Vienas garsiausių visų laikų Olandijos futbolininkų Marcas Overmarsas šiomis dienomis turėjo priimti bene patį svarbiausią sprendimą savo gyvenime - pasitraukti iš didžiojo sporto. Neseniai dėl patirtos kelio traumos baigėsi 15 metų trukusi šio 31 metų žaidėjo karjera.

Per savo karjerą Overmarsas 441 kartą atstovavo Ispanijos "%c00006", Amsterdamo "%c00138", Londono "%c00041" bei, žinoma, Olandijos rinktinei ir iš viso įmušė 95 įvarčius. Deja, tačiau visa tai nutraukė sena trauma.

Liūdnas sprendimas

"Mano širdis sakė, jog vis dar galiu žaisti, tačiu mano galva bei dešinysis kelis teigė priešingai", - sakė Overmarsas. "Jaučiu, kad galbūt dar per anksti kabinti ant vinies batelius, tačiau keletą pastarųjų metų turėjau problemų ir daugiau nebegaliu žaisti tokiame lygyje, kokiame noriu".

Paskutinė giesmė

Taigi tos 117 minučių futbolo, kurias Overmarsas per 3 varžybas sužaidė Europos čempionate, tapo šio olando "gulbės giesmė" profesionalų futbole. Tiesą sakant, šis olandų saugas pripažįsta, jog jis atidėliojo savo sprendimą pasitraukti, kad galėtų paskutinį kartą pamėginti užlipti ant aukščiausių garbės laiptelių su Olandijos rinktine.

Neišspręstos problemos

"Paskutinioji operacija man buvo atlikta prieš 3 metus, ir kai aš sugrįžau, pirmieji mėnesiai buvo geri", - teigia olandas. "Tačiau problema nebuvo išspręsta, o man reikėjo net 6 kortizoninių injekcijų tam, kad ištempčiau praeitą sezoną. Aš tiesiog labau norėjau žaisti, todėl ir dalyvavau Europos čempionate."

Įspūdingas rekordas

Be įsimintino pasiekimo - 86 sužaistų rungtynių už Olandijos rinktinę, Overmarsui priklauso ir vienas įspūdingas rekordas klubiniame lygmenyje - su "Arsenal" ekipa tais pat metais iškovota tiek "FA Taurė", tiek "Premier" lygos čempionų titulas. Ne ką prasčiau Markui Overmarsui sekėsi ir gimtojoje Olandijoje - 10 dešimtmečio viduryje atstovaujant tuo metu puikius laikus išgyvenusiai "Ajax" ekipai pasiekta nemažai laimėjimų bei iškovotas geras vardas futbolo pasaulyje.

Būtent su "Ajax" Marcas triumfavo dramatiškame 1995 metų UEFA Čempionų lygos finale. Šį triumfą Overmarsas laiko pačiu ryškiausiu savo puikios karjeru epizodu. "Aš daug pasiekiau, mano karjeroje buvo puikių momentų", - teigė Overmarsas. "Tačiau pergalė Čempionų lygoje su Ajax", žinoma, buvo labai nepaprasta ir ypatinga".

Dvigubas pasididžiavimas

"Lygiai taip pat galima pasakyti ir apie pergalę su "Arsenal"", - tęsė olandas. "Mano mėgstamiausias įvartis - tai įvartis, kurį 1998 metais "FA Taurės" finale įmušiau į "%c00046" vartus, kadangi jis užtvirtino pirmąjį "Arsenal" "dublį" per 25 metus. Man buvo didžiulė garbė įmušti tokiame garsiame turnyre."

Kanonierių pagarba

"Arsenal" vyriausiasis treneris Arsene'as Wengeras pagerbė žaidėją, sakydamas: "Man labai liūdna girdėti, jog Overmarsas buvo priverstas pasitraukti iš futbolo. Marcas buvo labai svarbus žaidėjas mūsų klubui, kai čia žaidė, ir, žinoma, dėl indėlio prie mūsų "dublio" 1998 metais jis niekuomet nebus pamirštas."

Ačiū tau, "Barca"

Tuo tarpu Overmarsas pasinaudojo proga pasakyti nuoširdų "ačiū" savo paskutiniajam klubui " Barcelona". "Būdamas vaikas svajojau žaisti už "Barceloną". Ketverius metus galėjau gyventi savo svajonėje", - teigė Overmarsas. "Esu įsitikinęs, jog vadovaujant Frankui Rijkaardui klubas pradeda naują bei sėkmingą erą".

Beje, "Barcelona" ekipa ir jos fanai būtent ir buvo pirmieji, sužinoję apie Overmarso pasitraukimą iš didžiojo sporto. Atvirame laiške, kuris yra išspausdintas ir mūsų portale, klubo fanams Marcas Overmarsas pranešė baigiąs savo karjerą.

Gyvenimas futbolu nesibaigia

Taigi kas toliau laukia žmogaus, aiškiai pripažįstančio, jog trenerio darbas jį jaudina labai mažai? Overmarsas teigia, jog jis ir toliau daug dirbs: "Futbolas buvo didelė mano gyvenimo dalis, tačiau gyvenimas futbolo nesibaigia. Mano prioritetai bus mano šeima bei pagalba savo tėvui bei broliams versle, kurį mes įkūrėmė. Aš vistiek būsiu vienokiu ar kitokiu būdu futbolo pasaulyje, tačiau gyvenimas juk tęsiasi."
Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos