Europos futbolo klubams vakar diena buvo paskutinė galimybė prieš naująjį sezoną pasistiprinti savo sudėtis, uždirbti už pardavimus, ar sumažinti žaidėjų skaičių komandoje - rugsėjo 1-ąją užsidaro žaidėjų vasaros turgus, kuris vėl atsidarys jau tik kitų metų pradžioje.

Laikraščių antraštes aišku užėmė tokie multi-milijoniniai sandoriai kaip W.Rooney perėjimas į "Man Utd", Z.Ibrahimovičiaus ir F.Cannavaro atvykimas į "Juventus", tačiau dabar EuroFootball.lt pabandys apžvelgti "paskutinės minutės" perėjimus, apie kuriuos portalo lankytojai nebuvo informuoti ankstesnėse naujienose.

Didelis aktyvumas Italijoje

"Fiorentina" klubas į „Reggina“ pardavė Daniele De Vezze, išnuomavo Zissį Vryzą į "Celta" puolėją, Alfonso Camorani į "Siena", ir be Fabrizio Miccoli pirkimo dar bandė iš "Chelsea" skolintis Adrianą Mutu, bet Londono klubas nelabai norėjo atiduoti rumuno ir po to pritrūko laiko. "Juventus", be Miccolio, dar pardavė saugą Davidą Baiocco į "Perugia".

Romos "Lazio" ne tik pasipildė 9 žaidėjais, bet taip pat atsispyrė "Inter" ir "Juventus" klubų pasiūlymams atitinkamai už krašto saugą Cesarą bei Italijos rinktinės gynėją Massimo Oddo.

Tiesa dėl puolėjo Massimo Maccarone nuomos "Lazio" klubą nukonkuravo "Parma" - 24 metų italas grįžo "Serie-A" ir žais su "geltonai-mėlynųjų" marškinėliais. "Parmos" gretas sustiprins ir iš "Empoli" įsigyti saugas Vincenzo Grella bei Gianluca Berti iš "Palermo".

Tuo tarpu žvaigždžių pilnoje "Inter" ekipoje sumažėjo žaidėjų - Sabri Lamouchi išnuomuotas į "Genoa", Ianis Zicu į "Parma", o Nicola Ventola ir Gonzalo Sorondo į "Crystal Palace". Į komandą nuomai pasibaigus sugrįš Mario Rebecchi bei atvyks už Fabio Cannavaro gautas Fabianas Carini .

Italijos čempionas "Milan" atrodo jau ramiai ruošiasi pirmosioms rungtynėms rugsėjo 12-ąją, nes vienintelis dienos pirkinys buvo brazilo Kaka jaunesnysis brolis Rodrigas, kuris kolkas žais legendinio Franco Baresi treniruojamoje jaunimo komandoje.

"Brescia" atliko du sandėrius - pardavė Alessandro Lucarellį į "Livorno", kur jis galės prisijungti prie savo brolio Cristiano, ir nusipirko saugą Omarą Milanetto iš "Modena". Pastarasis klubas "Udinese" ekipai pardavė 50% teisių į Stefano Mauri ir už tai gavo pinigų bei Gyano Asamoah nuomą.

Genujos "Sampdoria" paskolino jaunąjį kamerūnietį Thomasą Jobą "Pescara" komandai, o "Atalanta" gynėjas Stefano Lorenzi išnuomuotas į "Arezzo".


Anglijoje daugiausiai stiprinosi vidutiniokai ir autsaideriai

"Southampton" ne tik pirko žaidėjus, bet ir pakeitė trenerį. Klubas atleido Paulą Sturrocką, o jo vietą užėmė Steve`as Wiglis. Paskutinėmis dienomis klubą papildė tik vienas žaidėjas - Andreasas Jakobssonas. Šis 31-ių metų gynėjas atvyko iš "Brondby" klubo už 1 milijoną svarų.

Lygos debiutantas "W.B.A." įsigijo tris žaidėjus. Į klubą atvyko Japonijos rinktinės saugas Junichis Inamoto. Šis 24-ių metų žaidėjas iš Osakos "Gamba" klubo atvyks už 200 tūkstančių svarų.

Kaip jau minėjome "Crystal Palace" išsinuomavo du žaidėjus. Klube iki sezono pabaigos žais du "Inter" klubo žaidėjai - puolėjas Nicola Ventola ir gynėjas Gonzalo Sorondo.

Naujojo trenerio J.Santini vedamas "Tottenham" klubas įsigijo Šveicarijos jaunimo rinktinės saugą 18 metų Reto Ziegler, dėl kurio "Tottenham" su "Grasshoppers" jau buvo sutarę sausį, bet nukėlė perėjimą vėlesniam laikui. Taip pat prie komandos prisijungs 19 metų australas Spase Dilevski.

"Blackburn" komandoje vietoj parduoto Dwighte'o Yorke'o, kuris perėjo į "Birmingham", atvyko iš "Perugia" pasiskolintas Jay Bothroydas; į " Cercle Brugge" išnuomuoti Jerome Wattas ir Paul Weaveris.

"Portsmouth"klubą papildė du žaidėjai. Iš "Montpellier" klubo anglai išsinuomavo saugą Valerį Mezague. "Bolton" iki sezono pabaigos išsinuomavo "Derby" klubo vartininką Andis Oakesą, "Chelsea" paskolino Craigą Rocastle'ą "Hibernian" ekipai, o "Fulham" paleido latvį Andrejų Štolcerį.

Prancūzijos grandai paskutinę dieną nenuobodžiavo

Paryžiaus klubas "Paris-SG" į "Marseille" už 3 milijonus eurų pardavė Fabrice'ą Fiorese, ir į jo vietą už tokią pačią kainą įsigijo "Le Mans" puolėją Fabrice Pancrate, taip pat pasirašė sutartį su buvusiu "Lens" saugu Charles-Edouardu Coridonu.

UEFA Intertoto taurės laimėtojas "Lille" paleido puolėją Adekanmi Olufadé ir gynėją Mariusą Baciu, bet į klubą atvyko Nigerijos rinktinės saugas Peter Odemwingie, kuris praėjusį mėnesį į "Levante" išvykusį Vladimirą Manchevą.

Lyono "Olympique", pasistiprinę puolėjais Nilmaru ir S.Wiltordu, išnuomavo gynėją Romainą Sartre į antros lygos "Lavallois-Mayenne". Prancūzijos čempionų pavyzdžiu pasekė "Marseille" klubas, paskolinęs Cédricą Carasso "Guingamp" komandai.

Tuo tarpu "Istres" pasirašė kontraktą su Adel Chedli, paleistu iš "Sochaux" ekipos, "Rennes" iš japonų "Kashima Antlers" įsigijo Dudu Cearense, o UEFA taurės dalyvis "Chateauroux" išsinuomavo Sylvaine'ą Marchalą iš "Metz" ir Mariano Corsico iš Argentinos "Talleres"

Perėjimai Ispanijoje, Vokietijoje ir kitose lygose

"Mallorca" iš "Real Sociedad" pasiskolino Olandijos rinktinės vartininką Sanderį Westerveldą, ir taip pat sutarė dėl 70% procentų žaidėjo kontrakto, kuris baigiasi kitą vasarą, perimimo.

Kituose sandoriuose "Mallorca" išnuomavo gynėją Domingo Nagore į "Celta" ir atleido puolėją Arnoldą Brugginką bei gynėją Mario Alvarezą. Pirmasis jau sutiko žaisti už „Herenveen“, o antrasis – už "Real Valladolid".

33 metų buvęs "Deportivo" saugas Jose Amavisca, kuriam baigėsi sutartis, pasirašė vienerių metų kontraktą su "Espanyol". La Korunjos klubą taip pat palieka puolėjas Sebastianas Abreu, grįšiantis į Urugvajų ir būsiantis išnuomuotas " Club Nacional" ekipai.

Vokietijoje, "HSV" iš "RKC" už neskelbiamą sumą nusipirko gynėją Khalidą Boulahrouzį ir iš "Feyenoord" pasiskolino brazilą Jeaną Carlosą Donde, o "Nürnberg" iš šveicarų "Basel" įsigijo saugą Mario Cantaluppi.

Belgų "Standard" įsigijo keturis žaidėjus - iš "Marseille" nusipirko vartininką Vedraną Runje, ukrainietis Sergejus Kovalenko atėjo iš "Juventus", taip pat atvyko urugvajiečiai Juanas Ramonas Curbelo ir Jorge Curbelo.

Vieną milijoną eurų išleido "Austria Wien" klubas, nusipirkęs Nigerijos rinktinės žaidėją Tosiną Dosunmu, kuris praėjusį sezoną Belgijoje žaisdamas už "Westerlo" per 34 rungtynes įmušė 16 įvarčių.
Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos