"Stumbras" prakiurdė "riterių" šarvus

Naujos Kauno „Stumbro“ pajėgos tuoj pat atnešė dividendų – kauniečiai iškovojo skambiausią pergalę klubo istorijoje.

Mariano Barreto kariauna „SMScredit.lt A lygos“ 17-ojo turo mače išvykoje 2:0 (1:0) palaužė pirmenybių lyderius „Trakus“.

Nuo dvikovos pradžios Laikinosios sostinės ekipoje debiutavo vartininkas Rafaelis Broetto, iš Utenos „Utenio“ atvykęs Lukas Artimavičius bei puolėjas Alexandre‘as Kore. Savo ruožtu „ŠMScredit.lt A lygoje“ pirmą sykį šiame sezone su „Trakų“ marškinėliais pasirodė Ignas Plūkas, o gynėjas Georgios Pelagias į kovą buvo mestas jau 12-ąją minutę, kai rungtynių tęsti negalėjo Vaidotas Šilėnas.

Per pirmą pusvalandį iniciatyva priklausė šeimininkams, kurie daug pavojingų progų nesukūrė, tačiau vertė „Stumbro“ gynėjus, saugus ir puolėją A. Kore kaip reikiant paplušėti. Sykį, kai vienu lietimu smūgiavo Modestas Vorobjovas, kamuolį gaudyti buvo priverstas gaudyti R. Broetto.

Visgi per paskutines penkiolika pirmo kėlinio minučių dominavo kauniečiai. Iš pradžių po Roberto Vėževičiaus perdavimo vos kamuolio nepasiekė arti vartų buvęs Tomas Snapkauskas, netrukus galva virš skersinio standartinės padėties metu smūgiavo Rimvydas Sadauskas.

A. Kore parodė savo greičio bei technikos savybes, suklaidindamas varžovą ir surasdamas baudos aikštelėje Giorgio Russo – italas vienu lietimu smūgiavo į vartininką. Visgi 43-iąją minutę legionierius iš Prancūzijos triumfavo: kamuolys atšoko tiesiai po galingo puolėjo kojomis ir šis nedelsdamas tiksliu smūgiu išvedė „Stumbrą“ į priekį.

Prieš pat kėlinio pabaigą R. Broetto atrėmė pavojingą Nerijaus Valskio baudos smūgį ir tai buvo tik įžanga, ką vartininkas nuveikė po pertraukos.

Vartų sargas likvidavo tolimą Davido Aršakiano bandymą bei netrukus išgelbėjo komandą, kai vienas prieš vartininką buvo išbėgęs N. Valskis. Kiek anksčiau auksinę progą turėjo D. Aršakianas, tačiau puolėjas nepasinaudojo juvelyriniu Deivido Česnauskio perdavimu ir smūgiavo pro šalį. Netrukus savo šanso neišnaudojo ir po keitimo aikštėje pasirodęs Lukas Kochanauskas.

„Stumbras“, kurio gretose debiutavo saugas Alpha Camara, sunkiu metu atsilaikė ir keletą sykių pavojingai kontratakavo. Vienas iš tokių išpuolių ir padėjo galutinį tašką šiame mače.

Antrą pridėto laiko minutę Klaudijus Upstas pabėgo nuo dviejų varžovų ir, įsiveržęs į baudos aikštelę, smūgiavo tiksliai, nepalikdamas I. Plūkui jokių vilčių.

„Trakai“, atsilikdami 0:1, apeliavo į teisėją, kuris, anot „riterių“, neskyrė baudinio, kai baudos aikštelėje krito N. Valskis. Visgi čempionato lyderiai dėl nerealizuotų progų gali kaltinti tik patys save. 

Turnyrinė lentelė:

Europos futbolo čempionatas 2024 spėlionė