Vienin telė Italijos futbolo simbolio - %p01110 - nepasiekta viršūnė - tai tarptautinių varžybų auksas. Su "%c00062" gi legendinis gynėjas laimėjo viską, kas buvo įmanoma.

"Žurnalistai dažnai galvoja apie įvarčius"

Tikriausiai būtent pozicija aikštėje sutrukdė Maldiniui savo laiku gauti "Auksinį kamuolį" ("France football" prizą geriausiam žemyno futbolininkui) arba "Briliantinį kamuolį" (FIFA prizas geriausiam planetos futbolininkui). Kad ir kaip žurnalistai besidžiaugtų Paolo žaidimu, bet atakuojantys puolėjų veiksmai visuomet gauna sužavėtų atsiliepimų liūto dalį. Taip nutiko ir 1995-iais. Christo Stoičkovas, geriausias visų laikų Bulgarijos futbolininkas, prisimena: "Aš turėjau įteikti prizą geriausiam futbolininkui pagal FIFA versiją. Kuluaruose buvo kalbama, kad jį turi gauti Paolo. Ir aš buvau labai nustebęs, kuomet paaiškėjo, kad pirmuoju tapo George Weah, o Maldini tapo antruoju. Tik antruoju!"

Pats Maldini tada savo nusivylimo beveik neparodė. Pasakė, kad Weah tikrai buvo geriausias, o panašūs trofėjai nėra jo tikslas. Jau kiek vėliau su šiokia tokia nuoskauda jis prasitarė: "Žurnalistai dažnai galvoja tik apie įmuštus įvarčius".

Tiesa, plunksnos meistrams reiktų atiduoti duoklę. Remiantis daugkartinėmis apklausomis ir įvairiais dešimtukais, kurių buvo gausu prieš naująjį tūkstantmetį, italų spauda vienbalsiai pripažino Paolo Maldini geriausiu amžiaus gynėju. O autoritetingasis "World Soccer" pripažino geriausiu Pasaulyje.

Prisimindamas buvusius varžovus, Maldini sako: "Man teko žaisti prieš iškilius futbolininkus: Platini, Zico, Matthaus.. Bet geriausias iš jų buvo vardu %p02646. Argentinietis buvo tikras siaubas visiems gynėjams. Mane žavėjo Weah entuziazmas, aš mėgavausi %p02735 žaidimu, lenkiau galvą genialiajam Platini ir nesėkmingajam (sveikatos atžvilgiu) van Bastenui. Bet Maradona lieka Nr.1, visi kiti - už jo nugaros!"

Gi pats Maldini dar prieš penkioliką metų demonstravo tą žaidimą, reikalavimai kuriam yra keliami šiuolaikiniame futbole. Žaisdamas nominaliai kairiojo gynėjo pozicijoje, jis kontroliavo visą kraštą, prisijungdavo prie atakų, galėdavo žaisti gynybos centre. Visais šiais metais Paolo, būdamas kukliu ir reikliu sau žmogumi, niekada nemažindavo kartelės, likdamas profesionalu iki kaulų smegenų.

Maldini - charizmatiška savo klubo asmenybė. Nepriekaištingas autoritetas aikštelėje ir už jos ribų, kokiu ir turi būti tikras kapitonas. O tai jis paveldėjo...

"Aš gimiau su Calcio savo kraujyje"

1968 metų birželio 28 dieną Cesare Maldini šeimoje pagaliau gimė berniukas. Iki tol Maria Luisa padovanojo Cesare tris mergaites - Moniką, Donatellą ir Valentiną. Vėliau Paolo sulauks dviejų jaunesnių broliukų - Alessandro ir Pierre Cesare. Bet vyriausiojo giminės tęsėjo likimas jau buvo nuspręstas. Juk jo laimingas tėvas buvo "Milan" kapitono raiščio savininkas ir buvo pirmasis italas, pakėlęs virš galvos Europos taurę.

Štai ką šia tema sako Paolo: "Mano šeimoje santykiai su futbolu yra specifiniai. Tėvas buvo vienas geriausių gynėjų Pasaulyje. Tad aš gimiau su Calcio savo kraujuje. Mano pirmieji futbolo prisiminimai susiję su mokykla. Ten aš mačiau tik vienos sporto šakos egzistavimą. Ir aš niekada nedvejojau dėl mėgiamo užsiemimo pasirinkimo. Po vienų iš rungtynių su mano draugias, tėvas pasakė, kad aš žaidžiu geru stiliumi. Kaip ir daugėlis vaikų, aš pradėjau "Milan" vaikų komandoje. O po kurio tai laiko žaidimas man tapo darbu..."

Jaunesniojo Maldini debiutas Italijos stipriausioje lygoje įvyko 1985 metų sausio 20 dieną. Vėliau jo futbolo biografijoje bus dar nemažai iškilių akimirkų. Bet apie pirmąsias "Serie-A" rungtynes Paolo visada prisimena su virpėjimu: "Per savo karjerą aš sužaidžiau daug įspūdingų rungtynių. Bet savo debiutą vilkint "Milan" marškinėliais aš prisiminsiu visada. Tą dieną mūsų treneris Nils Lidholm išsikvietė mane, 16-metį vaikinuką, į rungtynes prieš "%c00063". Galbūt jis tai padarė net prieštaraujant kitiems žaidėjams. Visiškai netikėtai man teko išeiti į aikštę, pakeičiant traumuotąjį Batistini. Mane užliejo emocijos. Iš pradžių apėmė baimė, arba greičiau panika. Atsimenu, lijo, žaidimas buvo purvinas ir neįspūdingas. Aš turėjau susikoncentruoti, kad parodyti save iš geriausios pusės. Bet palaipsniui mano jausmai peraugo į neapsakomą džiaugsmą".

Nors kito pasirodymo pirmojoje komandoje Paolo teko laukti pusę metų, jau naujame sezone Maldini tapo pagrindinės komandos dalimi. Pačiame mėgiamo klubo bei jo žvaigždžių "žydėjime". Viena iš tu žvaigždžių buvo Franco Baresi, iš kurio Maldini vėliau paveldėjo kapitono raištį ir lyderio vaidmenį. Paolo nustojo būti tiesiog "savo žymaus tėvo sūnumi". Futbolo dinastija gavo jos vertą įpėdinį.

"Iš pradžių man buvo nemalonu girdėti - atseit, žinoma, tai paties Cesare Maldini sūnus, - sako Paolo. - Bet po to pripratau. Į tokius pareiškimus atsakinėti man juokinga. Sąžiningai ir garbingai užsiimti savo reikalu, su tinkamu nusiteikimu pasišvęsti darbui - štai mūsų šeimos kredo. Mano tėvas realizavo save naudodamasis savo kojomis. Taipogi aš galiu pasakyti, kad visko pasiekiau be jokių paraginimų ar išorinių protekcijų".

"Paolo, pamiršk "Milaną"!"

Po juridinio Bosmano aktyvumo, futbolo ribos buvo nušluotos, futbolas tapo dar labiau kosmopolitiškas. Ir viso to šviesoje itin žavi Paolo Maldini klubinis patriotizmas. Nuo vaikystės įsiurbęs "Milan" kultūrą, italas neleisdavo sau pagalvoti apie klubinę "neištikimybę". O juk praėjusio dešimtmečio pabaigoje Maldini galėjo tapti brangiausiu Pasaulio žaidėju. Turtingasis "%c00040" pasiūlė italams tais laikais įspūdingą sumą - 60 milijonų dolerių. Bet ji nesugundė nei futbolininko, nei, svarbiausia, "Milan" vadovų. Maldini buvo kviečiamas ir į kitą Mančesterio klubą - "%c00054". Ir kvietė ne bet kas, o populiariosios roko grupės "Oasis" lyderis Noelis Gallagheris. Muzikantas yra aistringas Paolo gerbėjas. Reikia pamatyti, su kokia patenkinta veido išraiška Gallagheris (pats milijonų žmonių dievukas!) velkasi jam padovanotus marškinėlius su trečiu numeriu ant nugaros, kuriuos jis laiko viena iš brangiausių savo relikvijų. Kažkada Maldiniui atkeliavo žinutė nuo Noelio ir jo brolio Lliamo: "Paolo, pamiršk Milaną ir kraustykis pas mus į Mančesterį. Norim tave matyti "City" klube. Mes sumokėsim už tavo transferą, o tu galėsi sugroti mūsų grupėje!".

Tačiau kuklus anglų klubas, tuo metu žaidęs pirmojoje Anglijos lygoje, kažin ar galėjo tikėtis tokio "calcio" žvaigždės nusižeminimo, kuris buvo savo karjeros viršūnėje.

"Pavydžiu praeities žaidėjams - jie matė "The Beatles"

"Oasis" lyderių pasiūlymas dėl muzikavimo ir futbolo derinimo - toli gražu ne reveransas. Maldini domėjimasis muzika jau seniai niekam ne naujiena.

"Aš mėgstu pačią įvairiausią muziką - nuo roko iki lengvo repo, - dalinasi Paolo. - Mano interesas šiai sričiai itin platus - visais 360 laipsnių. Jei man reiktų išsirinkti, tarkim, penkis diskus, kuriuos galėčiau pasiimti į negyvenamąją salą, aš būčiau nelabai malonioje situacijoje. Mano kolekcijoje didžiąją dalį sudaro britų muzikantų kūryba. Jų tarpe "Oasis" ir net "Spice girls". Ir dar aš pavydžiu praėjusios kartos žaidėjams. Jie turėjo galimybę gyvai pamatyti ir išgirsti legendinius "The Beatles".

Vienu metu Maldini netgi vedė muzikinę programą su DJ Ringo italų "Radio 105". Štai ką apie tai prisimena Paolo: "Mano diskžokėjaus eksperimentai kai ką šokiravo, bet daugeliui patiko. Tačiau po sūnaus Cristiano gimino turėjau rimtą pokalbį su savo žmona Adriana. Ji reikalavo, kad laisvą laiką aš skirčiau vaikui. Tad dabar muzika yra ne daugiau, nei laisvo laiko praleidimo forma". Netrukus jis susilaukė ir antrojo sūnaus - Danieliaus. Anot futbolininko, vaikai dovanoja jam pačias ryškiausias gyvenimo emocijas. Nesulyginamas su jausmais aikštėje. Beje, Paolo neatmeta, kad kas nors iš jų pratęs šlovingas Maldini šeimos futbolo tradicijas: "Cristianas, pavyzdžiui, gimė tą dieną, kada "Squadra Azurra" žaidė Europos čempionato rungtynes. Gal tai likimo ženklas..."

Jei taip galima pasakyti apie profesionalų futbolininką, tai Paolo tikrai tapo namisėda. Tai negali nedžiuginti Adrianos. Juk jos vyras laikomas vienu žavingiausiu Pasaulio futbolininkų. Jo atvaizdas papuošė ne vieną kalendorių, o jo fanatės iš visų planetos kampelių privalomu savo kambarių aksesuaru laiko plakatą su Paolo veidu. Net žinomas modelis Linda Evangelista, prieš susižavint plikuoju Fabienu Barthezu (%p00681), reguliariai lankėsi rungtynėse, kuriose žaidė Maldini. Ir tvirtino, kad Paolo akys - gražiausios pasaulyje.

Namų aplinkoje Paolo ilsisi nuo mėgiamo žaidimo. Jo namuose nedažnai išgirsi pokalbius apie futbolą. Gynėjas prisipažįsta, kad net pietų su tėvu ir motina metu, tokie pokalbiai nutinka nedažnai. Bet jei ir prasideda, Paolo mėgsta pašnekėti temomis apie futbolo aplinką, o ne apie taktiką, žaidimo principus ar kitus profesionalius dalykus.

Paolo Maldini Portugalijoje?

"Milan" kapitonas davė mažą viltį tiems, kas laukia jo grįžimo į Italijos rinktinę: "Mes susitarėme su Trapattoniu susitikti ir pašnekėti šia tema pasibaigus klubiniam sezonui. Aš nutariau palikti rinktinę dar prieš 2002 metų Pasaulio čempionatą. Paskelbiau apie tai iš anksto, pasakiau, kad tai paskutinis mano turnyras vilkint nacionalinės rinktines marškinėliais. Taip, rinktinė man tapo svarbi, bet aš manau, kad atėjo laikas duoti kelią jaunesniems".

Reikia tikėtis, kad Trapatoniui pavyks įtikinti Paolo grįžti į "Squadra Azurra", ir vėliau pavyks nuvesti italus prie auksinio finišo Europos čempionate. Tos taurės Paolo Maldini savo rankose dar nėra laikęs...
Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos