų atakų prie savo vartų islandai surengė vieną ataką, kurios metu krito netikėtas įvartis. Kolbeinnas Sigthorssonas kelių varžovų apsuptyje sugebėjo rasti spragą ir tiksliu smūgiu dar kartą privertė Joe Hartą traukti kamuolį iš savų vartų.

27-ąją minutę gerą progą po Danielio Sturridge‘o turėjo H. Kane‘as, tačiau į jo galingą smūgį reagavo Islandijos rinktinės vartininkas.

Anglijos rinktinė daugiau laiko praleido su kamuoliu, tačiau rimtesnių problemų H. Halldorssonui anglai taip ir sukelti nesugebėjo. Per likusį laiką išlyginamasis įvartis taip ir nekrito, todėl komandos į rūbinę žengė rezultatui esant 2-1.

Anglijos rinktinė antrąjį kėlinį pradėjo aktyviai, tačiau pasiekti greito išlyginamojo įvarčio jiems pasiekti nepavyko. Vis dėlto 55-ąją minutę anglai galėjo būti nubausti to pačio K. Sigthorssono, kuris iš kelių metrų atliko stiprų smūgį „žirklutėmis“, bet laiku ir vietoje pasitaikė J. Hartas.

R. Hodgsono auklėtiniai ir toliau demonstravo pranašumą su kamuoliu. Strategas į aikštę metė dar vieną puolėją – Jamie Vardy, tačiau kamuolys futbolininką pasiekdavo itin retai. Disciplinuota islandų gynyba žaidė be priekaištų ir stabdė visas rimtesnes anglų atakas.

78-ąją minutę vieną iš nedaugelio progų turėjo ir H. Kane‘as, tačiau jo smūgis galva nesukėlė didesnių problemų varžovų vartininkui.

83-ąją minutę po stipraus perdavimo aikštės viduriu spurtavęs islandų kapitonas Aronas Gunnarsonas atitrūko nuo gynėjų ir atliko smūgį iš aštraus kampo, bet tinkamai poziciją vartuose buvo užsiėmęs J. Hartas.

Per likusį laiką anglai išlyginamojo įvarčio taip ir nepasiekė ir Islandija įsirašė į futbolo istorijos puslapius. Pirmą kartą Europos pirmenybėse žaidžianti Islandija žengė į ketvirtfinalį ir susigrums su Prancūzija.

Anglija 1 - 2 Islandija
4' [1 - 0] W. Rooney (11 m. baudinys)
6' [1 - 1] R. Sigurdsson
18' [1 - 2] R. Sightorsson